مجله دلتا |
۱ هفته پیش

حقایق جالب که نمی دانید حقایق جالب که نمی دانستید حقایق جالب در جهان مجله دلتا

حقایق علمی و دانستنی جالب در دنیای پیرامون‌ هستند که هنوز هم از وجود آن‌ها بی‌خبر هستیم.
حقایق جالب که نمی دانید

حتی اگر مدارک بالای علمی داشته باشید و یا سطح IQ شما بیش از حد بالا باشد اما هنوز هم موضوعاتی هستند که شما از آن خبر ندارید. در این قسمت ازمجله دلتاقصد داریم به چند مورد ازحقایق جالبکه نمی دانیداشاره کنیم که شاید تا به حال به گوشتان نخورده است.

بعضی از افراد اثر انگشت ندارند

حتما این موضوع را شنیده‌اید که بعضی از افراد هرگز اثر انگشتی از خود به جا نمی‌گذارند و در واقع اثر انگشتی ندارند. این یک راز بزرگ برای متخصصان و دانشمندان است. نداشتن الگویی برای اثر انگشت به دلیلسندرومیخاص در این افراد به وجود می‌آید که قطعا جزو حقایق جالب که نمی‌دانید قرار می‌گیرد.

در کل جهان فقط ۴ خانواده هستند که به طور ژنتیکی اثر انگشت ندارند و این اتفاق به دلیل ژن خاصی در بدن آن‌ها است و دانشمندان این افراد را مورد آزمایش قرار دادند اما هیچ مشکل خاصی در سلامتی آن‌ها پیدا نکردند.

چای سبزی که بنفش می‌شود

اگر بهجزایر آزورسفر کرده باشید و در آنجا چای سبز سفارش داده باشید، با چیزی عجیب روبرو می‌شوید. این چای‌ها در وهله اول سبز هستند و کم کم به خاکستری می‌گرایند و بعد از مدت کوتاهی این چایی حالتی غلیظ پیدا می‌کند و کاملا بنفش می‌شود. از این موضوع تعجب نکنید. صاحبان این کافی شاپ‌ها قصد مسموم کردن شما را ندارند و علت آن به دلیل آب دریای خاص این منطقه است.

برج پیزا به هیچ عنوان سقوط نمی‌کند

مهندسی‌های بسیار پیچیده در برج پیزا به کار رفته است که همگان آن را می‌دانند . این برج از سال ۱۹۷۳ میلادی ساخته شده است. در طول قرن‌ها تلاش‌های زیادی برای ساخت برجی این چنینی شده اما هنوز کسی به این موفقیت دست نیافته است.

در سال ۱۹۹۰ در این برج به روی توریست‌ها بسته شد زیرا مردم عقیده داشتند که ممکن است این برج با بازدید‌های بیشتر فرو بریزد. چند سال است که مراقبت‌های اورژانسی برای این برج در دسترس است و به شدت مراقب آن هستند اما در نهایت متخصصان به این نتیجه رسیدند که به دلیل تکنولوژی مهندسی پیشرفته ، این برج تا قرن‌ها می‌تواند سرپا باشد.

پیشنهاد مطالعه: مطلبچرا لحظه تصادف را به یاد نمی‌آوریم؟را بخوانید

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مردم پول بسیاری برای دندان‌هایشان خرج می‌کنند، در ژاپن زن‌ها برای کج کردن دندان‌هایشان پول خرج می‌کنند و این جزو معیارهای عجیب زیبایی است.

10 ساعت پیش

یک مرد آمریکایی به نام استیو کولبرن ادعا می‌کند که آدم فضایی‌ها با قرار دادن یک تراشه نانو در بازوی او زندگی شخصی اش را نابود کردند.

13 ساعت پیش

یکی از فیزیکدانان مطرح دنیا به پیشرفت بیگانگان فضایی اشاره کرد و بیان کرد که بیگانگان از نظر تکنولوژیکی پیشرفته تر از انسان‌ها هستند.

1 روز پیش

هزاران مورد جدید ابتلا به این بیماری و صد‌ها مرگ بر اثر کرونا. با مجله دلتا همراه باشید تا به اقدامات لازم برای پایان دادن کرونا بپردازیم.

2 روز پیش

موضوعات عجیب در هند از تی شرت‌های رنگ و رو رفته‌ی ۲۰۰۰ دلاری تا فلفل‌های کشنده، در این کشور آسیایی می‌توان چیز‌های عجیب دیگری پیدا کنید.

2 روز پیش

محققان اکوادور در حال کشف راز سرهای فشرده یک جنگجو آمازون هستند، به این امید که پرده از اسرار این سنت هولناک در آمریکای جنوبی بردارند.

3 روز پیش

با همه پیشرفت‌های علمی و کشفیات جدید دانشمندان و محققان در زمینه‌ی جهان هستی اما همچنان عجیب ترین ایده ها درباره هستی مطرح است.

4 روز پیش

ترفند گرفتن بوی بد یخچال این است که می‌توانید یخچال را خالی کنید و کل آن را تمیز کنید و یک چای کیسه‌ای استفاده شده در آن قرار بدهیم.

4 روز پیش

قرار نیست تمام ورزش‌های جهان ارزان یا رایگان باشند. برخی از ورزش‌های حرفه‌ای دنیا به‌عنوان گران ترین ورزش های جهان شناخته می‌شوند.

5 روز پیش

بسیاری از اصول سئو شناخته شده و تا حدودی رایج است، اما سوال اینجا است که نقش عکس ها در سئو چیست؟ آیا کیفیت عکس ها در سئوی سایت تاثیر دارد!

5 روز پیش

مراسم ازدواج در سرتاسر جهان بسیار متنوع برگزار می‌شود اما قطعا ازدواج با تمساح در مکزیک از آن رسوم عجیب و غریب است که دلهره‌آور است.

6 روز پیش

زمان پایان همه گیری ویروس کرونا واگیردارترین ویروس جهان، هنوز مشخص نیست و پایان‌دادن به آن قطعا کاری مشکل ودشوار خواهد بود.

6 روز پیش

آیا می‌دانستید در برخی فرهنگ‌ها و بنا بر آداب و رسوم خود، مردم خودخواسته به قطع انگشتان دست برای عزاداری و شادی روح مردگان می‌پردازند.

۱ هفته پیش

حمله مرگبار مار کبرا به دو کودک هندوستانی باعث مرگ این دو کودک شد. مادر کودکان نیز که توسط این مار گزیده شده در وضعیت وخیم به سر می‌برد.

۱ هفته پیش

در یکی از شب‌های زمستانی، دریکی از روستا های کانادا به طرز کاملا ناگهانی و وحشتناکی، دیگر هیچ انسان و حیوانی در این روستای عجیب دیده نشد.

۱ هفته پیش

بیشتر...