مجله دلتا |
۲ هفته پیش

تلفن های همراه هنگام خواب، تلفن هوشمند در چه فاصله ای از ما باید قرار داشته باشد مجله دلتا

متخصصان تاکید می‌کنند که تلفن هوشمند در هنگام خواب شب باید حداقل یک متر از سر دور باشد.
تلفن های همراه

آنتون یاستربوف مدیر آزمایشگاه “زیست محیطی فضای زندگی” می‌گوید که بسیاری از افرادتلفن های همراهخود را در شب رها نمی‌کنند و آن‌ها را نزدیک بالشت خود قرار می‌دهند. بامجله دلتاهمراه باشید.

به گفته آنتون یاستربوف، هنگام ظهور تلفن‌های همراه ، برخی از پزشکان نگرانی خود را در مورد اشعه‌های ساطع شده از آن‌ها ابراز کردند، زیرا ممکن است باعث سرطان شوند اما بعد‌ها این ترس‌ها تایید نشد. دستگاه‌های مدرن نباید چنین ترس‌هایی را ایجاد کنند زیرا تحت آزمایشات زیادی قرار می‌گیرد که تایید می‌کند برای سلامتی انسان خطرناک نیستند. با این حال، تاثیرتلفن‌های هوشمندبر اندام‌ها و بافت‌های داخلی بدن به اندازه کافی مطالعه نشده است.

فاصله‌تلفن های همراه در هنگام خواب

یاستربوف می‌گوید: “به عنوان یک قاعده کلی، شما نباید نزدیک تلفن همراه خود بخوابید و آن را زیر بالشت یا روی تخت قرار ندهید. ترجیحا آن را نزدیک سر قرار ندهید و فاصله بین آن‌ها و انسان نباید کمتر از یک متر یا حداقل نیم متر باشد. ”

این مدیر آزمایشگاهی تاکید کرد: این فاصله باید در مناطق روستایی بیشتر باشد، زیرا انتشار تابش هنگام دور شدن از ایستگاه پایه افزایش می‌یابد.

آنتون می‌گوید: “هنگامی که ایستگاه پایه بسیار دور است، تلفن‌های همراه انرژی بیشتری مصرف می‌کنند تا بتوانند با ایستگاه تماس بگیرند، که این خود باعث افزایش تابش می‌شود؛ بنابراین هنگام خواب باید دور از بدن قرار گیرد.

او در ادامه افزود: افرادی که از دستگاه‌های ضربان ساز استفاده می‌کنند باید تلفن همراه را از خود دور نگه دارند تا باعث ایجاد تداخل الکترومغناطیسی نشوند.

این متخصص به همه افرادی که زیاد از تلفن هوشمند استفاده می‌کنند توصیه می‌کند ازهدفون‌های بی سیم برای کاهش تابش اشعه‌های مضر استفاده کنند.

تلفن های همراه

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی در مجله دلتا مطلبچرا صبح‌ها سخت از خواب بیدار می‌شوید؟را نیز بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اگر این موارد را بدانید شاید هیچگاه به سرطان دچار نمی‌شوید. با مجله دلتا همراه باشید تا عجیب ترین کارهایی که باعث سرطان می شوند آشنا شوید.

19 ساعت پیش

مطالعه دانستنی‌های علمی سبب می‌شود که اطلاعات عمومی بالا برود. این مطلب را از دست ندهید تا با جالب ترین حقایق علمی آشنا شوید.

22 ساعت پیش

سیر موارد استفاده‌های فراوانی دارد. در ادامه، کاربردهای عجیب سیر را بیان می‌کنیم؛ کاربردهایی که بسیاری از آن‌ها را تا به‌ حال نشنیده‌اید.

دیروز

با مردی که روی هوا می ایستد و به شیوه‌ای منحصر به‌فرد در کوچه‌ها و خیابان‌ها هنر خود را به بینندگان عرضه می‌دارد در مجله دلتا آشنا شوید.

3 روز پیش

به عنوان مثال تمام شدن بنزین در اتوبان‌های کشور آلمان غیرقانونی است. به‌همین‌بهانه قصد داریم برخی از عجیب ترین قوانین دنیا را معرفی کنیم.

3 روز پیش

حداقل یک‌بار در روز از شکر در تهیه برخی غذاهای روزمره خود استفاده می‌کنند. در ادامه مجله دلتا به کاربرد های غیر خوراکی شکر اشاره می‌کنیم.

3 روز پیش

مردم قبیله باجائو کولی‌هایی هستند که در جزیره "برونئو" زندگی می‌کنند. با مجله دلتا همراه ما باشید تا با نحوه زندگی در آب این قبیله آشنا شوید.

4 روز پیش

این حوادث می‌توانند دید شما را به زندگی تغییر دهند. در این مطلب از مجله دلتا به حوادثی که زمین را نابود می کند می‌پردازیم.

5 روز پیش

در ادامه، کاربرد نوشابه را بیان می‌کنیم؛ کاربردهایی که بسیاری از آن‌ها را تا به‌ حال نشنیده‌اید. تا پایان این مطلب با مجله دلتا  همراه باشید.

5 روز پیش

مغز ما مانند دیگر اعضای بدنمان می‌تواند بر اثر عوامل مختلفی آسیب ببیند. در ادامه از عادت‌هایی خواهیم گفت که می‌توانند آسیب به مغز وارد کنند.

6 روز پیش

بوریونگ نام شهری است که در استان  چانگ چئونگ کره جنوبی قرار دارد. دراین شهر  فستیوال پرطرفدار گل بازی تابستانی برگزار می‌شود.

6 روز پیش

در حال حاضر متخصصین و پزشکان برای تشخیص حمله قلبی باید ساعت‌ها زمان صرف کنند. با مجله دلتا همراه ما باشید.

6 روز پیش

تا چندین سال گذشته توصیه پژوهشگران این بود که مردم از چرت‌زدن در طی روز پرهیز کنند. در این مطلب به چهار مزیت چرت روزانه می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

در این مطلب از مجله دلتا درباره راهکارهایی برای کاهش وابستگی به گوشی هوشمند صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

۱ هفته پیش

فستیوال های بمبئی دیگر تبدیل به جاذبه‌های این شهر شده‌اند و خیلی از مسافران به بهانه شرکت در این فستیوال ها به این شهر سفر می‌کنند.

۱ هفته پیش

بیشتر...