مجله دلتا |
۱ هفته پیش

جشنواره های سنتی غذا جشنواه های سنتی غذا در دنیا جشنواره غذا مجله دلتا

در جشنواره‌های سنتی غذا، غذاهایی با رنگ‌ها و طعم‌های متفاوت سرو شده و برخی از آن‌ها آنچنان طعم بی‌نظیر و خوبی دارند که هیچ‌گاه از ذهن و خاطر شما پاک نخواهند شد.
جشنواره های سنتی  غذا

در سراسر دنیا فستیوال‌ها و جشنواره‌های سنتی زیادی در حوزه غذا برگزار می‌شود و عده‌ای از آن‌ها از قدمت و تاریخچه زیادی برخوردار هستند و یک سنت دیرینه و کهنه باعث شکل‌گیری و برگزاری آن شده است. در ادامه بامجله دلتاهمراه باشید تا شما را باجشنواره های سنتی  غذادر دنیا آشنا کنیم.

جشنواره های سنتی غذا ، بازار پیاز سوئیس

یکی از جشنواره‌های سنتی غذا بازار پیاز نام دارد. این جشنواره درشهر برن سوئیسبرگزار می‌شود و حدود ۵۰ تن پیاز در آن عرضه می‌گردد. البته در کنار پیاز محصولات دیگری مانند طلا، سرامیک و اسباب بازی نیز ممکن است ارائه گردد.

معمولا بازار پیاز از ساعت ۶ صبح شروع می‌شود ولی از ساعت ۵ صبح بوی غذاهایی مانند سوپ و پیراشکی که می‌توان آن‌ها را با پیاز طبخ کرد به مشام می‌رسد. ساعت ۴ عصر نیز جشنی برگزار می‌شود که به آن جشن کاغذهای رنگی گفته می‌شود. این جشن نیز در نوع خود جذابیت زیادی برای سوئیسی‌ها و توریست‌ها دارد.

جشنواره های سنتی  غذا

جشنواره پیراشکی

از دیگر جشنواره های سنتی غذا جشنواره پیراشکی است که در شهر هنک گنگ برگزار می‌شود. برای شرکت در این فستیوال باید در پنجمین روز از پنجمین ماه سال قمری چین به این کشور بروید.

در این روز خانواده‌های چینی در سراسر این کشور مشغول طبخ پیراشکی هستند. مواد اولیه این پیراشکی شامل برنج و برخی مواد دیگر است و معمولا این مواد در داخل برگ بامبو و یا نیلوفر آبی و برگ موز پیچیده شده و میل می‌شود. در کنار خوردن پیراشکی می‌توانید مسابقه قایقرانی اژدها را نیز مشاهده کنید. این مسابقه از جمله مسابقات بین‌المللی بوده و طرفداران زیادی دارد.

جشنواره شکلات

یکی از خوشمزترین جشنواره های سنتی غذا در کشور اکوادور برگزار می‌شود. در اینجشنوارهمی‌توانید انواع شکلات‌های متفاوت با طعم‌های بسیار عالی و با کیفیت را میل کنید. شرکت در این جشنواره را به افرادی که عاشقان واقعی شکلات هستند پیشنهاد می‌کنیم.

در کنار این جشنواره کلاس‌هایی آموزشی برای درست کردن شکلات نیز برگزار می‌شود. در ضمن شما می‌توانید در غرفه‌هایی که برای تست انواع شکلات برپا شده‌اند رفته و شکلات‌هایی با طعم و مزه‌های متفاوت میل کنید.

جشنواره های سنتی  غذا
پیشنهاد مطالعه: مطلبپیش‌بینی بلایای طبیعی با صورت فلکی!را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مردم پول بسیاری برای دندان‌هایشان خرج می‌کنند، در ژاپن زن‌ها برای کج کردن دندان‌هایشان پول خرج می‌کنند و این جزو معیارهای عجیب زیبایی است.

10 ساعت پیش

یک مرد آمریکایی به نام استیو کولبرن ادعا می‌کند که آدم فضایی‌ها با قرار دادن یک تراشه نانو در بازوی او زندگی شخصی اش را نابود کردند.

13 ساعت پیش

یکی از فیزیکدانان مطرح دنیا به پیشرفت بیگانگان فضایی اشاره کرد و بیان کرد که بیگانگان از نظر تکنولوژیکی پیشرفته تر از انسان‌ها هستند.

1 روز پیش

هزاران مورد جدید ابتلا به این بیماری و صد‌ها مرگ بر اثر کرونا. با مجله دلتا همراه باشید تا به اقدامات لازم برای پایان دادن کرونا بپردازیم.

2 روز پیش

موضوعات عجیب در هند از تی شرت‌های رنگ و رو رفته‌ی ۲۰۰۰ دلاری تا فلفل‌های کشنده، در این کشور آسیایی می‌توان چیز‌های عجیب دیگری پیدا کنید.

2 روز پیش

محققان اکوادور در حال کشف راز سرهای فشرده یک جنگجو آمازون هستند، به این امید که پرده از اسرار این سنت هولناک در آمریکای جنوبی بردارند.

3 روز پیش

با همه پیشرفت‌های علمی و کشفیات جدید دانشمندان و محققان در زمینه‌ی جهان هستی اما همچنان عجیب ترین ایده ها درباره هستی مطرح است.

4 روز پیش

ترفند گرفتن بوی بد یخچال این است که می‌توانید یخچال را خالی کنید و کل آن را تمیز کنید و یک چای کیسه‌ای استفاده شده در آن قرار بدهیم.

4 روز پیش

قرار نیست تمام ورزش‌های جهان ارزان یا رایگان باشند. برخی از ورزش‌های حرفه‌ای دنیا به‌عنوان گران ترین ورزش های جهان شناخته می‌شوند.

5 روز پیش

بسیاری از اصول سئو شناخته شده و تا حدودی رایج است، اما سوال اینجا است که نقش عکس ها در سئو چیست؟ آیا کیفیت عکس ها در سئوی سایت تاثیر دارد!

5 روز پیش

مراسم ازدواج در سرتاسر جهان بسیار متنوع برگزار می‌شود اما قطعا ازدواج با تمساح در مکزیک از آن رسوم عجیب و غریب است که دلهره‌آور است.

6 روز پیش

زمان پایان همه گیری ویروس کرونا واگیردارترین ویروس جهان، هنوز مشخص نیست و پایان‌دادن به آن قطعا کاری مشکل ودشوار خواهد بود.

6 روز پیش

آیا می‌دانستید در برخی فرهنگ‌ها و بنا بر آداب و رسوم خود، مردم خودخواسته به قطع انگشتان دست برای عزاداری و شادی روح مردگان می‌پردازند.

۱ هفته پیش

حمله مرگبار مار کبرا به دو کودک هندوستانی باعث مرگ این دو کودک شد. مادر کودکان نیز که توسط این مار گزیده شده در وضعیت وخیم به سر می‌برد.

۱ هفته پیش

در یکی از شب‌های زمستانی، دریکی از روستا های کانادا به طرز کاملا ناگهانی و وحشتناکی، دیگر هیچ انسان و حیوانی در این روستای عجیب دیده نشد.

۱ هفته پیش

بیشتر...