مجله دلتا |
۱ هفته پیش

مدال های المپیک ۲۰۲۰ رونمایی از مدال های المپیک توکیو از مواد بازیافتی مجله دلتا

به‌گفته برگزارکنندگان المپیک سال ۲۰۲۰ توکیو در ژاپن، تمامی مدال‌های مسابقات المپیک و پارالمپیک از مواد بازیافتی الکترونیکی خواهد بود.
مدال‌های المپیک ۲۰۲۰

اگر تیزر تبلیغاتی ژاپن را برای بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ در توکیو دیده باشید، حتما متوجه شده‌اید که این کشور می‌خواهد از نمادهای فرهنگی عامه‌پسند استفاده کند. همچنین، توکیو قصد دارد از فرصت المپیک استفاده کند تا پیامی درباره‌ پایداری و حفاظت از محیط زیست ارائه دهد. در این مقاله ازمجله دلتااقدام منحصر‌به‌فرد ژاپن، برای آماده‌سازیمدال‌های المپیک ۲۰۲۰به شما معرفی می‌شود.

استفاده از بازیافت‌های الکترونیکی در المپیک ۲۰۲۰

این‌ طور که پیدا است، برنامه‌ریزانالمپیک ۲۰۲۰به فکر این هستند که تجهیزات الکترونیکی را بازیافت کنند تا مدال‌های طلا، نقره و برنز بازی‌های تابستانی بعدی را بسازند.

ایده‌ آن‌ها خیلی ساده است. برنامه‌ریزان به‌ جای اینکه از شرکت‌های معدن‌کاری بخواهند که فلزات ارزشمند و گرانبها را برای المپیک توکیو اهدا کنند، معتقدند که می‌توانند به اندازه‌ کافی، طلا، نقره و مس را از معدن شهری (بازیافت وسایل الکترونیکی) ژاپن تهیه کنند.

مدال‌های المپیک ۲۰۲۰

متاسفانه جمع‌آوری مقدار کافی از این مواد خام ممکن است مشکل باشد. با اینکه بازیافت وسایل الکترونیکی در ژاپن هر ساله بیش از میزان مورد نیاز جوایز المپیک تولید می‌شود. اما اکثر این مواد، برای ساختلوازم الکترونیکیدیگر به کار می‌روند.

با اینکه این پروژه از سال ۲۰۱۷ میلادی و با جمع‌آوری وسایل از کار افتاده الکترونیکی که شامل گوشی‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌های از کار افتاده است، آغاز شده. ولی کمیته برنامه‌ریزی المپیک، همچنان از شرکت‌ها می‌خواهد تا ایده‌هایی برای جمع‌آوری مقدار بیشتر لوازم الکترونیکی بازیافتی، مطرح کنند.

این کشور، بازیافت وسایل الکترونیکی را به عنوان روشی معرفی می‌کند که به شهروندان عادی اجازه می‌دهد در بازی‌ها نقش داشته باشند.

براساس اعلام برگزارکنندگان، وسایل الکترونیکی لازم، برای ساختن مدال‌های برنز بطور کامل جمع‌آوری شده و مواد لازم برای ساخت ۹۰ درصد مدال‌های طلا و ۸۵ درصد مدال‌های نقره نیز جمع شده است.

قرار است از مدال‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو تا پایان تابستان امسال رونمایی شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلبکاربردی‌ترین اپلیکیشن‌های سفر بدون نیاز به اینترنت!را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

زمین شناسان آثاری را مطالعه کرده بودند که نشان از سرقت رودخانه در هزاران سال پیش می‌داد. اما این پدیده در رودخانه اسلیمز غیر‌قابل‌باور بود.

6 روز پیش

رسم تدفین مردم ماداگاسکار بر اساس یک اعتقاد قدیمی‌ شکل گرفته است. این مراسم تبدیل به آیین منظمی شده است که معمولا هر هفت سال تکرار می‌شود.

6 روز پیش

کافئین محرکی است که سوخت‌وساز بدن را افزایش می‌دهد. اما قهوه و کافئین به تنهایی نمی‌تواند به کاهش وزن کمک کند، زیرا عوامل دیگری مانند رژیم غذایی سالم و ورزش باید در این ...

6 روز پیش

روش‌هایی قبلی که برای اندازه‌ گیری غیر‌ تهاجمی قند‌ خون استفاده می‌شدند، به‌جای توجه به سلامتی افراد، بخش لوکس بازار را هدف قرار داده‌اند.

۱ هفته پیش

بشر پیوسته در حال تغییر و دستکاری جهان است. دشت‌ها و مزارع را آتش می‌زند، جنگل‌ها را به مزرعه تبدیل می‌کند، گیاهان و حیوانات گوناگون پرورش می‌دهد. اما بشر فقط جهان بیرون را ...

۱ هفته پیش

مورمور شدن، یک واکنش عجیب بدن انسان است که به علت نرسيدن جريان خون به عصب ايجاد می‌شود. اين واکنش ممکن است نشانه برخی، بيماري‌ها باشد.

۱ هفته پیش

مردان قبیله وودابی آفریقا برای جلب توجه زنان و ازدواج با آنان آرایش می‌کنند که این آرایشبا استفاده از خاک رس، استخوان و اسید صورت می‌گیرد.

۱ هفته پیش

یک المنت در داخل عینک هوشمند گوگل تعبیه شده است که فریم عینک را به لرزه درمی‌آورد و این لرزش از فریم به استخوان جمجمه کاربر منتقل می‌شود.

۱ هفته پیش

یکی از مهم‌ترین عوامل دندان درد پوسیدگی دندان است. باکتری‌های دهان از قند و نشاسته بجای مانده روی دندان‌ها تغذیه می‌کنند و از خود اسیدهایی را تولید می‌کنند که به تدریج مینای دندان ...

۱ هفته پیش

در مراسم تدفین در تبت در سومین روز مرگ شخص، جسد در بلندی‌های کوه‌ها قرار داده شده تا توسط پرندگان به‌خصوص کرکس‌ها خورده شوند.

۱ هفته پیش

سخنگوی سازمان ثبت احوال از بیست اسم منتخب برای نوزادان دختر و پسر از ابتدای سال خبر داد. فاطمه و امیر علی در صدر جدول سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال در ...

۱ هفته پیش

بیشتر...