مجله دلتا |
1 ماه پیش

کاهش وابستگی به گوشی هوشمند چطور کمتر از گوشی استفاده کنیم مجله دلتا

این روزها بسیاری از افراد به شدت به گوشی هوشمند خود وابسته‌اند. این وابستگی اغلب باعث می‌شود افراد با مشکلاتی روبه‌رو شوند.
کاهش وابستگی به گوشی هوشمند

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که  بزرگسالان ایالات متحده، روزانه حدود دو ساعت و ۲۲ دقیقه را  صرف کار با گوشی‌های هوشمند خود می‌کنند و این رقمی رو به رشد است. در این مطلب ازمجله دلتادرباره راهکارهایی برایکاهش وابستگی به گوشی هوشمندصحبت خواهیم کرد.

راهکارهایی برای کاهش وابستگی به گوشی هوشمند

نور صفحه گوشی برای زنگ،پیام‌های هشدار و… را قطع کنید

یکی از عواملی که باعث می شود توجه شما به سمت گوشی هوشمندتان جلب شود، نور صفحه نمایش است. در واقع شاید این روشن شدن صفحه نمایش مثل یک نیروی یادآور باعث شود توجه شما به سمتگوشی هوشمندتان جلب شود.

بر این اساس بهتر است نور همراه با زنگ،پیام و… را قطع کنید.

تعداد شبکه‌های اجتماعی خود را به حداقل برسانید

برخی افراد به علت شغل یا شرایط زندگی خود مجبورند در شبکه‌های اجتماعی حاضر باشند. این موضوع برای همه صدق نمی‌کند. در واقع برخی افراد بی هیچ دلیل خاصی حداقل در ۴ شبکه اجتماعی حضور دارند. سعی کنید تعداد شبکه‌های اجتماعی خود را کاهش دهید. این به این معنا نیست که باید همه شبکه‌های اجتماعی را قطع کنید. فقط کافی‌است تعداد شبکه‌های اجتماعی خود را به حداقل برسانید.

راهکارهایی دیگر برای کاهش وابستگی

به گوش هوشمند خود مرخصی بدهید شما می‌توانید در تعطیلات آخر هفته به گوشی هوشمند خود مرخصی بدهید. می‌توانید گوشی را خاموش کنید یا آن را بی صدا کنید. گوشی خود را در جایی قرار دهید که کمتر چشمتان به آن بیفتد. این یک تمرین مناسب برای شما خواهد بود که ببینید بدون گوشی هوشمند هم می‌توان زندگی کرد.

از تلفن خود به عنوان ساعت زنگ‌دار خود استفاده نکنید سعی کنید کمتر از تلفن هوشمند خود به عنوان ساعت زنگ‌دار استفاده کنید. این موضوع کمک می‌کند که صبح‌ها به محض بیدار شدن و باز کردن چشمانتان مشغول بررسیشبکه‌های اجتماعینشوید.

پیشنهاد مطالعه: مطلبتنها قبیله‌ای در جهان که مثل انسان‌های اولیه زندگی می‌کنندرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماسک مرگ چیست و چرا مردم آن‌ها را می‌ساختند. در ادامه همراه با مجله دلتا باشید تا در مورد این فرهنگ بیشتر صحبت کنیم.

4 روز پیش

آشفتگی و کلافگی در خواب اغلب می‌تواند به دلیل بدن درد باشد. با مجله دلتا همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و بدن درد بیشتر آشنا شوید.

5 روز پیش

غذاهای چین بسیار معروف هستند و تنها افراد کمی می توانند آن‌ها را امتحان کنند. خوردن غذاهای عجیب چین برای همه آسان نیست.

5 روز پیش

طبق تحقیقی، کم‌خوابی در واقع بلندگویی است که بدن شما را به پرخوری دعوت می‌کند. با ما همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و تغذیه آشنا شوید

5 روز پیش

همه‌گیری کرونا تاثیر بدی روی خواب گذاشته است. با ما همراه باشید تا با ساده‌ترین راهکار برای این‌که راحت بخوابید آشنا شوید.

6 روز پیش

به گزارش مجله دلتا به نقل از رویترز این آدامس حاوی نسخه‌هایی از پروتئین ACE2 است. با ما همراه باشید تا با آدامس به جای واکسن بیشتر آشنا شوید.

6 روز پیش

در این مطلب قصد داریم پرده از راز‌های پاگنده برداریم و ببینیم آیا واقعا موجودی با نام پاگنده وجود دارد؟ با مجله دلتا همراه باشید.

۱ هفته پیش

گرفتن حمام یخ به‌راستی دارای فواید فراوانی است، به‌ویژه برای کسانی که ورزش‌های رقابتی شرکت می‌کنند. در ادامه فواید حمام یخ را می‌خوانید.

۱ هفته پیش

یک پژوهشگر توانست با بکارگیری برخی از ویروس‌ها، به درمان سرطان بپردازد. با مجله دلتا همراه باشید تا با درمان سرطان با ویروس بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

این مردم در واقع قبیله‌ای آفریقایی هستند که دست روزگار آن‌ها را به هندوستان آورده است. با ما همراه باشید تا در مورد قبیله سیدی بیشتر بدانیم.

۱ هفته پیش

رایج ترین باورهای غلط در مورد جهان اطراف شامل  مورد از تصورات غلطی است که بسیاری از ما در مورد جهان اطراف خود داریم.

۱ هفته پیش

به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی استار، Lingcod وحشتناک ترین ماهی اقیانوس آرام محسوب می‌شود و دارای دندان‌هایی است که همگی مانند تیغ هستند.

۱ هفته پیش

عوامل زیادی روی سیستم ایمنی بدن تاثیر می‌گذارد. در این مقاله شما را با مهم‌ترین عواملی که باعث تضعیف سیستم دفاعی بدن می‌شود آشنا می‌کنیم.

۱ هفته پیش

دانشمندان، اختر شناسان و مهندسان اطلاعاتی را که در ادامه مجله دلتا برایتان بازگو می‌نماید را در رابطه با سفرهای فضایی در آینده گفته‌اند.

۱ هفته پیش

ماشین، توپ گلف، کیک سیب به سمت فضا رها شده‌اند. با مجله دلتا همراه باشید تا با اشیای عجیبی که به فضا فرستاده شد بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

بیشتر...