مجله دلتا |
۱ هفته پیش

قبیله هولی ویگمن قبایل عجیب غریب دنیا عجیب ترین قبیله آفریقایی مجله دلتا

وقتی درباره قبیله‌ها و آداب خاص زندگی آن‌ها می‌شنوید، ذهن‌تان به‌سوی آفریقا می‌رود، اما برخلاف تصورتان، امروز می‌خواهیم شما را با مردمانی آشنا کنیم که از آفریقا فاصله بسیار دارند و در نزدیکی کشور مدرن استرالیا زندگی می کنند.

قبیله هولی ویگمنچیزی حدود ۴۰ هزار نفر جمعیت دارد. این قبیله هیچ ارتباطی با دنیای خارج ندارد و کاملا دور افتاده است. بامجله دلتاهمراه باشید.

مردمان هولی پاپوآ گینه نو

یکی از بزرگ‌ترین قبیله‌ها و گروه فرهنگی در پاپوآ گینه نو، هولی‌ها هستند. از آنجایی که رسم‌ها و زندگی این قبیله برای مردمان شهرنشین بسیار جالب و جذاب به‌نظر می‌رسد، سالانه گردشگران و مسافران زیادی با تورهای گردشی پاپوآ گینه نو برای دیدن این قبیله عجیب به آن منطقه می‌روند.

جالب این‌که بدانید تا سال ۱۹۳۴ میلادی هیچ فرد اروپایی از وجود هولی‌ها خبر نداشت، اما در این سال، تعدادی از اهالی اروپا که به طمع یافتن طلا بهپاپوآ گینه نوسفر کرده بودند، توسط اهالی این سرزمین کشته شدند و همین موضوع باعث شد تا نام هولی‌ها و کشور پاپوآ گینه نو در اروپا بر سر زبان‌ها بیفتد.

قبیله هولی ویگمن

آشنایی با روش زندگی مردمان هولی

هولی‌ها به نظام خانواده بسیار پایبندند. مردهای این قبیله تمام تلاش خود را به‌کار می‌گیرند تا خانواده خود را از همه لحاظ تامین کنند. آن‌ها در زمین‌های کشاورزی سخت کار می‌کنند و به پرورش گیاهان می‌پردازند.

پسرهای قبیله از کودکی با امور مردانه و اهمیت نقش خود در خانواده آشنا می‌شوند. آن‌ها باید از ۳ سالگی تحت آموزش قرار بگیرند و فنون رزمی و نگهبانی را بیاموزند.
همه هولی‌ها زیر نظر یک رهبر اصلی زندگی می‌کنند و این رهبر بنا بر شجاعت، مهارت در جنگ و داشتن مال و اموال بیشتر انتخاب می‌شود.

چهره و لباس‌های مردمان هولی بسیار خاص و هنرمندانه است. زنان و مردان اینقبیله، زمان زیادی را صرف زیبا کردن اعضای بدن خود می‌کنند و تصور ویژه‌ای نسبت به هنر و زیبایی دارند. اگر جشن خاصی پیش‌رو باشد همه اعضای قبیله موظف هستند که سراسر بدن خود را نقطه‌گذاری و رنگ کنند.

ازدواج در میانقبیله هولی ویگمن

در قبیله هولی، زن‌ها در خانه‌هایی جدا از مردها زندگی می‌کنند زیرا معتقدند که در رگ‌های بانوان، خونی آلوده جریان دارد، خونی که می‌تواند برای مردها مرگ‌آور باشد. به‌همین دلیل زن‌ها را نوعی تهدید بیولوژیکی برای خود می‌پندارند و علاقه‌ای برای زندگی کردن با آن‌ها ندارند.

قبیله هولی ویگمن

پیشنهاد مطالعه: مطلبانسان هنگام مرگ چه چیزی می‌بیندرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اگر این موارد را بدانید شاید هیچگاه به سرطان دچار نمی‌شوید. با مجله دلتا همراه باشید تا عجیب ترین کارهایی که باعث سرطان می شوند آشنا شوید.

18 ساعت پیش

مطالعه دانستنی‌های علمی سبب می‌شود که اطلاعات عمومی بالا برود. این مطلب را از دست ندهید تا با جالب ترین حقایق علمی آشنا شوید.

21 ساعت پیش

سیر موارد استفاده‌های فراوانی دارد. در ادامه، کاربردهای عجیب سیر را بیان می‌کنیم؛ کاربردهایی که بسیاری از آن‌ها را تا به‌ حال نشنیده‌اید.

دیروز

با مردی که روی هوا می ایستد و به شیوه‌ای منحصر به‌فرد در کوچه‌ها و خیابان‌ها هنر خود را به بینندگان عرضه می‌دارد در مجله دلتا آشنا شوید.

3 روز پیش

به عنوان مثال تمام شدن بنزین در اتوبان‌های کشور آلمان غیرقانونی است. به‌همین‌بهانه قصد داریم برخی از عجیب ترین قوانین دنیا را معرفی کنیم.

3 روز پیش

حداقل یک‌بار در روز از شکر در تهیه برخی غذاهای روزمره خود استفاده می‌کنند. در ادامه مجله دلتا به کاربرد های غیر خوراکی شکر اشاره می‌کنیم.

3 روز پیش

مردم قبیله باجائو کولی‌هایی هستند که در جزیره "برونئو" زندگی می‌کنند. با مجله دلتا همراه ما باشید تا با نحوه زندگی در آب این قبیله آشنا شوید.

4 روز پیش

این حوادث می‌توانند دید شما را به زندگی تغییر دهند. در این مطلب از مجله دلتا به حوادثی که زمین را نابود می کند می‌پردازیم.

5 روز پیش

در ادامه، کاربرد نوشابه را بیان می‌کنیم؛ کاربردهایی که بسیاری از آن‌ها را تا به‌ حال نشنیده‌اید. تا پایان این مطلب با مجله دلتا  همراه باشید.

5 روز پیش

مغز ما مانند دیگر اعضای بدنمان می‌تواند بر اثر عوامل مختلفی آسیب ببیند. در ادامه از عادت‌هایی خواهیم گفت که می‌توانند آسیب به مغز وارد کنند.

5 روز پیش

بوریونگ نام شهری است که در استان  چانگ چئونگ کره جنوبی قرار دارد. دراین شهر  فستیوال پرطرفدار گل بازی تابستانی برگزار می‌شود.

6 روز پیش

در حال حاضر متخصصین و پزشکان برای تشخیص حمله قلبی باید ساعت‌ها زمان صرف کنند. با مجله دلتا همراه ما باشید.

6 روز پیش

تا چندین سال گذشته توصیه پژوهشگران این بود که مردم از چرت‌زدن در طی روز پرهیز کنند. در این مطلب به چهار مزیت چرت روزانه می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

در این مطلب از مجله دلتا درباره راهکارهایی برای کاهش وابستگی به گوشی هوشمند صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

۱ هفته پیش

فستیوال های بمبئی دیگر تبدیل به جاذبه‌های این شهر شده‌اند و خیلی از مسافران به بهانه شرکت در این فستیوال ها به این شهر سفر می‌کنند.

۱ هفته پیش

بیشتر...