مجله دلتا |
8 ماه پیش

نکاتی برای داشتن خواب راحت خواب راحت شبانه با انجام این نکات ساده مجله دلتا

شب از نیمه گذشته و هنوز کاملا بیدارید. از وقتی‌که به رختخواب رفته‌اید، ساعت‌ها می‌گذرد، ولی هنوز خوابتان نبرده‌است.
نکاتی برای داشتن خواب راحت

حداقل زمان خوابیدن برای بزرگسالان ۶ ساعت و برای کودکان ۸ ساعت است. اگر این میزان ساعت نمی‌خوابید باید بدانید که عوامل زیادی بر روی خواب شما تاثیر می‌گذارد اما شما باید یاد بگیرید که چگونه آن‌ها را کنترل کنید. در ادامه بامجله دلتاهمراه باشید تا بانکاتی برای داشتن خواب راحتآشنا شوید.

نکاتی برای داشتن خواب راحت

۱. فعالیت‌های روزانه

فعالیت‌های فیزیکی باعث خستگی بدن می‌شوند و بدن پس از انجام آن‌ها نیاز به استراحت دارد. با این حال، از آنجایی که این فعالیت‌هامتابولیسمانرژی را افزایش می‌دهد، که مانع خواب است، شما باید ساعت ها قبل از خواب آن‌ها را انجام دهید.

باید خاطر نشان کرد که از چرت زدن در طول روز خودداری کنید زیرا خواب شب را تحت تاثیر قرار می دهند همچنین از قرار گرفتن در معرض نور روشن تا دو ساعت قبل از خواب خودداری کنید.

نکاتی برای داشتن خواب راحت

۲. رعایت رژیم غذایی برای خواب

عادت‌ها و رژیم غذایی شما تاثیر مستقیم بر کیفیت خواب و درمان بی‌خوابی دارند. همیشه غذای خود را سه ساعت قبل از خواب بخورید. خوردن بیش از حد کم یا زیاد غذا برعملکرد طبیعی بدن تاثیر می‌گذارد، استرس ایجاد می‌کند و باعث کمبود خواب می‌شود.

اگر به این دست مطالب علاقه‌مند هستید حتما مطلبآیا می‌دانید علت کابوس‌های نیمه شب چیست؟را بخوانید.

خواب راحت شبانه با انجام این نکات ساده

۳. آرامش قبل از خواب

همیشه یک خواب خوب همراه با آرامش است. پس اگر می‌خواهید بهتر بخوابید باید قبل ازخواببا انجام کارهایی سعی کنید که آرامش خود را به‌دست بیاورید. کارهایی مانند خواندن کتاب، گوش دادن به موسیقی آرامش بخش را به برنامه قبل خواب خود اضافه کنید.

۴. محیط خواب فقط برای خواب باشد

اتاق و رختخواب شما تاثیر مستقیم بر کیفیت خواب شما دارند. از اتاق خواب برای فعالیت‌های دیگر استفاده نکنید. زیرا به مغز کمک می‌کند تا هدف شما از اتاق را درک کند.

اتاق‌های تاریک هورمون ملاتونین را تحریک می‌کنند که موجب خواب آلودگی می‌شود. انتخاب وسایل روشنایی کم نور بهترین انتخاب است. برای پنجره‌ها از پرده‌های سنگین استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که تمام دستگاه‌های نوری را خاموش می‌کنید. اتاق خواب شما باید پارامترهای تنظیم شده داشته باشد زیرا خیلی سرد یا خیلی داغ بودن باعث ناراحتی می‌شود.

خواب راحت شبانه با انجام این نکات ساده

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب جالب دانستنی، مطلبانسان هنگام مرگ به چه چیزی فکر می‌کند؟را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

یک انفجار اتمی منجر به نظریه جدیدی درباره پیدایش ماه شد. با مجله دلتا همراه شوید تا به بررسی نظریه آیا ماه تکه ای از زمین است بپردازیم.

7 ماه پیش

همچنین بخوانید: زندگی دزدان دریایی اختراعاتی که از چشم جهانیان پنهان ماند توقف خروپف به کمک یک تکنولوژی خارق العاده! حیوانات ناشناخته‌ای که باعث مرگ شما می‌شوند! باورنکردنی‌های کشور آمریکا

7 ماه پیش

در طبیعت حتی جاندارانی که در ظاهر بی‌گناه هستند نیز می‌توانند کشنده‌ باشند. با ۵ جانور خطرناک و کشنده‌ جهان در مجله دلتا آشنا شوید.

7 ماه پیش

نمایش دائم شماره شما در واتساپ، ممکن است تبدیل به یک چالش‌ شود. ترفند مخفی کردن شماره در واتساپ را در این مطلب بخوانید.

7 ماه پیش

یک مطالعه نشان می‌دهد که مردم در سراسر جهان، بوی وانیل را دوست دارند. با ما همراه باشید تا با خوشایندترین و ناخوشایندترین بوها آشنا شوید.

8 ماه پیش

چند نمونه از جذاب ترین ربات های سال ۲۰۲۱ را در این مطلب بشناسید. ربات‌هایی مفید، عجیب و دوست‌داشتنی. با مجله دلتا همراه باشید.

7 ماه پیش

اینترنت یکی از ابزارهای جهانی است که موفق به تاثیرگذاری بر عموم مردم جهان شده است. دلایل زود تمام شدن حجم اینترنت را بخوانید.

7 ماه پیش

مجله فوربس، دارایی ثروتمندترین‌های جهان را محاسبه و اعلام کرده است. برای آشنایی با ثروتمندترین افراد جهان مطلب ما را دنبال کنید.

7 ماه پیش

خورشید راز‌های زیادی را در خود نگه داشته است که برخی از آن‌ها خطرناک هستند. خطر‌های خورشید برای زمین را در این مطلب بخوانید.

7 ماه پیش

بیشتر...