مجله دلتا |
1 ماه پیش

فستیوال های بمبئی فستیوال های بمبئی که شما را شگفت زده می کند مجله دلتا

وجود فرهنگ‌های مختلف در بمبئی باعث شده که جشن‌ها و فستیوال‌های بسیار زیادی در این شهر در طول سال برگزار شود.
فستیوال های بمبئی

در بمبئی تقریبا در همه ماه‌های سال یک یا چند فستیوال محلی برگزار می‌شود. این فستیوال‌ها دیگر تبدیل به جاذبه‌های این شهر شده‌اند و خیلی از مسافران به بهانه شرکت درفستیوال های بمبئیبه این شهر سفر می‌کنند. بامجله دلتاهمراه باشید.

فستیوال های بمبئی

۱ـ گانش چاتورتی، یکی از مهم‌ترین فستیوال های بمبئی

یکی از مهم‌ترین فستیوال های بمبئی جشنواره گانش چاتورتی است که اتفاقا در بین ماه‌های آگوست و سپتامبر که برابر با روزهای آخر ماه مرداد و ماه شهریور ما است برگزار می‌شود. این جشن ۱۱ روزه است و به مناسبت زاد روز یکی از شخصیت‌های معنوی هندی برگزار می‌شود.گانش چاتورتیجشن مهمی است که مردم محلی در هر سن و سالی هم که باشند، در این مراسم شرکت می‌کنند.

در طول اینفستیوالمردم به جشن و شادی به همراه موسیقی‌های هندی می‌پردازند. مردم در طول این جشن انواع شیرینی‌های هندی را بین هم پخش می‌کنند و داستان‌های اساطیری برای یکدیگر تعریف می‌کنند.

۲ـ رقص نور در فستیوال دیوالی

یکی از فستیوال های بمبئی که معروف هم هست، جشن دیوالی (Diwali) است که در دیگر شهرهای هند هم برگزار می‌شود. دیوالی یک جشن ۵ روزه است که ریشه در اعتقادات کهن و تاریخی هندی‌ها دارد. این واژه به معنای توالی و صفی از نور است. در روزهایی که دیوالی برگزار می‌شود تمامی خانه‌ها، خیابان‌ها، معابر و هر کجا که فکرش را بکنید با نور فانوس‌هایی به نام دیا روشن می‌شوند. این نور به معنای سلام و تبریک است.

در طول فستیوال دیوالی مراسم هایی مثل؛ آتش بازی، گل آرایی، پخش شیرینی‌های سنتی و کارهایی از این قبیل صورت می‌گیرد. معمولا این جشن بزرگ را در برخی از کشورهای دیگر مثل تایلند هم برگزار می‌کنند.

۳ـ جشن شکرگزاری در فستیوال نارگیل

بعد از این که فصل موسمی در بمبئی در بین ماه‌های آگوست و سپتامبر که در تقویم فارسی برابر با روزهای آخر مرداد تا اولین روزهای ماه مهر هستند، تمام می‌شود ماهیگیران شهر ساحل خوب (معنای نام شهر بمبئی) کار خود را تعطیل می‌کنند و در عوض قایق‌های خود را با رنگ‌های شاد رنگ آمیزی می‌کنند.

سپس به کنار دریا می‌روند و برای بیشتر شدن برکت کار خود، فانوس‌های روشن و حلقه‌های گل به دریا می‌اندازند. بعد از این کارها هم نارگیل می‌شکنند و می‌خورند. در طول این جشن مردم با انواع خوراکی‌های مختلف از یکدیگر پذیرایی می‌کنند. به این جشنواره ناریال پورنیما (Nariyal Poornima) نیز می‌گویند.

بیشتر بخوانید:برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلبچند ترفند طلایی و ساده برای برق انداختن شیرآلاترا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماسک مرگ چیست و چرا مردم آن‌ها را می‌ساختند. در ادامه همراه با مجله دلتا باشید تا در مورد این فرهنگ بیشتر صحبت کنیم.

4 روز پیش

آشفتگی و کلافگی در خواب اغلب می‌تواند به دلیل بدن درد باشد. با مجله دلتا همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و بدن درد بیشتر آشنا شوید.

5 روز پیش

غذاهای چین بسیار معروف هستند و تنها افراد کمی می توانند آن‌ها را امتحان کنند. خوردن غذاهای عجیب چین برای همه آسان نیست.

5 روز پیش

طبق تحقیقی، کم‌خوابی در واقع بلندگویی است که بدن شما را به پرخوری دعوت می‌کند. با ما همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و تغذیه آشنا شوید

5 روز پیش

همه‌گیری کرونا تاثیر بدی روی خواب گذاشته است. با ما همراه باشید تا با ساده‌ترین راهکار برای این‌که راحت بخوابید آشنا شوید.

6 روز پیش

به گزارش مجله دلتا به نقل از رویترز این آدامس حاوی نسخه‌هایی از پروتئین ACE2 است. با ما همراه باشید تا با آدامس به جای واکسن بیشتر آشنا شوید.

6 روز پیش

در این مطلب قصد داریم پرده از راز‌های پاگنده برداریم و ببینیم آیا واقعا موجودی با نام پاگنده وجود دارد؟ با مجله دلتا همراه باشید.

۱ هفته پیش

گرفتن حمام یخ به‌راستی دارای فواید فراوانی است، به‌ویژه برای کسانی که ورزش‌های رقابتی شرکت می‌کنند. در ادامه فواید حمام یخ را می‌خوانید.

۱ هفته پیش

یک پژوهشگر توانست با بکارگیری برخی از ویروس‌ها، به درمان سرطان بپردازد. با مجله دلتا همراه باشید تا با درمان سرطان با ویروس بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

این مردم در واقع قبیله‌ای آفریقایی هستند که دست روزگار آن‌ها را به هندوستان آورده است. با ما همراه باشید تا در مورد قبیله سیدی بیشتر بدانیم.

۱ هفته پیش

رایج ترین باورهای غلط در مورد جهان اطراف شامل  مورد از تصورات غلطی است که بسیاری از ما در مورد جهان اطراف خود داریم.

۱ هفته پیش

به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی استار، Lingcod وحشتناک ترین ماهی اقیانوس آرام محسوب می‌شود و دارای دندان‌هایی است که همگی مانند تیغ هستند.

۱ هفته پیش

عوامل زیادی روی سیستم ایمنی بدن تاثیر می‌گذارد. در این مقاله شما را با مهم‌ترین عواملی که باعث تضعیف سیستم دفاعی بدن می‌شود آشنا می‌کنیم.

۱ هفته پیش

دانشمندان، اختر شناسان و مهندسان اطلاعاتی را که در ادامه مجله دلتا برایتان بازگو می‌نماید را در رابطه با سفرهای فضایی در آینده گفته‌اند.

۱ هفته پیش

ماشین، توپ گلف، کیک سیب به سمت فضا رها شده‌اند. با مجله دلتا همراه باشید تا با اشیای عجیبی که به فضا فرستاده شد بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

بیشتر...