مجله دلتا |
1 سال پیش

نکاتی برای داشتن خواب راحت خواب راحت شبانه با انجام این نکات ساده مجله دلتا

شب از نیمه گذشته و هنوز کاملا بیدارید. از وقتی‌که به رختخواب رفته‌اید، ساعت‌ها می‌گذرد، ولی هنوز خوابتان نبرده‌است.
نکاتی برای داشتن خواب راحت

حداقل زمان خوابیدن برای بزرگسالان ۶ ساعت و برای کودکان ۸ ساعت است. اگر این میزان ساعت نمی‌خوابید باید بدانید که عوامل زیادی بر روی خواب شما تاثیر می‌گذارد اما شما باید یاد بگیرید که چگونه آن‌ها را کنترل کنید. در ادامه بامجله دلتاهمراه باشید تا بانکاتی برای داشتن خواب راحتآشنا شوید.

نکاتی برای داشتن خواب راحت

۱. فعالیت‌های روزانه

فعالیت‌های فیزیکی باعث خستگی بدن می‌شوند و بدن پس از انجام آن‌ها نیاز به استراحت دارد. با این حال، از آنجایی که این فعالیت‌هامتابولیسمانرژی را افزایش می‌دهد، که مانع خواب است، شما باید ساعت ها قبل از خواب آن‌ها را انجام دهید.

باید خاطر نشان کرد که از چرت زدن در طول روز خودداری کنید زیرا خواب شب را تحت تاثیر قرار می دهند همچنین از قرار گرفتن در معرض نور روشن تا دو ساعت قبل از خواب خودداری کنید.

نکاتی برای داشتن خواب راحت

۲. رعایت رژیم غذایی برای خواب

عادت‌ها و رژیم غذایی شما تاثیر مستقیم بر کیفیت خواب و درمان بی‌خوابی دارند. همیشه غذای خود را سه ساعت قبل از خواب بخورید. خوردن بیش از حد کم یا زیاد غذا برعملکرد طبیعی بدن تاثیر می‌گذارد، استرس ایجاد می‌کند و باعث کمبود خواب می‌شود.

اگر به این دست مطالب علاقه‌مند هستید حتما مطلبآیا می‌دانید علت کابوس‌های نیمه شب چیست؟را بخوانید.

خواب راحت شبانه با انجام این نکات ساده

۳. آرامش قبل از خواب

همیشه یک خواب خوب همراه با آرامش است. پس اگر می‌خواهید بهتر بخوابید باید قبل ازخواببا انجام کارهایی سعی کنید که آرامش خود را به‌دست بیاورید. کارهایی مانند خواندن کتاب، گوش دادن به موسیقی آرامش بخش را به برنامه قبل خواب خود اضافه کنید.

۴. محیط خواب فقط برای خواب باشد

اتاق و رختخواب شما تاثیر مستقیم بر کیفیت خواب شما دارند. از اتاق خواب برای فعالیت‌های دیگر استفاده نکنید. زیرا به مغز کمک می‌کند تا هدف شما از اتاق را درک کند.

اتاق‌های تاریک هورمون ملاتونین را تحریک می‌کنند که موجب خواب آلودگی می‌شود. انتخاب وسایل روشنایی کم نور بهترین انتخاب است. برای پنجره‌ها از پرده‌های سنگین استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که تمام دستگاه‌های نوری را خاموش می‌کنید. اتاق خواب شما باید پارامترهای تنظیم شده داشته باشد زیرا خیلی سرد یا خیلی داغ بودن باعث ناراحتی می‌شود.

خواب راحت شبانه با انجام این نکات ساده

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب جالب دانستنی، مطلبانسان هنگام مرگ به چه چیزی فکر می‌کند؟را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

شاید فکرکردن درباره این مسئله چندان خوشایند نباشد؛ اما همه ما دیریازود خواهیم مُرد. علائم پایان عمر را در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا بخوانید.

11 ماه پیش

امیدواریم هیچ‌گاه شاهد یک تصادف وحشتناک نباشید، اما در هنگام تصادف چه باید کرد؟ در ادامه به اقدامات مهمی که در هنگام وقوع حادثه باید انجام دهید می‌پردازیم.

11 ماه پیش

توسط این روش های موثر و طبیعی به آسانی می توانید به درمان سوختگی سطحی در خانه بپردازید و سریع و فوری از درد، التهاب و از عفونت سوختگی خود جلوگیری کنید.

11 ماه پیش

در این ویدیو به بررسی اسرار درب های مخوف سه مکان باستانی می‌پردازیم. با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید.

11 ماه پیش

حتما شما هم درباره بدی‌های کلسترول بالا چیزهایی شنیده‌اید. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به بررسی موضوع کلسترول خون چیست می‌پردازیم.

11 ماه پیش

برق انداختن اجاق گاز برای خانم‌ها یکی ازسخت‌ترین کارهاست. مجله اینترنتی دلتا به شما پیشنهاد می‌دهد به جای موادشیمیایی از محلول‌های خانگی استفاده کنید.

11 ماه پیش

بعضی از مواد غذایی هستند که نمی‌توان برای روز بعد درست کرد زیرا این غذاهای مانده خطرناک می‌باشند و باعث ایجاد بیماری می‌شوند. با مجله اینتزنتی دلتا همراه باشید.

11 ماه پیش

مرگ اسرار آمیزترین اتفاقی است که تمام انسان‌ها آن را تجربه می‌کنند. در این ویدیو به معرفی دانستنی های مرگ می‌پردازیم. با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید.

11 ماه پیش

با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید تا در این مطلب به سوال چرا شکر کپک نمی زند پاسخ دهیم.

11 ماه پیش

بیشتر...