مجله دلتا |
۱ هفته پیش

وحشتناک ترین ماهی مخوف ترین ماهی ماهی وحشتناک ماهی مجله دلتا

در عمق اقیانوس آرام نوعی ماهی با ظاهری بسیار وحشتناک زندگی می‌‌کند که دارای بیش از ۵۵۰ دندان است.
وحشتناک ترین ماهی

در قلب اقیانوس آرام مخوف‌ترین ماهی به نام «Lingcod» زندگی می‌کند که بیش از ۵۵۰ دندان دارد و خیلی سریع رشد می‌کند. به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی استار، این ماهیوحشتناک ترین ماهیاقیانوس آرام محسوب می‌شود و دارای دندان‌هایی است که همگی مانند تیغ هستند.

وحشتناک ترین ماهی اقیانوس آرام

“روغن ماهی دراز”(Ophiodon elongatus) از پر دندان‌ترین حیوانات در طبیعت است.

۵۵۵ دندان آرواره‌های این نوع ماهی را پوشانده است اما اکنون مطالعات جدید نشان می‌دهد که دندان‌های این ماهی‌ها با همان سرعتی که رشد می‌کند، می‌افتند.( روزانه حدود ۲۰ دندان این ماهی می‌افتند.)

“کارلی کوهن”(Karly Cohen)، نویسنده اصلی این مقاله از دانشگاه واشنگتن می‌گوید: تمام استخوان‌های درون دهان این ماهی‌ با دندان پوشیده شده است.

روغن‌ ماهی دراز

“روغن‌ ماهی دراز”(Lingcod) یک ماهی درنده است که در شمال اقیانوس آرام زندگی می‌کند. طول این ماهی‌ها هنگام بلوغ به ۵۰ سانتی‌متر می‌رسد و برخی از آن‌ها از این محدوده فراتر می‌روند و تا ۱.۵ متر قد می‌کشند.

این ماهی‌ها به جای دندان پیشین، آسیا و نیش، صدها دندان تیز و میکروسکوپی روی آرواره‌های خود دارند. کام آن‌ها نیز با صدها ریزدندان تیز پوشیده شده است.

پشت یک ردیف از آرواره‌های آن‌ها ردیف دیگری از آرواره‌های حلقی وجود دارد که این ماهی برای جویدن غذا از آن‌ها استفاده می‌کند.

اگرچه این نوع دهان و دندان در دنیای پستانداران عجیب به نظر می‌رسد اما دهانروغن ماهی درازدر میان ماهی‌های استخوان تقریبا عادی است و آن را تبدیل به گونه‌ای خاص برای مطالعه می‌کند.

او می‌گوید: از آن جا که دندان‌های افتاده زیادی یافت می‌شود مشخص است که این ماهی دندان‌ریزی زیادی دارد. اما ما میزان آن را نمی‌دانستیم.

کوهن و “امیلی کار”(Emily Carr) نویسنده اصلی مطالعه و دانشجوی کارشناسی زیست‌شناسی از دانشگاه فلوریدا جنوبی برای به دست آوردن تعداد دندان‌هایی که روزانه از دست می‌روند ۲۰ ماهی را درون مخزن آب نگهداری کردند. دندان‌های این ماهی‌ها بسیار کوچک است و بنابراین فهمیدن سرعت از دست رفتن دندان‌ها کار آسانی نبود. آن دو نمی‌توانستند به راحتی دندان‌ها را از کف مخزن جمع‌آوری کنند. بنابراین محققان ماهی‌ها را درون مخزنی از رنگ قرمز رقیق قرار دادند تا دندان‌های آن‌ها رنگی شود.

وحشتناک ترین ماهی

پیشنهاد مطالعه:برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب۴ راه ساده برای اینکه صبح راحت از رختخواب بیرون بیاییدرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماسک مرگ چیست و چرا مردم آن‌ها را می‌ساختند. در ادامه همراه با مجله دلتا باشید تا در مورد این فرهنگ بیشتر صحبت کنیم.

2 روز پیش

آشفتگی و کلافگی در خواب اغلب می‌تواند به دلیل بدن درد باشد. با مجله دلتا همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و بدن درد بیشتر آشنا شوید.

2 روز پیش

غذاهای چین بسیار معروف هستند و تنها افراد کمی می توانند آن‌ها را امتحان کنند. خوردن غذاهای عجیب چین برای همه آسان نیست.

3 روز پیش

طبق تحقیقی، کم‌خوابی در واقع بلندگویی است که بدن شما را به پرخوری دعوت می‌کند. با ما همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و تغذیه آشنا شوید

3 روز پیش

همه‌گیری کرونا تاثیر بدی روی خواب گذاشته است. با ما همراه باشید تا با ساده‌ترین راهکار برای این‌که راحت بخوابید آشنا شوید.

4 روز پیش

به گزارش مجله دلتا به نقل از رویترز این آدامس حاوی نسخه‌هایی از پروتئین ACE2 است. با ما همراه باشید تا با آدامس به جای واکسن بیشتر آشنا شوید.

4 روز پیش

در این مطلب قصد داریم پرده از راز‌های پاگنده برداریم و ببینیم آیا واقعا موجودی با نام پاگنده وجود دارد؟ با مجله دلتا همراه باشید.

5 روز پیش

گرفتن حمام یخ به‌راستی دارای فواید فراوانی است، به‌ویژه برای کسانی که ورزش‌های رقابتی شرکت می‌کنند. در ادامه فواید حمام یخ را می‌خوانید.

5 روز پیش

یک پژوهشگر توانست با بکارگیری برخی از ویروس‌ها، به درمان سرطان بپردازد. با مجله دلتا همراه باشید تا با درمان سرطان با ویروس بیشتر آشنا شوید.

5 روز پیش

این مردم در واقع قبیله‌ای آفریقایی هستند که دست روزگار آن‌ها را به هندوستان آورده است. با ما همراه باشید تا در مورد قبیله سیدی بیشتر بدانیم.

6 روز پیش

رایج ترین باورهای غلط در مورد جهان اطراف شامل  مورد از تصورات غلطی است که بسیاری از ما در مورد جهان اطراف خود داریم.

6 روز پیش

در مورد خواب‌ها فراموش کردن و به یاد نیاوردن حتی بعد از یک دقیقه به نظر اتفاق طبیعی می‌آید. اما چرا خواب ها را به یاد نمی آوریم.

۱ هفته پیش

دانشمندان، اختر شناسان و مهندسان اطلاعاتی را که در ادامه مجله دلتا برایتان بازگو می‌نماید را در رابطه با سفرهای فضایی در آینده گفته‌اند.

۱ هفته پیش

ماشین، توپ گلف، کیک سیب به سمت فضا رها شده‌اند. با مجله دلتا همراه باشید تا با اشیای عجیبی که به فضا فرستاده شد بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

امروز می‌خواهیم درباره جعبه سیاه هواپیما نکات کامل و جامعی را برای شما بیان نماییم پس تا به انتهای این مطلب با ما در مجله دلتا همراه باشید.

۱ هفته پیش

بیشتر...