مجله دلتا |
3 ماه پیش

امیکرون چه کسانی را تهدید می کند سویه امیکرون امیکرون چه افرادی را تهدید می کند مجله دلتا

امیکرون برای افرادی که بیماری زمینه‌ای و نقص ایمنی دارند و افرادی که واکسن نزده‌اند بسیار خطرناک است.
امیکرون چه کسانی را تهدید می کند

رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی بسیار حائز اهمیت است باید به این مسئله توجه کنیم و واکسیناسیون را جدی بگیریم. سویه امیکرون بیشتر در افرادی بروز پیدا می‌کند که واکسن نزده‌اند. بامجله دلتاهمراه باشید تا بدانیدامیکرون چه کسانی را تهدید می کند.

امیکرون چه کسانی را تهدید می کند

مبتلایان به این ویروس اکثر افراد زیر ۱۲ سال هستند زیرا واکسن نزده‌اند ضمن اینکه هیچ تضمینی وجود ندارد که بزرگسالان از ابتلا به این بیماری در امان باشند. طبق یافته محققان سویه امیکرون به مبتلایان قبلی کووید ۱۹ تمایل بیشتری دارد. افرادی که یک بار به کرونا مبتلا شده‌اند نباید تصور کنند که دیگر به این بیماری مبتلا نمی‌شوند.

مردم نباید فکر کنند کهسویهامیکرون بیماری خفیفی ایجاد می‌کند در حالی که این سویه ویروس جدیدی بوده و اطلاعات کافی در مورد آن کم است.

محققان می‌گویند که باید از ظرفیت و پتانسیل کنونی برای تکمیل واکسیناسیون استفاده کنیم.

معاون اجرایی معاونت درمان وزارت بهداشت می‌گوید که دوز سوم واکسیناسیون کرونا در برابر سویه دلتا و امیکرون اثربخشی دارد. مردم نباید سهل انگاری کنند. واکسیناسیون کودکان ۹ تا ۱۲سال در کمیته علمی کرونا تصمیماتی گرفته شده است. تزریق واکسن برای افراد زیر دوازده سال منوط به رضایت والدین است.

داده‌های مقدماتی نشان می‌دهند که

داده‌های مقدماتی نشان می‌دهند که افراد مبتلا به سویه امیکرون کرونا احتمالا زودتر نسبت به سویه‌های قبلی و در طول یک روز پس از عفونت می‌توانند ویروس را به دیگران منتقل کنند. به عبارت دیگر، پنجره زمانی میان عفونت فرد و سرایت‌دهندگی او در مورد کرونای امیکرون کوتاه‌تر است. علت این است که ظاهرا امیکرون سریع‌تر از سویه‌های قبلی یعنی به طور میانگین حدود سه روز پس از عفونت باعث ایجاد علائم در مبتلایان می‌شود.

بنابراین با توجه به اطلاعات قبلی درباره شروع انتقال ویروس پیش از علامت دار شدن، سرایت امیکرون به دیگران می‌تواند یک روز پس از عفونت رخ دهد.

افراد مبتلا به سویه‌های قبلی کروناویروس دو تا چهار روز پس از عفونت می‌توانند ویروس را به دیگران منتقل کنند و برای یکی دو روز پس از علامت‌دار شدن این واگیردار بودن ادامه پیدا می‌کند.

امیکرون چه کسانی را تهدید می کند

پیشنهاد مطالعه:برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی، مطلبکشف یک روش ساده برای جلوگیری از مرگرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

همچنین بخوانید: اطلاعات عمومی عجیب و باورنکردنی دانستنی‌های برج ایفل مرگبارترین بیماری‌های دنیا که قربانیان زیادی می‌گیرند حقایقی در مورد مجسمه آزادی که قطعا نمی‌دانستید

1 ماه پیش

در مغز انسان عاشق چه می‌گذرد و چقدر از این تغییرات فیزیکی و اتمی است؟ با ما در مجله دلتا همراه باشید تا ببینید چرا انسان عاشق می‌شود؟

1 ماه پیش

اینترنت یکی از ابزارهای جهانی است که موفق به تاثیرگذاری بر عموم مردم جهان شده است. دلایل زود تمام شدن حجم اینترنت را بخوانید.

۳ هفته پیش

خورشید راز‌های زیادی را در خود نگه داشته است که برخی از آن‌ها خطرناک هستند. خطر‌های خورشید برای زمین را در این مطلب بخوانید.

۲ هفته پیش

ارسال و دریافت مکان یا لوکیشن افراد در واتساپ یکی از قابلیت‌های اصلی برنامه واتساپ است. با نحوه ارسال لوکیشن در واتساپ آشنا شوید.

۳ هفته پیش

همچنین بخوانید: زندگی دزدان دریایی اختراعاتی که از چشم جهانیان پنهان ماند بلاهای طبیعی ناشناخته در این کشور باید چاق شوید تا ازدواج کنید! قوانینی عجیب که از شنیدن آن‌ها حیرت خواهید کرد!

۳ هفته پیش

همچنین بخوانید: اطلاعات عمومی عجیب و باورنکردنی دانستنی‌های برج ایفل مرگبارترین بیماری‌های دنیا که قربانیان زیادی می‌گیرند چیزهای جالبی که خیلی‌ها نمی‌دانند در مورد تیمور لنگ چه می‌دانید؟

۴ هفته پیش

چه حقایق دیگری در مورد ترجمه وجود دارد؟ در ادامه، از حقایق جالب در مورد ترجمه برای‌تان خواهیم گفت. با مجله دلتا همراه باشید!

1 ماه پیش

امروز در مجله دلتا به بررسی برخی از این تلقیات و باور‌های غلط ماندگار و دلایل نادرستی آن‌ها می‌پردازیم.

۳ هفته پیش

بیشتر...