مجله دلتا |
۱ هفته پیش

معروف ترین فستیوال های اسپانیا جشن های اسپانیایی فستیوال های عجیب اسپانیا مجله دلتا

در فستیوال‌های اسپانیا تمامی فرهنگ‌ها به شکل باشکوهی تجلی پیدا می‌کنند. فرهنگ‌های مختلفی از مسیحیت گرفته تا فرهنگ رومی و یونانی روی اسپانیا تاثیر گذاشته‌اند.
معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا

تفریح و خوش‌گذرانی یکی از ارکان مهم زندگی مردم اسپانیا است و هرساله جشن‌های گوناگونی در هر یک از شهرهای این کشور برگزار می‌شود. می‌توان این فستیوال‌ها را نشانگر فرهنگ خوش‌گذران مردم اسپانیا دانست. در ادامه بامجله دلتاهمراه باشید تا برخی ازمعروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیارا به شما معرفی کنیم.

فستیوال لاس فایاس والنسیا

Las Fallas De Valencia یا فستیوال آتش که در ماه مارس و در شهر والنسیا برگزار می‌شود، یکی از هیجان‌‌انگیزترین فستیوال‌های اسپانیا است، که ۵ روز به طول می‌انجامد. در این فستیوال، شخصیت‌های رنگارنگ غول‌آسایی به خیابان‌ها آورده می‌شوند که بیشتر آن‌ها، در شب پایانی سوزانده شده و آتش‌بازی مفصلی به راه می‌اندازند. تعدادی از این مجسمه‌ها سوزانده نمی‌شوند و به موزه والنسیا منتقل می‌شوند.

معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا

فستیوال سامانا سانتا

یکی از معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا، Samana Santa و یا هفته مقدس است که در دوران عید پاک برگزار می‌شود. این فستیوال یکی از محبوب‌ترین جشنواره‌های مذهبی اسپانیا نیز است که در آن، تعداد زیادی از مردان و زنان به خیابان‌ها می‌آیند و همانطور که رژه می‌روند، مجسمه حضرت مسیح و مریم مقدس را (در حالیکه با صدها شمع احاطه شده است) به دست‌ می‌گیرند.

معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا

فستیوال سان فِرمین

این فستیوال در آغاز ماه جولای و در شهر پامپلونا برگزار می‌شود. در فستیوال San Fermin، هر روز از ساعت ۸ صبح از افراد شجاعی که می‌خواهند در این گاوبازی شرکت کنند، استقبال می‌شود.

معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا

فستیوال فِستا ماژور دِ گراسیا

توریست‌ها و افرادی که در گراسیا و یا نزدیک به این شهر زندگی می‌کنند، به این فستیوال آمده و حجم زیادی از رنگ‌های مختلف و زیبا را به اطراف پخش می‌کنند.  این فستیوال، رژه، آکروبات و آتش‌بازی نیز دارد که افراد از حضور در این فستیوال و تماشا فعالیت‌های فوق‌العاده این جشن بیشتر لذت ببرند.

معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا

فستیوال لا توماتینا

در میان تمامی فستیوال‌های اسپانیا، La Tomatina از معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا بوده و در میان مردم جهان نیز شناخته شده است. در زمان برگزاری این فستیوال، مردم صدها هزار گوجه‌فرنگی به سمت هم پرتاب می‌کنند و از جنگ بامزه گوجه‌فرنگی‌ها لذت می‌برند. این فستیوال تقریباً از ۷۰ سال پیش آغاز و امروزه به فستیوالی محبوب در اسپانیا تبدیل شده است.

معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا

فستیوال آوریل در بارسلون

این جشن ویترینی از تمام عناصر سنتی اسپانیا، از سوارکاران اسپانیایی گرفته تا نمایش‌های جالب را به نمایش می‌گذارد. اگرچه این فستیوال در ابتدا فقط نمایشگاه ساده‌ای برای نمایش حیوانات خانگی بود، اما بعدها به یکی از تماشایی‌ترین فستیوال‌های اسپانیا تبدیل شد. در این روز صدها چادر برپا می‌شود و پارک‌ها مملو از مردم محلی می‌شود که لباس‌های سنتی به تن کرده‌اند.

جشن های اسپانیایی

فستیوال بارسلونتا

فستیوال باشکوهبارسلونا، یک مهمانی بزرگ است که شامل نمایش مجسمه‌هایپاپیه ماشه(نوعی خمیر کاغذی)، اهدای جایزه برای بهترین آذین‌بندی خیابان، تشکیل برج‌های انسانی، رقص شیاطین، نواختن طبل، آتش‌بازی و رژه‌ عروسک‌های غول‌آسا می‌شود.

جشن های اسپانیایی

پیشنهاد مطالعه: مطلبزیبایی از نوع باستانی!بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اختراع خلاقانه تلفن همراه سه گوش به‌گونه‌ای است که، سه صفحه لمسی مجزا می‌توانند به هم وصل شده و به یک گوشی همراه تبدیل شود.

6 روز پیش

یکی از رایحه‌ های عجیب در عطر زنانه و مردانه گیاه کاکتوس می‌باشد. این گیاه که داری تیغ و گیاهی سخت است، بوی علفی و رایحه‌ای گرم دارد.

۱ هفته پیش

تست‌کننده بستنی یکی از عجیب‌ ترین مشاغل دنیا است. در این شغل شما برای بستنی خوردن حقوق می‌گیرید و به‌خوبی از پس مخارج زندگی بر‌می‌آیید.

۱ هفته پیش

شهر معروف اروپایی که حدود هزار نفر ساکن دارد؟ بسیاری از مردم تصوری که از شهر دارند، ساختمان‌های بلند با جمعیت زیاد است. اما در جهان شهرهایی با جمعیت بسیار کم نیز وجود ...

۱ هفته پیش

با اینکه اکثر قوانین وضع‌شده در کشورها، از منافع فردی و اجتماعی مردم محافظت می‌کنند، اما قوانین عجیب زیادی در گوشه و کنار جهان دیده می‌شود.

۱ هفته پیش

فرانک گری بیش از نیم قرن را صرف دگرگون کردن معنای طراحی در هنر معماری و خلق فضاهایی با فرم‌ها و سطوح دستکاری شده، کرده است.

۱ هفته پیش

رستوران هوایی بلژیک یکی از رستوران‌ های عجیب و غریب دنیا است که وعده‌های غذایی بر روی یک میز که با جرثقیل به آسمان می‌رود سرو می‌شود.

۱ هفته پیش

زنان قبیله داساناچ از درب بطری‌های نوشابه و ساعت‌های شکسته، زیورآلات و گیس مصنوعی درست می‌کنند و آن‌ها را از سر خود آویزان می‌کنند.

۱ هفته پیش

توسعه زندان‌ها در قرن کنونی امری طبیعی‌ است. اما چند زندان لوکس و مجلل در دنیا وجود دارند که شهرتی جهانی، به‌خاطر خدمات خود به‌همراه دارند.

۱ هفته پیش

بیشتر...