مجله دلتا |
۱ هفته پیش

قبیله وودابی قبیله عجیب آفریقایی تعویض شوهر در قبیله آفریقایی مجله دلتا

شاید بتوان گفت که آفریقا بکرترین و دست نخورده‌ترین مکان دنیا از نظر آداب و رسوم است و هنوز هم چیزهای زیادی در آن یافت می‌شود که از قرن‌ها پیش دیگر در سایر نقاط جهان یافت نمی‌شوند.
قبیله وودابی

در قاره شگفت انگیز آفریقا هنوز هم قبائلی وجود دارند که به‌دور از هیاهوی دنیای مدرن اطرافشان، همان سنت‌های قدیمی خود را انجام می‌دهند که از نظر انسان امروزی بسیار بدوی و غیرقابل باور خواهد بود. بامجله دلتاهمراه باشید تا شما را با یکی از سنت‌های عجیب‌ آفریقایی، درقبیله وودابیآشنا کنیم.

در انتهای فصل بارندگی در نزدیکی رودخانه چاد در شمالنیجر، مردم قبیله وودابی (Wodaabe) برای برگزاری جشن «کیور سالی» یا «جشنواره صحرا نشین‌ها» دور هم جمع می‌شوند. در این جشنواره مسابقه‌ای به نام «گِرِوول» برگزار می‌گردد که در آن مردان بر اساس زیبایی با هم رقابت می‌کنند.
قبیله وودابی
در این مسابقه، مردان جوان بخصوص دامداران با آرایش کامل، زیورآلات و برترین لباس‌هایی که دارند کنار هم می‌ایستند تا داوران زن، زیباترین آن‌ها را گزینه کنند. در این مراسم، دندان‌ها و چشم‌های سفید طرفداران بیشتری دارند، از این رو مردهای جوان تا جایی که می‌توانند پوزخند می‌زنند و دهان و چشم‌هایشان را به شکل‌های گوناگون باز می‌کنند تا نظر داوران را جلب کنند.
قبیله وودابی

اسم دیگر این مراسم زن دزدی است و مردانی که بتوانند هر ساله دل زنان این قبیله را به‌دست آورند، زن را از شوهر قبلی‌ او می‌دزدند.

همچنین، زنان قبیله وودابی در کشور نیجر طبقآداب و رسوم سنتیحق دارند سالی یکبار شوهر خود را عوض کنند.

آرایش مردان

در این مراسم یک هفته‌ای، مردان قبیله وودابی در آفریقا برای جلب توجه زنان و ازدواج با آنان خود را آرایش می‌کنند.

آفریقا

این کار ساعت‌ها طول می‌کشد و برای آرایش خود از خاک رس، استخوان و اسید استفاده می‌کنند. اعتقاد مردان وودابی بر این است که آرایش به آنان قدرت جادویی می‌دهد.

البته مردان در این راه مشقت زیادی را نیز متحمل می‌شوند. آن‌ها برای پیدا کردن پودر چای نارنجی که در نزدیکی کوهی در جونگوریا در نیجر قرار دارد، حدود ۱۴۰۰ کیلومتر سفر می‌کنند. مردان وودابی خود را زیباترین مردم جهان می‌دانند.

همچنین هر مرد قبیله‌ای که خود را آرایش می‌کند یک آینه کوچک نیز به همراه خود دارد و دائما خود را در آن نگاه می‌کند. انتخاب شوهر نیز توسط زنان این قبیله عجیب است. مردان در یک صف می‌ایستند و زن در حالی که پشت به آن‌ها است بدون اینکه نگاهشان کند یکی را برای همسری انتخاب می‌کند.

پیشنهاد مطالعه:مطلبتبدیل زباله‌های مدرن به زیورآلات!را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

زمین شناسان آثاری را مطالعه کرده بودند که نشان از سرقت رودخانه در هزاران سال پیش می‌داد. اما این پدیده در رودخانه اسلیمز غیر‌قابل‌باور بود.

6 روز پیش

رسم تدفین مردم ماداگاسکار بر اساس یک اعتقاد قدیمی‌ شکل گرفته است. این مراسم تبدیل به آیین منظمی شده است که معمولا هر هفت سال تکرار می‌شود.

6 روز پیش

کافئین محرکی است که سوخت‌وساز بدن را افزایش می‌دهد. اما قهوه و کافئین به تنهایی نمی‌تواند به کاهش وزن کمک کند، زیرا عوامل دیگری مانند رژیم غذایی سالم و ورزش باید در این ...

6 روز پیش

روش‌هایی قبلی که برای اندازه‌ گیری غیر‌ تهاجمی قند‌ خون استفاده می‌شدند، به‌جای توجه به سلامتی افراد، بخش لوکس بازار را هدف قرار داده‌اند.

۱ هفته پیش

بشر پیوسته در حال تغییر و دستکاری جهان است. دشت‌ها و مزارع را آتش می‌زند، جنگل‌ها را به مزرعه تبدیل می‌کند، گیاهان و حیوانات گوناگون پرورش می‌دهد. اما بشر فقط جهان بیرون را ...

۱ هفته پیش

مورمور شدن، یک واکنش عجیب بدن انسان است که به علت نرسيدن جريان خون به عصب ايجاد می‌شود. اين واکنش ممکن است نشانه برخی، بيماري‌ها باشد.

۱ هفته پیش

یک المنت در داخل عینک هوشمند گوگل تعبیه شده است که فریم عینک را به لرزه درمی‌آورد و این لرزش از فریم به استخوان جمجمه کاربر منتقل می‌شود.

۱ هفته پیش

توکیو قصد دارد در این المپیک پیامی درباره‌ محیط زیست ارائه دهد. در این مقاله به بیان اقدام عجیب ژاپن، برای مدال‌های المپیک ۲۰۲۰ می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

یکی از مهم‌ترین عوامل دندان درد پوسیدگی دندان است. باکتری‌های دهان از قند و نشاسته بجای مانده روی دندان‌ها تغذیه می‌کنند و از خود اسیدهایی را تولید می‌کنند که به تدریج مینای دندان ...

۱ هفته پیش

در مراسم تدفین در تبت در سومین روز مرگ شخص، جسد در بلندی‌های کوه‌ها قرار داده شده تا توسط پرندگان به‌خصوص کرکس‌ها خورده شوند.

۱ هفته پیش

سخنگوی سازمان ثبت احوال از بیست اسم منتخب برای نوزادان دختر و پسر از ابتدای سال خبر داد. فاطمه و امیر علی در صدر جدول سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال در ...

۱ هفته پیش

بیشتر...