مجله دلتا |
1 ماه پیش

پیشرفت های بشر پیشرفت های بشر در دهه آینده پیشرفت تکنولوژی مجله دلتا

یک دهه گذشته با پیشرفت‌ها، فراز و نشیب‌ها و اتفاقات عجیب و غریب زیادی همراه بود. در ده سال پیش رو نیز تغییرات زیادی رخ خواهد داد.
پیشرفت های بشر

در طی یک دهه آینده اتفاقات و پیشرفت‌های حیرت انگیزتری در عرصه دانش و تکنولوژی رخ خواهد داد. در ادامه این مطلب ازمجله دلتادرباره پیشرفت‌های بشر در دهه آینده صحبت خواهیم کرد.

پیش بینی‌های جالب در مورد پیشرفت‌های بشر در دهه آینده

این پیش‌بینی‌ها در واقع ترکیبی از برآوردهای ما در زمینه علم، تکنولوژی و اقتصاد است.

دستگاه‌های ذهن‌خوان وارد مرحله تولید انبوه خواهند شد

دستگاه‌ها و ماشین‌هایی که می‌توانند ذهن انسان را بخوانند. اگر محققان بر طبق برنامه زمان‌بندی شده خود پیش بروند، می‌توان در ۱۲ ماه آینده اولین ماشین‌های تله‌پاتی را دید. این مهلتی است که گروهی از دانشمندان ژاپنی در سال ۲۰۱۰ برای معرفی دستگاه‌های خوانش ذهن تعیین کرده بودند. زمانی که برای اولین بار از برنامه خود برای ساخت ماشینی که بتواند ذهن انسان را بخواند و افکار ما را به پیامی متنی تبدیل کند سخن گفته بودند.

پیشرفت های بشر در دهه آینده

تولید انبوه ماشین‌های خودران آغاز خواهد شد

ماشین‌های خودران از قبل وارد بازار شده‌اند اما نمی‌توان آن‌ها را همه جا یافت. امروزه، داشتن خودرویی که بتواند به صورت مستقل و خودران شما را به محل کار ببرد یک خدمت لاکچری است.

چین موفق شده که خرید خودروهای الکتریکی را به یک ضرورت در کشور تبدیل کند. در شهرهای بزرگ چین، هر کسی که یک خودرو بنزینی بخرد باید برای دریافت پلاک خودرو مبلغ ۱۴٫۰۰۰ دلار بپردازد. این موضوع باعث شده شهروندان به سمت خرید خودروهای برقی روی بیاورند. بدین ترتیب حدود ۶۰ درصد از خودروهای الکتریکی جهان اکنون در چین فروخته می‌شوند.

اولین ماموریت انسانی به مریخ

سال ۲۰۲۴ سالی خواهد بود که انسان به مریخ خواهد رسید. در سال ۲۰۲۴، مدارهای زمین ومریخدر شرایطی قرار خواهند گرفت که آسان‌ترین سفر بین‌سیاره‌ای را ممکن خواهد ساخت. به نظر می‌رسد که ماجراجویان فضایی نمی‌خواهند که این فرصت را از دست بدهند. با این وجود انتظار می‌رود اولینفضاپیماکه به مریخ برسد متعلق به یک کمپانی خصوصی باشد. جسورانه‌ترین ماموریتی که سازمان ناسی برای سال ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی کرده یک ماموریت انسانی به ماه است. بدین ترتیب انتظار می‌رود که کمپانی‌های خصوصی بتوانند در سفر به سومین سیاره، از دولت ایالات متحده پیشی بگیرند.

جمعیت جهان به یک نقطه بحرانی خواهد رسید

به باور برخی محققان، با پایان دهه ۲۰۲۰، تغییری جدید در اولویت‌‌های بشر ایجاد خواهد شد. وقتی که حیاتی‌ترین منابع طبیعی کمیاب شوند، انسان به نقطه‌ای بحرانی خواهد رسید. به اتمام رسیدن غذا و آب در پایان دهه پیش رو به یک مشکل واقعی تبدیل خواهد شد.

بدین ترتیب اگر در سال‌های پیش رو راه‌حلی برای این معضل یافت نشود، شاید در پایان دهه شاهد درگیری‌های جهانی و جنگ‌هایی بر سر زمین و منابع آبی باشیم.

پیشنهاد مطالعه: مطلباینترنت اشیاء چیسترا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

این میزان بالا آمدن آب دریا می‌تواند خطر سیل‌ها و بارش‌های شدید را در شهرهای ساحلی مثل بمبئی بیش از دو برابر افزایش دهد.

۱ هفته پیش

تولید و استفاده از انرژی بادی باعث گرم تر شدن زمین می‌شود! توربین‌های بادی عظیم تا اندازه‌ای اثر گرمایشی دارند.

۱ هفته پیش

اشتباهاتی که نباید پس از بیدار شدن از خواب انجام داد : خاموش کردن آلارم ساعت پس از بیدار شدن. ننوشیدن آب پس از بیدار شدن

۱ هفته پیش

چند ماهواره به دور زمین می‌چرخد؟ در حال حاضر، به طور کلی حدود ۶۰۰۰ ماهواره در حال گردش به دور زمین هستند.

۱ هفته پیش

از عجیب‌ ترین اختراعات بشر می‌توان به پیانو برای تخت‌خواب اشاره کرد. این پیانو مخصوص افرادی است که می‌خواهند در زمان استراحت پیانو بزنند.

۱ هفته پیش

تاثیر خورشیدگرفتگی بر حیوانات : حیوانات رفتارهای متفاوتی هنگام این پدیده از خود نشان می‌دهند. مثلا قمری‌ها هنگام این پدیده بی سر و صدا هستند

۱ هفته پیش

بیشتر...