مجله دلتا |
۳ هفته پیش

دلایل زود تمام شدن حجم اینترنت زود تمام شدن حجم اینترنت حجم اینترنت مجله دلتا

تمام شدن سریع حجم بسته اینترنتی شما، قطعا می‌تواند شما را شوکه کند. اما به چه دلایلی اینترنت گوشی یا مودم ما در چند روز تمام می‌شود؟ آیا راه حلی دارد؟
دلایل زود تمام شدن حجم اینترنت

اینترنت یکی از ابزارهای جهانی است که در طول سال‌های اخیر موفق به تاثیرگذاری بر عموم مردم جهان شده است چرا که این روزها اکثر کارهایی که ما انجام می‌دهیم یا خواستار انجام آن‌ها هستیم، نیاز به اینترنت دارد. برای مثال اگر شما تصمیم به خرید اینترنتی از یک فروشگاه آنلاین دارید، بدون اینکه حضور داشته باشید، می‌توانید محصول مورد نظر را بدون حضور فیزیکی خریداری کنید و در جلوی درب خانه تحویل بگیرید.مجله دلتادر این مطلب به بررسیدلایل زود تمام شدن حجم اینترنتمی‌پردازد.

آپدیت خودکار برنامه‌ها

به‌صورت پیش فرض زمانی‌که شما گوشی جدید خریداری می‌کنید و یا حتی اگر گوشی خود را به‌صورت کامل ریست کنید، زمانی‌که شروع به استفاده اولیه از گوشی کنید، برنامه آن به‌صورت خودکار شروع به آپدیت شدن خواهند نمود تا آخرین نسخه‌های منتشر‌شده در گوشی شما دانلود و نصب شوند.

دانلود خودکار مدیا در صفحات مجازی

زمانی‌که شما وارد حساب کاربری خود در صفحات مجازی می‌شوید، با مشاهده خودکار پست‌های آنلاین شامل تصاویر، ویس، موسیقی و کلیپ‌ها شاید احساس کنید که به میزان خیلی کمی اینترنت شما در حال مصرف است. اما دقیقا خلاف این قاعده وجود دارد چرا که وقتی شما وارد یک گروه یا یک کانال می شوید، چند ده پست وجود دارد که اگر دانلود خودکار مدیای برنامه شما فعال باشد، تمام آن‌ها را به‌صورت یک‌جا دانلود خواهد کرد.

اینستاگرام

محبوب‌ترین برنامه سوشیال مدیا میان کاربران جهان و ایران اینستاگرام است. هر پستی را که شما در این برنامه مشاهده می‌کنید، تماما توسط دیتا گوشی دانلود می‌شوند و سپس به شما نمایش داده می‌شوند. بنابراین اگر شما در عرض ۱۰ دقیقه، ۱۵ پست متفاوت را مشاهده کنید، به‌صورت میانگین حداقل ۱۰۰ مگ از اینترنت شما مصرف اینستاگرام خواهد شد.

آپدیت سیستم عامل گوشی

چه در سیستم عامل اندروید و چه در سیستم عاملiOS، هر چند مدت یکبار شاهد بروز رسانی‌های جدید هستیم که این آپدیت‌های جدید، به‌صورت خودکار زمانی‌که شما به وای فای متصل شوید، دانلود خواهند شد. اگر در حال حاضر نیاز به نصب آپدیت‌های جدید بر روی گوشی ندارید، آن‌را خاموش کنید.

تماس تصویری

یکی دیگر از مواردی که در میزان حجم اینترنت شما موثر است و می‌تواند میزان حجم اینترنت شما را تحت تاثیر قرار دهد، تماس صوتی است.

برنامه‌های بک گراند

تصور کنید که شما در یک دقیقه برنامه‌های اینستاگرام، برنامه‌های نمایش آنلاین فیلم، بازی آنلاین و غیره را باز کرده‌اید و بدون آن‌که آن‌ها را ببندید، وارد برنامه جدید شده‌اید. این بدین معنا است که تمام برنامه‌های باز شما در حال آپدیت شدن هستند.

برنامه‌های بک گراند

پیشنهاد مطالعه:از شما دعوت می‌کنیم مطلبهوشمندترین شهرهای دنیا کجا هستند؟را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اینترنت یکی از ابزارهای جهانی است که موفق به تاثیرگذاری بر عموم مردم جهان شده است. دلایل زود تمام شدن حجم اینترنت را بخوانید.

۳ هفته پیش

شهرهای هوشمند دنیا از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای توسعه‌ هوشمندتر و پایدارتر شبکه‌های حمل‌ونقل شهری، و غیره استفاده می‌کنند.

۳ هفته پیش

همچنین بخوانید: اطلاعات عمومی عجیب و باورنکردنی دانستنی‌های برج ایفل مرگبارترین بیماری‌های دنیا که قربانیان زیادی می‌گیرند حقایقی در مورد مجسمه آزادی که قطعا نمی‌دانستید

1 ماه پیش

همچنین بخوانید: اطلاعات عمومی عجیب و باورنکردنی دانستنی‌های برج ایفل مرگبارترین بیماری‌های دنیا که قربانیان زیادی می‌گیرند چیزهای جالبی که خیلی‌ها نمی‌دانند در مورد تیمور لنگ چه می‌دانید؟

1 ماه پیش

مجله فوربس، دارایی ثروتمندترین‌های جهان را محاسبه و اعلام کرده است. برای آشنایی با ثروتمندترین افراد جهان مطلب ما را دنبال کنید.

1 ماه پیش

همچنین بخوانید: دانستنی‌های برج ایفل مرگبارترین بیماری‌های دنیا که قربانیان زیادی می‌گیرند باورنکردنی‌های کشور آمریکا زندگی دزدان دریایی فریبکارترین زن جهان کیست؟

1 ماه پیش

امروز در مجله دلتا به بررسی برخی از این تلقیات و باور‌های غلط ماندگار و دلایل نادرستی آن‌ها می‌پردازیم.

۳ هفته پیش

در طبیعت حتی جاندارانی که در ظاهر بی‌گناه هستند نیز می‌توانند کشنده‌ باشند. با ۵ جانور خطرناک و کشنده‌ جهان در مجله دلتا آشنا شوید.

۳ هفته پیش

نمایش دائم شماره شما در واتساپ، ممکن است تبدیل به یک چالش‌ شود. ترفند مخفی کردن شماره در واتساپ را در این مطلب بخوانید.

۳ هفته پیش

بیشتر...