مجله دلتا |
1 ماه پیش

دستاورد های فناوری ۲۰۲۱ فناوری جدید اینترنت پر سرعت تکنولوژی مجله دلتا

در سال 2020 بسیاری از مردم مجبور شدند به جای حضور فیزیکی در محل کار، به صورت دورکاری مسئولیت‌های خود را انجام دهند و این سبک جدید از زندگی بیش از هر چیز به توسعه فناوری و زیرساخت‌هایی همچون اینترنت پرسرعت مبتنی است.
دستاورد های فناوری ۲۰۲۱

اینکه سال ۲۰۲۱ با چه نوآوری‌ها و ظهور کدام فناوری‌های جدیدی همراه خواهد بود را زمان مشخص می‌کند، اما با این حال می‌توان پیش‌بینی‌هایی را نیز مطرح کرد. در این مقاله ازمجله دلتاقصد داریم به بررسیدستاورد های فناوری ۲۰۲۱بپردازیم.

دنیای فناوری در سال ۲۰۲۱

شبکه‌های ۵G گسترده‌تر می‌شود

انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۱ توسعه ۵G یکی از مهمترین اولویت شرکت‌های مخابراتی در سراسر جهان باشد تا دسترسی به اینترنت پرسرعت که در واقع زمینه توسعه بسیاری از بخش‌ها نیز محسوب می‌شود، برای طیف گسترده‌تری از مردم مهیا شود.

اپلیکیشن‌هایی که سلامت شما را زیر نظر می‌گیرند

در حال حاضر اپلیکیشن‌های زیادی با محوریت تناسب اندام و ردیابی سلامت تولید شده‌اند که توانایی انجام کارهای مختلفی از رصد کردن وضعیت ابتلا به کووید-۱۹ گرفته تا اندازه‌گیری گلبول‌های قرمز خون را دارند. اما این تازه شروع کار است و کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که در سال ۲۰۲۱ بر حجم و کارایی این نوع اپلیکیشن‌ها افزوده خواهد شد.

فناوری جدید

تکنولوژی کار شما را کنترل می‌کند

با اینکه شیوه دورکاری باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها شده و از انتشار ویروس کرونا نیز تا حد زیادی جلوگیری می‌کند، اما در این بین کارفرمایان با مشکل نظارت بر ساعات کاری کارمندان خود مواجه شده‌اند.

با توجه به اهمیت این مسئله، انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۱ برنامه‌ها و سیستم‌های نرم افزاری ویژه‌ای برای نظارت بر کار افراد معرفی شده و شیوه دورکاری را بسیار پخته‌تر و سازمان یافته‌تر از آن چیزی کنند که امروزه شاهدش هستیم.

ورزش‌های الکترونیک رونق می‌گیرند

ورزش و فعالیت بدنی از لازمه‌های زندگی است، اما در شرایط کرونایی یک سال اخیر، یافتن موقعیت مناسب برای ورزش کردن بسیار سخت شده و حتی لیگ‌های معتبر کشورهای مختلف هم به سختی قادر به برگزاری مسابقات هستند. در چنین شرایطی ورزش‌های الکترونیک می‌توانند جایگزین مناسبی بوده و حداقل به طور موقت و تا ریشه کن شدن کرونا، در سرگرم کردن مردم، چه به عنوان بازیکن و چه به عنوان تماشاگر، موفق باشند.

ذخیره اطلاعات در DNA

هارد درایوها و فلش‌ها را فراموش کنید؛ DNA آن چیزی است که می‌تواند آینده ذخیره اطلاعات را شکل دهد. مایکروسافت و چند شرکت دیگر در تلاش‌اند تا امکان ذخیره اطلاعات در مولکول‌های DNA را مهیا کرده و به این ترتیب انقلابی را در زمینه ذخیره‌سازی داده‌ها ایجاد کنند.

به گفته محققان، تنها ۲۰ گرم DNA قادر است کل اطلاعات دیجیتالی حال حاضر دنیا را در خود جای دهد و این یعنی پتانسیل‌های بسیار بالایی در DNA نهفته است که سال ۲۰۲۱ می‌تواند سال شکوفایی آن‌ها باشد.

پیشنهاد مطالعه:برای مطالعه بیشتر مطلبچه عواملی باعث زودتر سفید شدن مو می‌شود؟را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

زمین شناسان آثاری را مطالعه کرده بودند که نشان از سرقت رودخانه در هزاران سال پیش می‌داد. اما این پدیده در رودخانه اسلیمز غیر‌قابل‌باور بود.

5 روز پیش

رسم تدفین مردم ماداگاسکار بر اساس یک اعتقاد قدیمی‌ شکل گرفته است. این مراسم تبدیل به آیین منظمی شده است که معمولا هر هفت سال تکرار می‌شود.

5 روز پیش

کافئین محرکی است که سوخت‌وساز بدن را افزایش می‌دهد. اما قهوه و کافئین به تنهایی نمی‌تواند به کاهش وزن کمک کند، زیرا عوامل دیگری مانند رژیم غذایی سالم و ورزش باید در این ...

5 روز پیش

روش‌هایی قبلی که برای اندازه‌ گیری غیر‌ تهاجمی قند‌ خون استفاده می‌شدند، به‌جای توجه به سلامتی افراد، بخش لوکس بازار را هدف قرار داده‌اند.

6 روز پیش

بشر پیوسته در حال تغییر و دستکاری جهان است. دشت‌ها و مزارع را آتش می‌زند، جنگل‌ها را به مزرعه تبدیل می‌کند، گیاهان و حیوانات گوناگون پرورش می‌دهد. اما بشر فقط جهان بیرون را ...

۱ هفته پیش

مورمور شدن، یک واکنش عجیب بدن انسان است که به علت نرسيدن جريان خون به عصب ايجاد می‌شود. اين واکنش ممکن است نشانه برخی، بيماري‌ها باشد.

۱ هفته پیش

مردان قبیله وودابی آفریقا برای جلب توجه زنان و ازدواج با آنان آرایش می‌کنند که این آرایشبا استفاده از خاک رس، استخوان و اسید صورت می‌گیرد.

۱ هفته پیش

یک المنت در داخل عینک هوشمند گوگل تعبیه شده است که فریم عینک را به لرزه درمی‌آورد و این لرزش از فریم به استخوان جمجمه کاربر منتقل می‌شود.

۱ هفته پیش

توکیو قصد دارد در این المپیک پیامی درباره‌ محیط زیست ارائه دهد. در این مقاله به بیان اقدام عجیب ژاپن، برای مدال‌های المپیک ۲۰۲۰ می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

رسم آدم خواری در قبیله فور به انتشار بیماری مرگبار مغزی «کورو» می‌انجامد و باعث همه‌گیری مصیبت‌باری در این جمعیت شده است.

۱ هفته پیش

در مراسم تدفین در تبت در سومین روز مرگ شخص، جسد در بلندی‌های کوه‌ها قرار داده شده تا توسط پرندگان به‌خصوص کرکس‌ها خورده شوند.

۱ هفته پیش

سخنگوی سازمان ثبت احوال از بیست اسم منتخب برای نوزادان دختر و پسر از ابتدای سال خبر داد. فاطمه و امیر علی در صدر جدول سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال در ...

۱ هفته پیش

بیشتر...