مجله دلتا |
6 روز پیش

قوانین عجیب قوانین عجیب غریب عجیب ترین قوانین کشور های جهان مجله دلتا

قوانینی در جهان وجود دارد که با شنیدن آن‌ها، با خود میگوییم قانون‌گذاران هنگام تصویب آن‌ها با خود چه فکری می‌کردند.
قوانین عجیب

با اینکه اکثر قوانین وضع‌شده در کشورها، از منافع فردی و اجتماعی مردم محافظت می‌کنند، هر از چند گاهی قوانین عجیب و غیرمنطقی‌ای در گوشه و کنار جهان دیده می‌شود. در ادامه بامجله دلتاهمراه باشید تا شماری از این قوانین عجیب و خنده‌دار را برای شما بازگو کنیم.

آدامس جویدن در سنگاپور

اگر بهسنگاپورسفر می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم برای خوش‌بو کردن دهان خود از قرص‌های نعنا به‌جای آدامس استفاده کنید. در میان فهرست طولانی مواردی که اجازه‌ ورود به سنگاپور را ندارند، نام آدامس نیز دیده می‌شود. این قانون که یکی از عجیب‌ترین قوانین دنیا هم هست، با هدف تمیز نگه‌داشتن مکان‌های عمومی وضع شده است. البته آدامس‌های مخصوص بهداشت دندان و آدامس‌های حاوینیکوتیناز این قانون مستثنی هستند.

قوانین عجیب

رد شدن مرغ‌ها از خیابان در گرجستان

بی‌شک یکی از عجیب‌ترین قوانین دنیا متعلق به کشور گرجستان است. شهروندان گرجستان، باید مراقب مرغ‌های خود باشند که از خیابان‌ها عبور نکنند. این قانون در واقع از افراد می‌خواهد که تحت هر شرایطی مراقب مرغ‌ و جوجه‌های خود باشند.

قوانین عجیب

پوشیدن کفش پاشنه‌بلند در یونان

اگر در سفر به یونان می‌خواهید در شهرهای تاریخی این کشور قدم بزنید، پیشنهاد می‌کنیم کفش‌های پاشنه‌بلند خود را نبرید. این قانون یکی از سرسختانه‌ترین قوانین این کشور است و نه تنها جریمه دارد، بلکه ممکن است به زندان بیفتید. دلیل این قانون این است که، قدم‌زدن با این کفش‌ها در برخی محیط‌های باستانی ممکن است به این آثار آسیب برساند.

قوانین عجیب

تمام شدن بنزین در اتوبان‌های آلمان

یکی دیگر از عجیب‌ترین قوانین دنیا مربوط به کشور آلمان است. رانندگی پرسرعت با ماشین‌های آلمانی در اتوبان‌های این کشور بسیار لذت‌بخش است. اما فراموش نکنید که علاوه‌بر کیلومتر‌ شمار، باید مراقب نشانگر بنزین هم باشید. تمام شدن بنزین خودرو در اتوبان‌های این کشور غیرقانونی است. هر شهروند محترم آلمانی باید همه‌ چیز را پیش‌بینی و برای آن‌ها برنامه ریزی کند.

بنزین در اتوبان‌های آلمان

کودک خود را در دانمارک گم نکنید

عجیب‌ترین قانون کشور دانمارک این است که کودکانی که ‏گم می‌شوند و والدین آن‌ها به مدت زمان ۲ ساعت نتوانند آن‌ها را پیدا کنند. شهروندان دانمارکی می‌توانند حضانت فرزندان را بر عهده بگیرند.

کودک در دانمارک

پرورش خرس خانگی در آفریقا

در آفریقای جنوبی، می‌توان خرس‌ها را به‌عنوان حیوانات خانگی پرورش داد. وجود خرس در خانه جرم محسوب نمی‌گردد. ولی آوردن آن‌ها به مکان‌های عمومی و سواحل ایراد دارد.

خرس خانگی در آفریقا

کشور فرانسه و امکان ازدواج با اموات

در کشور فرانسه یک قانون عجیب وجود دارد و آن این است که اگر شخصی مردی را دوست داشته باشد و قبل از این که بتواند با او ازدواج کند، آن مرد بمیرد، زن می‌تواند با مرده آن مرد به صورت قانونی ازدواج کند.

ازدواج با اموات

پیشنهاد مطالعه: مطلببا سازه‌های حیرت‌انگیز دنیا در هنر معماری آشنا شوید!را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اختراع خلاقانه تلفن همراه سه گوش به‌گونه‌ای است که، سه صفحه لمسی مجزا می‌توانند به هم وصل شده و به یک گوشی همراه تبدیل شود.

3 روز پیش

یکی از رایحه‌ های عجیب در عطر زنانه و مردانه گیاه کاکتوس می‌باشد. این گیاه که داری تیغ و گیاهی سخت است، بوی علفی و رایحه‌ای گرم دارد.

4 روز پیش

یکی از معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا هفته مقدس است که عید پاک برگزار می‌شود. این فستیوال از محبوب‌ترین جشنواره‌های مذهبی اسپانیا نیز است.

5 روز پیش

یکی دیگر از مد های عجیب دوران باستان مد کله خربزه‌ای است که در میان قبیله‌های مایاها، آفریقایی‌ها و در قرن بیستم در فرانسه رواج داشته است.

5 روز پیش

شهر معروف اروپایی که حدود هزار نفر ساکن دارد؟ بسیاری از مردم تصوری که از شهر دارند، ساختمان‌های بلند با جمعیت زیاد است. اما در جهان شهرهایی با جمعیت بسیار کم نیز وجود ...

5 روز پیش

فرانک گری بیش از نیم قرن را صرف دگرگون کردن معنای طراحی در هنر معماری و خلق فضاهایی با فرم‌ها و سطوح دستکاری شده، کرده است.

۱ هفته پیش

رستوران هوایی بلژیک یکی از رستوران‌ های عجیب و غریب دنیا است که وعده‌های غذایی بر روی یک میز که با جرثقیل به آسمان می‌رود سرو می‌شود.

۱ هفته پیش

زنان قبیله داساناچ از درب بطری‌های نوشابه و ساعت‌های شکسته، زیورآلات و گیس مصنوعی درست می‌کنند و آن‌ها را از سر خود آویزان می‌کنند.

۱ هفته پیش

توسعه زندان‌ها در قرن کنونی امری طبیعی‌ است. اما چند زندان لوکس و مجلل در دنیا وجود دارند که شهرتی جهانی، به‌خاطر خدمات خود به‌همراه دارند.

۱ هفته پیش

قابلیت جدید گوگل که برای جستجوی آهنگ با زمزمه کردن است، به Hum معروف است. و روی اپلیکیشن موبایل گوگل در اختیار کاربران قرار گرفته است.

۱ هفته پیش

ناوچه پرتغالی یکی از مرگبار‌ ترین موجودات کره زمین است که مشخص شده است از هیدروزوا‌ها یا همان مرجانیان است که زهر بسیار مرگباری نیز دارد.

۱ هفته پیش

بیشتر...