مجله دلتا |
5 ماه پیش

دلایل زود تمام شدن حجم اینترنت زود تمام شدن حجم اینترنت حجم اینترنت مجله دلتا

تمام شدن سریع حجم بسته اینترنتی شما، قطعا می‌تواند شما را شوکه کند. اما به چه دلایلی اینترنت گوشی یا مودم ما در چند روز تمام می‌شود؟ آیا راه حلی دارد؟
دلایل زود تمام شدن حجم اینترنت

اینترنت یکی از ابزارهای جهانی است که در طول سال‌های اخیر موفق به تاثیرگذاری بر عموم مردم جهان شده است چرا که این روزها اکثر کارهایی که ما انجام می‌دهیم یا خواستار انجام آن‌ها هستیم، نیاز به اینترنت دارد. برای مثال اگر شما تصمیم به خرید اینترنتی از یک فروشگاه آنلاین دارید، بدون اینکه حضور داشته باشید، می‌توانید محصول مورد نظر را بدون حضور فیزیکی خریداری کنید و در جلوی درب خانه تحویل بگیرید.مجله دلتادر این مطلب به بررسیدلایل زود تمام شدن حجم اینترنتمی‌پردازد.

آپدیت خودکار برنامه‌ها

به‌صورت پیش فرض زمانی‌که شما گوشی جدید خریداری می‌کنید و یا حتی اگر گوشی خود را به‌صورت کامل ریست کنید، زمانی‌که شروع به استفاده اولیه از گوشی کنید، برنامه آن به‌صورت خودکار شروع به آپدیت شدن خواهند نمود تا آخرین نسخه‌های منتشر‌شده در گوشی شما دانلود و نصب شوند.

دانلود خودکار مدیا در صفحات مجازی

زمانی‌که شما وارد حساب کاربری خود در صفحات مجازی می‌شوید، با مشاهده خودکار پست‌های آنلاین شامل تصاویر، ویس، موسیقی و کلیپ‌ها شاید احساس کنید که به میزان خیلی کمی اینترنت شما در حال مصرف است. اما دقیقا خلاف این قاعده وجود دارد چرا که وقتی شما وارد یک گروه یا یک کانال می شوید، چند ده پست وجود دارد که اگر دانلود خودکار مدیای برنامه شما فعال باشد، تمام آن‌ها را به‌صورت یک‌جا دانلود خواهد کرد.

اینستاگرام

محبوب‌ترین برنامه سوشیال مدیا میان کاربران جهان و ایران اینستاگرام است. هر پستی را که شما در این برنامه مشاهده می‌کنید، تماما توسط دیتا گوشی دانلود می‌شوند و سپس به شما نمایش داده می‌شوند. بنابراین اگر شما در عرض ۱۰ دقیقه، ۱۵ پست متفاوت را مشاهده کنید، به‌صورت میانگین حداقل ۱۰۰ مگ از اینترنت شما مصرف اینستاگرام خواهد شد.

آپدیت سیستم عامل گوشی

چه در سیستم عامل اندروید و چه در سیستم عاملiOS، هر چند مدت یکبار شاهد بروز رسانی‌های جدید هستیم که این آپدیت‌های جدید، به‌صورت خودکار زمانی‌که شما به وای فای متصل شوید، دانلود خواهند شد. اگر در حال حاضر نیاز به نصب آپدیت‌های جدید بر روی گوشی ندارید، آن‌را خاموش کنید.

تماس تصویری

یکی دیگر از مواردی که در میزان حجم اینترنت شما موثر است و می‌تواند میزان حجم اینترنت شما را تحت تاثیر قرار دهد، تماس صوتی است.

برنامه‌های بک گراند

تصور کنید که شما در یک دقیقه برنامه‌های اینستاگرام، برنامه‌های نمایش آنلاین فیلم، بازی آنلاین و غیره را باز کرده‌اید و بدون آن‌که آن‌ها را ببندید، وارد برنامه جدید شده‌اید. این بدین معنا است که تمام برنامه‌های باز شما در حال آپدیت شدن هستند.

برنامه‌های بک گراند

پیشنهاد مطالعه:از شما دعوت می‌کنیم مطلبهوشمندترین شهرهای دنیا کجا هستند؟را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

چه حقایق دیگری در مورد ترجمه وجود دارد؟ در ادامه، از حقایق جالب در مورد ترجمه برای‌تان خواهیم گفت. با مجله دلتا همراه باشید!

5 ماه پیش

شهرهای هوشمند دنیا از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای توسعه‌ هوشمندتر و پایدارتر شبکه‌های حمل‌ونقل شهری، و غیره استفاده می‌کنند.

5 ماه پیش

همچنین بخوانید: آدمخوارانی که به بیماری مرگبار مغزی مقاوم شده‌اند! دانستنی‌های برج ایفل قوانینی عجیب که از شنیدن آن‌ها حیرت خواهید کرد!

5 ماه پیش

همچنین بخوانید: اطلاعات عمومی عجیب و باورنکردنی دانستنی‌های برج ایفل مرگبارترین بیماری‌های دنیا که قربانیان زیادی می‌گیرند چیزهای جالبی که خیلی‌ها نمی‌دانند در مورد تیمور لنگ چه می‌دانید؟

5 ماه پیش

یک مطالعه نشان می‌دهد که مردم در سراسر جهان، بوی وانیل را دوست دارند. با ما همراه باشید تا با خوشایندترین و ناخوشایندترین بوها آشنا شوید.

5 ماه پیش

برای تماشای بسیاری از این رویدادها، به ابزار گران‌قیمتی نیاز ندارید. از اتفاقات آسمان شب در اردیبهشت ۱۴۰۱ در مجله دلتا مطلع شوید.

4 ماه پیش

یخچال و فریزر از لوازم ضروری هر زندگی به شمار می‌روند و مانع فساد مواد غذایی می‌شوند. با نکات نگهداری از یخچال و فریزر آشنا شوید.

5 ماه پیش

همچنین بخوانید: حقایقی در مورد مجسمه آزادی که قطعا نمی‌دانستید دانستنی‌های برج ایفل اگر یک سال حمام نرویم چه می‌شود؟ در مورد چهارشنبه سوری چه می‌دانید؟ در مورد تاریخچه نوروز چه می‌دانید؟

5 ماه پیش

حداقل زمان خوابیدن برای بزرگسالان ۶ ساعت و برای کودکان ۸ ساعت است. در ادامه با ما همراه باشید تا با نکاتی برای داشتن خواب راحت آشنا شوید.

5 ماه پیش

بیشتر...