مجله دلتا |
پریروز

ماسک مرگ ماسک مرگ، فرهنگ ترسناک مردم برای یادآوری مردگان مرگ مجله دلتا

در تمام قبایل و ملت‌ها رسم و رسوم خاصی را مشاهده می‌کنید که مردم برای یادآوری مردگان انجام می‌دهند. ماسک مرگ نیز یکی از این رسوم است.
ماسک مرگ

یکی از فرهنگ‌های متفاوت این بود که برخی از مردم باستان یک ماسک مرگ می‌ساختند و مانند فناوری سه بعدی از آن استفاده می‌کردند. اماماسک مرگچیست و چرا مردم آن‌ها را می‌ساختند. در ادامه همراه بامجله دلتاباشید تا در مورد این فرهنگ بیشتر صحبت کنیم.

ماسک مرگ

این ماسک تصویری است که از فرد مرده درست در حالت خاصی توسط موم یا گچ درست می‌شود. این یک نمونه ابتدایی، اما دقیق‌تر عکاسی بدون دوربین است. ماسک‌های مرگ ممکن است برای یادآوری مرده یا حتی برای ایجاد پرتره استفاده شوند. آن‌ها بیشتر به این توجه داشتند که ماسک شبیه فرد شود. معمولا ماسک چند ساعت بعد از مرگ ساخته می‌شود و طوری آن را می‌ساختند که کسی که بعدها به این ماسک رجوع می‌کند، به راحتی بتواند آن را شناسایی کند.

چرا مردم ماسک مرگ می‌ساختند؟

مردم مصری و آفریقایی، اولین مردمی بودند که این ماسک را ساختند و می‌شود گفت که بعد از قرون وسطی اولین باری بود که کاربری این ماسک‌ها تغییر یافته و برای یادآوری مردگان به کار می‌رفتند. این ماسک‌ها معمولا از جنس موم، گچ و یا از خاک رس درست می‌شد.

برخی از نقاش‌ها و مجسمه سازان از این ماسک‌ها به دلیل دقت بی اندازه‌ای که داشتند، برای درست کردن پرتره یا مجسمه‌های چهره و غیره استفاده می‌کردند.

طرز ساخت ماسک مرگ

ساخت ماسک مرگ معمولا چند ساعت پس از آنکه شخصی می‌مرد، شروع می‌شد و آن هم به این دلیل بود که اگر بدن فرد باد کرده باشد، باد بدن به ویژه صورت خوابیده و بتوان ماسکی دقیقا شبیه خود او درست کرد. در ابتدا، برای آنکه ماسک ساخته شده روی صورت نچسبد و بتوان آن را راحت جدا کرد، روی صورت فرد را روغن مالی می‌کردند تا کاملا چرب شود.

در مرحله دوم یک فیزیکدان، صورت را با دولایه از بانداژهای گچی می‌پوشاند. اولین لایه جزییات صورت را درست کرده و لایه‌های بعدی به مرور جزییات را دقیق‌تر و ماسک را به مراتب بیشتر شبیه به صورت فرد می‌کرد. بعد از حدودا ۱ ساعت از گذاشتن ماسک، گچ را از روی صورت برمی‌دارند. معمولا ماسک درست شده با موادی نظیر موم یا حتی فلز پر می‌شود تا حالتی سه بعدی به ماسک دهد. بعد از اتمام این مراحل، ماسک مرگ آماده است.

ماسک مرگ

ماسک مرگ‌ معروف

فرد معروف که تاریخ برای همیشه او را توسط ماسک مرگ زنده نگه داشته، کسی نیست جزناپلئون بناپارت. البته بحث و جدل‌های زیادی در مورد ماسک این امپراطور فرانسوی وجود دارد. اعتقاد بر این است که شخصی به نام مادام برتراند (Madame Bertrand)، زمانی که ماسک او ساخته شد، آن را دزدیده است.

ماسک مرگ

پیشنهاد مطالعه:برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلبخون آشام، افسانه‌ای مرموز یا حقیقتی پنهانرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آشفتگی و کلافگی در خواب اغلب می‌تواند به دلیل بدن درد باشد. با مجله دلتا همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و بدن درد بیشتر آشنا شوید.

پریروز

غذاهای چین بسیار معروف هستند و تنها افراد کمی می توانند آن‌ها را امتحان کنند. خوردن غذاهای عجیب چین برای همه آسان نیست.

3 روز پیش

این افراد هرگز نباید قهوه بخورند، در شرایط شدیدی مانند استفراغ، اسهال، آنفلوآنزا نوشیدن قهوه توصیه نمی‌شود. با مجله دلتا همراه باشید.

3 روز پیش

همه‌گیری کرونا تاثیر بدی روی خواب گذاشته است. با ما همراه باشید تا با ساده‌ترین راهکار برای این‌که راحت بخوابید آشنا شوید.

4 روز پیش

به گزارش مجله دلتا به نقل از رویترز این آدامس حاوی نسخه‌هایی از پروتئین ACE2 است. با ما همراه باشید تا با آدامس به جای واکسن بیشتر آشنا شوید.

4 روز پیش

خون آشام ها پوششی مانند کفن بر تن داشته و بدن‌های آن‌ها اغلب پف کرده با صورت‌هایی سرخ و چهره‌ای تاریک بوده‌اند. با مجله دلتا همراه ما باشید.

4 روز پیش

گرفتن حمام یخ به‌راستی دارای فواید فراوانی است، به‌ویژه برای کسانی که ورزش‌های رقابتی شرکت می‌کنند. در ادامه فواید حمام یخ را می‌خوانید.

5 روز پیش

یک پژوهشگر توانست با بکارگیری برخی از ویروس‌ها، به درمان سرطان بپردازد. با مجله دلتا همراه باشید تا با درمان سرطان با ویروس بیشتر آشنا شوید.

5 روز پیش

خوابیدن با وسیله گرمایشی می‌تواند شما را مستعد ابتلا به عفونت‌ها کند. در ادامه از مضرات خوابیدن با وسیله گرمایشی روشن بیشتر خواهیم گفت.

6 روز پیش

رایج ترین باورهای غلط در مورد جهان اطراف شامل  مورد از تصورات غلطی است که بسیاری از ما در مورد جهان اطراف خود داریم.

6 روز پیش

به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی استار، Lingcod وحشتناک ترین ماهی اقیانوس آرام محسوب می‌شود و دارای دندان‌هایی است که همگی مانند تیغ هستند.

۱ هفته پیش

در مورد خواب‌ها فراموش کردن و به یاد نیاوردن حتی بعد از یک دقیقه به نظر اتفاق طبیعی می‌آید. اما چرا خواب ها را به یاد نمی آوریم.

۱ هفته پیش

دانشمندان، اختر شناسان و مهندسان اطلاعاتی را که در ادامه مجله دلتا برایتان بازگو می‌نماید را در رابطه با سفرهای فضایی در آینده گفته‌اند.

۱ هفته پیش

ماشین، توپ گلف، کیک سیب به سمت فضا رها شده‌اند. با مجله دلتا همراه باشید تا با اشیای عجیبی که به فضا فرستاده شد بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

امروز می‌خواهیم درباره جعبه سیاه هواپیما نکات کامل و جامعی را برای شما بیان نماییم پس تا به انتهای این مطلب با ما در مجله دلتا همراه باشید.

۱ هفته پیش

بیشتر...