مجله دلتا |
1 ماه پیش

عجیب ترین حیوانات عجیب غریب ترین حیوانات ماهی گل خورک آبی خال دار بزرگ مجله دلتا

در برخی از مناطق جهان حیواناتی زندگی می‌کنند که تا به حال شبیه آن‌ها را ندیده‌اید.
عجیب‌ترین حیوانات

آیا قبلا راجع بهحیواناتعجیب چیزی شنیده اید؟ مطمئنا جواب شما منفی است. در این مطلب ازمجله دلتامی‌خواهیم به بررسی عجیب‌ ترین حیوانات دنیا بپردازیم.

حیوانات عجیب و غریب که از وجود آن‌ها بی خبرید

ماهی گل‌خورک آبی خال دار بزرگ

این ماهی‌های دریایی دو زیست، در امتداد سواحل چندین کشور آسیای شرقی یافت می‌شوند. مهم‌ترین توانایی این ماهی بیرون ماندن از آب به مدت‌های طولانی است. اندازه این ماهی ۱۵ سانتی متر است. بدن این ماهی خاکستری است. در قسمت‌های پایینی رودخانه‌های حوزه خلیج فارس و دجله و کارون، سرباز و میناب این ماهی عجیب مشاهده می‌شود.

ماهی گل خورک آبی خال دار بزرگ

گرگ یالدار

گرگ یالداراز خانواده سگ‌سانان به حساب می‌آید. در آمریکای جنوبی زندگی می‌کند. چهره این حیوان شبیه به گرگ است. پاهایی بلند و کشیده چون روباه و گوش‌هایی باریک و ترسناک دارد.

گرگ یالدار بلند‌قدترین سگ‌سان وحشی به حساب می‌آید. دم این حیوان بلند و زیبا و تقریبا ۴۵ سانتی‌متر است.

رنگ بدن این حیوان قهوه‌ای مایل به نارنجی و پاهای آن سفید و سیاه است.

گرگ‌های یالدار، گوشت خوار هستند. برای بقاء بر خلاف اغلب سگ‌سانانِ وحشی ترجیح می‌دهند بصورت انفرادی شکار کنند. معمولا عمر گرگ های یالدار ۶ و نیم سال است.

دلفین نهنگی پوزه کوتاه

دلفین نهنگی پوزه کوتاه، عضو خانواده دلفین‌های اقیانوسی است. در هنگام تولد، این دلفین نزدیک ۱ متر طول و ۱۰ کیلوگرم وزن دارد. بعد از بلوغ، طول دلفین به ۲ تا ۳ متر و وزن آن به بیش از ۱۳۰ کیلوگرم می‌رسد. این دلفین به کندی شنا می‌کند. باله پشتی کوتاه و با لبه ضخیم و مثلثی شکل و باله های کناری بلند و پهن دارد. میانگین عمر آن ۳۰ سال می‌باشد.

 عجیب غریب ترین حیوانات

حشره برگی

حشره برگی حشره‌ای است که شباهت زیادی با برگ درختان دارد. این حشره بخاطر نوع استتارش شهرت دارد. این حشره در مناطق جنوب و جنوب شرقی آسیا به سمت استرالیا زندگی می‌کند.

این حشره در کناره‌های بدن خود دارای لبه‌های قهوه‌ای رنگ نامنظمی است که آن‌ را دقیقا شبیه به برگ‌های جویده شده نشان می‌دهد. نحوه حرکت این حشره دقیقا شبیه حرکت و تکان خوردن برگ است.

پارو ماهی بزرگ

پارو ماهی بزرگ، بزرگ‌ترین ماهی شناخته شده در سیاره است. طول آن به بلندی ۵۶ فوت می‌رسد. شکل این ماهی شبیه روبان و رنگ آن نقره‌ای با نشان‌هایی سیاه رنگ و باله‌های قرمز است. این ماهی در تمامی آب‌های معتدل تا گرمسیری اقیانوس‌ها زندگی می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: مطلببا بزرگ‌ترین حیوانات جهان آشنا شویدرا بخوانید.

 

 

 

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

پژوهشگران در آزمایش‌های اخیر خود با ترکیب فناوری نانو، هوش مصنوعی و محاسبات، امکانات اتصال مغز انسان به رایانه را فراهم کرده‌اند .

3 روز پیش

با اینکه در دوران مدرسه زیاد در مورد مصر و خوانده‌‌ایم، اما حقایق جالبی در مورد مصر باستان وجود دارد که ممکن است به گوشتان نخورده باشند.

3 روز پیش

تنوع فرهنگی دنیایی از آداب و رسوم مختلف را به ‌وجود می‌آورد. گاهی آنچنان این آداب و رسوم عجیب می‌شود که تابو و غیر‌انسانی به نظر می‌رسد.

4 روز پیش

بدن انسان مانند جنگلی مملو از موجودات زنده مثل انواع باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها و حتی حیوانات میکروسکوپی است.

4 روز پیش

با به‌کار‌بردن چند روش‌ساده ولی کاربردی، میتوان به تقویت بینایی خود کمک کرد و از خطرها و بیماری‌های احتمالی جلوگیری کرد.

5 روز پیش

اتفاقات پس از مرگ زمانی رخ می‌دهند که اعضا حیاتی می‌میرند و بدن با تغیرات عجیبی روبرو می‌شود و این تغیرات طی مراحلی موجب تجزیه بدن می‌شوند.

5 روز پیش

ستاره‌‌‌ چشمک‌ زن با ابعاد بزرگ‌تر از خورشید توسط جرم کوچک‌تر مسدود می‌شود. این رویداد گیج‌کننده‌ مسئله جدید ستاره‌شناسان شده است.

6 روز پیش

امروزه با پیشرفت تکنولوژی غذاهای مصنوعی یعنی غذاهایی که در آزمایشگاه کشت می‌شوند می‌توانند از بدتر شدن شرایط زیست محیطی جلوگیری کنند

6 روز پیش

گاهی اوقات گوشی موبایلتان بدون هیچ نشانه‌ای خاموش و دیگر روشن نمی‌شود. این یعنی زمان تعویض باتری گوشی شما فرا رسیده اما شما از آن بی‌خبرید!

۱ هفته پیش

حقایق کشتی تایتانیک چیست و چه بر سر این کشتی آمد‌ ؟ شب یکشنبه ۱۴ آوریل سال ۱۹۱۲ میلادی ساعت ۱۱ و ۴۰ دقیقه پیامی برای تایتانیک مخابره شد...

۱ هفته پیش

بیشتر...