مجله دلتا |
1 ماه پیش

کاربردهای عجیب سیر کاربرد عجیب جالب سیر خواص سیر خاصیت سیر مجله دلتا

سیر از سبزیجاتی محسوب می‌شود که بسیار پرخاصیت است. در واقع خواص فوق العاده سیر بر کسی پوشیده نسیت. جدا از خواص آن، بسیاری از افراد عاشق طعم سیر هستند.
کاربردهای عجیب سیر

سیر موارد استفاده‌های فراوانی دارد. در ادامه،کاربردهای عجیب سیررا بیان می‌کنیم؛ کاربردهایی که بسیاری از آن‌ها را تا به‌ حال نشنیده‌اید. تا پایان این مطلب بامجله دلتاهمراه باشید.

کاربردهای عجیب سیر

۱. برداشتن خرده شیشه یا تراشه‌ چوب

رفتن تراشه چوب یا شیشه به داخل پوست، واقعا دردناک است؛ سخت است که آن را بدون درد درآورد و در برخی مواقع، زمانی‌که می‌خواهید آن را در آورید، می‌شکند و بیشتر در پوست فرو می‌رود. به جای اینکه صبر کنید که خودش از پوست بیرون بیاید، از این ترفند عجیب استفاده کنید؛ یک تکه سیر‌ روی آن گذاشته و آن را با یک باند ببندید. سیر‌ به تراشه یا شیشه کمک می‌کند که در طول چند ساعت، از داخل پوست بیرون بیاید.

۲. تمیز کردن پوست

این چیزی نیست که معمول باشد؛ اما بعضی از خانم‌ها ادعا دارند که با استفاده از سیر‌ به‌عنوان یک ماسک تمیز‌کننده، آکنه‌هایشان زودتر خشک شده و پوست‌شان ضد عفونی می‌شود. شاید قرار گرفتن سیر‌ روی پوست، باعث سوزش آن بشود؛ پس مراقب باشید؛ اگر زخم بازی در صورت دارید، از آن استفاده نکنید. می‌توانید با سیر، روغن زیتون، تمیز‌کننده صورت و شکر، یک ماسک برای صورت‌تان درست کنید؛ آن را به صورت دورانی روی صورت‌تان بمالید و اجازه دهید که خشک شود؛ سپس صورت‌تان را با آب ولرم بشویید.

۳. جلوگیری از گاز معده

سیر‌ به‌خاطر داشتن مقدار بالایسولفور، می‌تواند باعث ایجاد نفخ یا ایجاد گاز در معده برخی از افراد شود؛ اما برای دیگران، می‌تواند برعکس عمل کند. این ترفند می‌تواند در مراحل مرتب برای سلامت بیشتر مورد استفاده قرار گیرد. سیر‌ باکتری‌های مضر را می‌کشد و باعث رشد سلول‌های مفید می‌شود و باعث هضم بهتر غذا می‌گردد.

۴. عفونت‌های قارچی

در صورت بروز نشانه‌‌های عفونت قارچی، بسیاری از زنان در اقصی نقاط دنیا، به‌دنبال راه‌حلی غیر معمول و عجیب می‌گردند. برش‌های سیر‌ پوست کنده و خام(نه بریده شده)که در داخل توری یا یک باند قرار داده شود، یکی از این راه‌هایعجیب، ولی بسیار موثر است. خاصیت ضدقارچی سیر‌، عفونت را درمان می‌کند و آن را به‌ راحتی از بین می‌برد.

کاربردهای عجیب سیر

بیشتر بخوانید:برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلبمرد ضدجاذبه آلمانی که در هوا معلق استرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماسک مرگ چیست و چرا مردم آن‌ها را می‌ساختند. در ادامه همراه با مجله دلتا باشید تا در مورد این فرهنگ بیشتر صحبت کنیم.

۱ هفته پیش

آشفتگی و کلافگی در خواب اغلب می‌تواند به دلیل بدن درد باشد. با مجله دلتا همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و بدن درد بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

غذاهای چین بسیار معروف هستند و تنها افراد کمی می توانند آن‌ها را امتحان کنند. خوردن غذاهای عجیب چین برای همه آسان نیست.

۱ هفته پیش

طبق تحقیقی، کم‌خوابی در واقع بلندگویی است که بدن شما را به پرخوری دعوت می‌کند. با ما همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و تغذیه آشنا شوید

۱ هفته پیش

همه‌گیری کرونا تاثیر بدی روی خواب گذاشته است. با ما همراه باشید تا با ساده‌ترین راهکار برای این‌که راحت بخوابید آشنا شوید.

۱ هفته پیش

به گزارش مجله دلتا به نقل از رویترز این آدامس حاوی نسخه‌هایی از پروتئین ACE2 است. با ما همراه باشید تا با آدامس به جای واکسن بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

در این مطلب قصد داریم پرده از راز‌های پاگنده برداریم و ببینیم آیا واقعا موجودی با نام پاگنده وجود دارد؟ با مجله دلتا همراه باشید.

۱ هفته پیش

گرفتن حمام یخ به‌راستی دارای فواید فراوانی است، به‌ویژه برای کسانی که ورزش‌های رقابتی شرکت می‌کنند. در ادامه فواید حمام یخ را می‌خوانید.

۱ هفته پیش

یک پژوهشگر توانست با بکارگیری برخی از ویروس‌ها، به درمان سرطان بپردازد. با مجله دلتا همراه باشید تا با درمان سرطان با ویروس بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

بیشتر...