مجله دلتا |
۱ هفته پیش

هسته داخلی زمین ادعایی که خبر از جامد نبودن هسته زمین می دهد زمین مجله دلتا

محققان به تازگی نظریه‌ای را مطرح کرده‌اند که خبر از جامد نبودن هسته زمین می‌دهد.
هسته داخلی زمین

هسته داخلی زمیننقش مهمی در حفظ حیات انسان‌ها دارد چرا که باعث تولید فرآیند پویا و به وجود آمدن میدان مغناطیسی در زمین می‌شود. هسته داخلی به نوبه خود در برابر بسیاری از اشعه‌های مضر محافظت می‌کند. علی‌رغم اهمیت هسته، اطلاعات زیادی در مورد تاریخچه و زمان شکل‌گیری آن در دست نیست. بامجله دلتاهمراه ما باشید.

یافته‌های جدید

طبق یافته‌های جدید چندین دانشمند که اخیرا در مجله Science Direct منتشر شده، هسته درونی زمین چندان محکم نیست. زیرا بررسی منطقه به دلیل درجه حرارت و فشار شدید غیرممکن است. این تحقیقات با بررسی زمین‌لرزه‌ها بدست آمده‌اند.

هسته داخلی زمین

رت باتلر، ژئوفیزیکدانی از دانشگاه هاوایی در این باره می‌گوید: “زلزله در پوسته وگوشته فوقانیزمین، مشاهده توسط رصدخانه‌های لرزه‌ای در سطح زمین، لرزه نگاری تنها راه مستقیم برای بررسی هسته داخلی و فرایندهای آن است. با حرکت امواج لرزه‌ای در لایه‌های زمین، سرعت آن‌ها تغییر می‌کند و دما و چگالی لایه مورد نظر بدست خواهد آمد.

ساختار ناهمگن هسته درونی زمین

محققان در آژانس ژاپن برای مطالعه علوم و فناوری دریاییزمیناز داده‌های لرزه سنج‌های محل وقوع زلزله استفاده کردند. آن‌ها برای پوشش کل هسته درونی زمین پنج نقطه متفاوت را مورد بررسی قرار دادند و سپس داده‌ها را توسط یک ابر رایانه، شبیه سازی کردند و به این نتیجه رسیدند که هسته داخلی زمین یک ساختار ناهمگن هم دارد.

هسته داخلی زمین

پیشنهاد مطالعه: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی در مجله دلتا مطلبازدواج عجیب این قبیله شما را شوکه می‌کندرا نیز بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

در این مطلب از  مجله دلتا به این موضوع می‌پردازیم که چرا کرونا در مردان بیشتر قربانی می گیرد؟ با ما همراه باشید. 

11 ساعت پیش

به ما از بچگی یاد داده‌اند که برای کشیدن خورشید سراغ مدادشمعی زرد برویم، و اگر می‌خواهیم طلوع یا غروب را به تصویر بکشیم، مقداری هم نارنجی یا قرمز با آن قاطی کنیم. ...

14 ساعت پیش

 رسوب کردن کتری و سماور، کاری پردردسر و کلافه‌کننده است. با مجله دلتا همراه باشید تا با راهکارهایی برای رفع رسوب کتری و سماور آشنا شوید.

14 ساعت پیش

اگر این موارد را بدانید شاید هیچگاه به سرطان دچار نمی‌شوید. با مجله دلتا همراه باشید تا عجیب ترین کارهایی که باعث سرطان می شوند آشنا شوید.

1 روز پیش

مطالعه دانستنی‌های علمی سبب می‌شود که اطلاعات عمومی بالا برود. این مطلب را از دست ندهید تا با جالب ترین حقایق علمی آشنا شوید.

1 روز پیش

سیر موارد استفاده‌های فراوانی دارد. در ادامه، کاربردهای عجیب سیر را بیان می‌کنیم؛ کاربردهایی که بسیاری از آن‌ها را تا به‌ حال نشنیده‌اید.

1 روز پیش

با مردی که روی هوا می ایستد و به شیوه‌ای منحصر به‌فرد در کوچه‌ها و خیابان‌ها هنر خود را به بینندگان عرضه می‌دارد در مجله دلتا آشنا شوید.

3 روز پیش

به عنوان مثال تمام شدن بنزین در اتوبان‌های کشور آلمان غیرقانونی است. به‌همین‌بهانه قصد داریم برخی از عجیب ترین قوانین دنیا را معرفی کنیم.

4 روز پیش

حداقل یک‌بار در روز از شکر در تهیه برخی غذاهای روزمره خود استفاده می‌کنند. در ادامه مجله دلتا به کاربرد های غیر خوراکی شکر اشاره می‌کنیم.

4 روز پیش

مردم قبیله باجائو کولی‌هایی هستند که در جزیره "برونئو" زندگی می‌کنند. با مجله دلتا همراه ما باشید تا با نحوه زندگی در آب این قبیله آشنا شوید.

5 روز پیش

این حوادث می‌توانند دید شما را به زندگی تغییر دهند. در این مطلب از مجله دلتا به حوادثی که زمین را نابود می کند می‌پردازیم.

5 روز پیش

در ادامه، کاربرد نوشابه را بیان می‌کنیم؛ کاربردهایی که بسیاری از آن‌ها را تا به‌ حال نشنیده‌اید. تا پایان این مطلب با مجله دلتا  همراه باشید.

6 روز پیش

مغز ما مانند دیگر اعضای بدنمان می‌تواند بر اثر عوامل مختلفی آسیب ببیند. در ادامه از عادت‌هایی خواهیم گفت که می‌توانند آسیب به مغز وارد کنند.

6 روز پیش

بوریونگ نام شهری است که در استان  چانگ چئونگ کره جنوبی قرار دارد. دراین شهر  فستیوال پرطرفدار گل بازی تابستانی برگزار می‌شود.

۱ هفته پیش

در حال حاضر متخصصین و پزشکان برای تشخیص حمله قلبی باید ساعت‌ها زمان صرف کنند. با مجله دلتا همراه ما باشید.

۱ هفته پیش

بیشتر...