مجله دلتا |
1 ماه پیش

روش های غیرمعمول تدفین روش های عجیب غیر معمول تدفین اجساد مجله دلتا

در میان کشورها و فرهنگ‌های مختلف روش‌های متعدد و گاهی عجیب و ترسناکی برای خداحافظی از عزیزان وجود دارد.
روش های غیرمعمول تدفین

بشر همیشه در حال ابداع و نوآوری است فرقی هم نمی‌کند در چه زمینه‌ای باشد، حتی در زمینه‌ خاکسپاری عزیزانش هم خلاقیت نشان می‌دهد. خلاقیت و ابداعی که شاید برای بسیاری از بینندگان برای بار اول کاملا عجیب و در مواقعی ترسناک به نظر آید. بامجله دلتاهمراه باشید تا با برخی ازروش های غیرمعمول تدفیناجساد آشنا شوید.

روش های غیرمعمول تدفین

فریز و خرد کردن

در نهایت اجساد همه‌ی ما انسان‌ها قرار است تجزیه و در خاک تبدیل به مواد مغذی و مورد نیاز خاک شود. اما این فرایند کمی طولانی است و برای کوتاه‌تر کردنش روشی با نام Promession وجود دارد که در آن جسد فریز و سپس خرد می‌شود. این خرده‌ها وکیوم شده و بعدا به درون خاک ریخته می‌شود و با این‌کار عمل تجزیه‌ کامل تنها در یک سال انجام می‌گیرد. جالب است بدانید که در حال حاضر ۶۰ کشور از این روش برای دفن اجسادشان استفاده می‌کنند.

درخت یادبود

با روشی به نام «بیو پرزنس»، دی‌ ان‌ ای افراد فوت شده بدون آنکه روی ژن درخت میزبان تاثیرگذار باشد و تغییری ایجاد کند وارد آن می‌شود و آن درخت یادبودی زنده از آن فرد خواهد شد.

روش های غیرمعمول تدفین

برج مردگان

مکزیکوسیتی در حال حاضر در حال ساخت یک برج به عمق ۲۵۰ متر است که قرار است برج مردگان شود.

دفن فضایی

در این روش یک کپسول حاوی خاکستر فرد فوت شده به فضا فرستاده شده و در آنجا به خاک سپرده می‌شود. جین رادنبری به این روش به خاک سپرده شده است.

دفن آسمانی

عبارت (دفن آسمانی تبتی) بسیار آرام و صلح آمیز به نظر می‌رسد، با اینکه در واقعیت کاملا بر عکس است. در این روش جسد در طبیعت رها و طعمه‌ کرکس و دیگر حیوانات می‌شود. در تبت کندن قبر بسیار دشوار است و ۸۰ درصد از مردم این منطقه از این روش برای اجسادشان استفاده می‌کنند.

مردگان برمی‌خیزند

سال ۲۰۰۰ کره‌ی جنوبی قانونی را تصویب کرد که طی آن تمامی قبور بایستی پس از ۶۰ سال باز شوند و باقی مانده‌ اجساد از قبرها بیرون بیایند. جالب است بدانید که کمپانی‌هایی در این کشور فعال هستند که با باقی مانده‌ اجساد، مهره‌هایی در رنگ‌های مختلف مثل صورتی، سیاه یا فیروزه‌ای می‌سازند.

رقص با مردگان

در ماداگاسکار افراد در جشنی با عنوان فامادی‌هانا شرکت می‌کنند. جشنی که کمی عجیب و البته ترسناک است. معنای نام این جشن (چرخش استخوان‌ها است) و در آن هر ۵ تا ۷ سال اقوام فرد فوت شده جسد او را از قبر بیرون می‌کشند و با اسپری یا شراب بوی بد او را از بین می‌برند. سپس یک گروه موسیقی شروع به نواختن می‌کند و همه با اجساد می‌رقصند.

تابوت فانتزی

در غنا اخیرا بسیار معمول شده است که از تابوت‌های فانتزی استفاده کنند. این تابوت‌ها با دقت فراوان طراحی و ساخته می‌شوند و اغلب نمایان‌گر سلایق و علایق فرد متوفی هستند.

دفن دریایی

دفن دریایی البته روش جدیدی نیست، اما نسخه‌ جدیدی از آن اخیرا به کار گرفته می‌شود که در آن خاکستر متوفی با سیمان ترکیب شده و تبدیل به بخشی از صخره‌های مرجانی می‌شود. صخره‌ مرجانی نپتون درفلوریدابزرگ‌ترین صخره‌ مرجانی تشکیل شده از باقی مانده‌ انسان‌ها است.

دفن عمودی

عراق و نروژ دو کشوری هستند که قبرستان‌های عمودی دارند. البته باقی کشورها هم به دلیل کمبود جا بزودی از این روش استفاده خواهند کرد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب۵ کاربرد عجیب نوشابه که قطعا نمی‌دانیدرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماسک مرگ چیست و چرا مردم آن‌ها را می‌ساختند. در ادامه همراه با مجله دلتا باشید تا در مورد این فرهنگ بیشتر صحبت کنیم.

۱ هفته پیش

آشفتگی و کلافگی در خواب اغلب می‌تواند به دلیل بدن درد باشد. با مجله دلتا همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و بدن درد بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

غذاهای چین بسیار معروف هستند و تنها افراد کمی می توانند آن‌ها را امتحان کنند. خوردن غذاهای عجیب چین برای همه آسان نیست.

۱ هفته پیش

طبق تحقیقی، کم‌خوابی در واقع بلندگویی است که بدن شما را به پرخوری دعوت می‌کند. با ما همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و تغذیه آشنا شوید

۱ هفته پیش

همه‌گیری کرونا تاثیر بدی روی خواب گذاشته است. با ما همراه باشید تا با ساده‌ترین راهکار برای این‌که راحت بخوابید آشنا شوید.

۱ هفته پیش

به گزارش مجله دلتا به نقل از رویترز این آدامس حاوی نسخه‌هایی از پروتئین ACE2 است. با ما همراه باشید تا با آدامس به جای واکسن بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

در این مطلب قصد داریم پرده از راز‌های پاگنده برداریم و ببینیم آیا واقعا موجودی با نام پاگنده وجود دارد؟ با مجله دلتا همراه باشید.

۱ هفته پیش

گرفتن حمام یخ به‌راستی دارای فواید فراوانی است، به‌ویژه برای کسانی که ورزش‌های رقابتی شرکت می‌کنند. در ادامه فواید حمام یخ را می‌خوانید.

۱ هفته پیش

یک پژوهشگر توانست با بکارگیری برخی از ویروس‌ها، به درمان سرطان بپردازد. با مجله دلتا همراه باشید تا با درمان سرطان با ویروس بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

بیشتر...