مجله دلتا |
۱ هفته پیش

سیاره های مشابه زمین کشف سیاره های مشابه زمین کپلر 438b مجله دلتا

دانشمندان به تازگی سیاره‌هایی در خارج از منظومه شمسی رصد کرده‌اند که مشابه زمین و اندازه آن‌ها تقریبا یک و نیم برابر آن است.
سیاره‌های مشابه زمین

مسافرت فضایی و احتمال سکونت در سیاره دیگر، همیشه بشر را مجذوب خود کرده است. علی رغم همه تلسکوپ‌ها و رصدخانه‌های عالی، ما سیاره دیگری پیدا نکردیم که بتوانیم آن را خانه بنامیم. با این حال، برخی از این اجسام آسمانی که تقریباً شبیه به زمین بودند وجود دارند. در این مطلب ازمجله دلتادربارهسیاره‌های مشابه زمینصحبت خواهیم کرد.

کشف سیاره های مشابه زمین

RAPPIST-1d

همچنین به نظر می‌رسد سیاره ای از TRAPPIST-1، قابل سکونت باشد. اعتقاد بر این است که این سیاره دارای دمای بسیار مشابهی با زمین است. حتی ممکن است دارای جو، اقیانوس‌ها و یا لایه‌های یخی باشد. دانشمندان این سیاره را ۸۹٪ شبیه زمین می‌دانند.

کپلر -۴۳۸b

این سیاره در مدار ستاره کپلر ۴۳۸ در مدار فضاپیمای کپلر ناسا کشف شد. دانشمندان حدس می‌زنند که آب مایع ممکن است در سطح این سیاره وجود داشته باشد. اما برخی از مطالعات همچنین نشان می‌دهد که این سیاره هر ۱۰۰ روز یکبار از ستاره خود تابش پرقدرت دریافت می‌کند. همین امر ممکن است سیاره را غیرقابل سکونت کند. در حال حاضر، این سیاره ۸۸٪ شبیه زمین است.

Kepler-442b

این سیاره، سیاره سنگی نزدیک به زمین از نظر اندازه و دما یکی از سیارات شبیه زمین شناخته شده است. این ۸۴٪ شبیه سیاره زمین است.

گرگ ۱۰۶۱c

این سیاره در فاصله حدود ۱۳.۸ سال نوری از زمین قرار دارد، این پنجمین سیاره نزدیک شناخته شده و قابل سکونت است.

این سیاره‌ توانایی ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد سال سوختن را دارد که تقریباً ۴۰ تا ۵۰ برابر بیشتر از خورشید است. این سیاره ۷۶ درصد شبیه سیاره زمین است.

راس ۱۲۸ب

این نزدیک‌ترین سیاره خارج ازمنظومه شمسیما است. در اطراف یک ستاره کوتوله قرمز خاموش، گردش می‌کند. به همین دلیل یکی از بهترین کاندیداها برای سکونت محسوب می‌شود. اگر سیاره دارای جو باشد، درجه حرارت ممکن است به اندازه کافی مناسب باشد تا آب مایع را روی سطح خود نگه دارد و آن را ۸۶٪ شبیه زمین می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: مطلبتکامل انسان‌ها در آینده چگونه خواهد بودرا بخوانید.

 

 

 

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

علت تاریکی شب : دلایل زیادی وجود دارد یکی از این دلایل اینست که ستاره‌های کافی برای روشن کردن همه فضا در زمین وجود ندارد.

2 روز پیش

حقایق جالب در جهان که بسیار عجیب هستند : فلامینگو‌ها روی یک پا می‌ایستند، منقار بعضی از پرندگان می‌درخشد،  چای سبزی که بنفش می‌شود.

2 روز پیش

روابط، نقش مهمی در کاهش روند پیری افراد دارد. روابط اجتماعی کیفیت زندگی را بهبود می‌بخشد. همچنین به افزایش طول عمرکمک می‌کند.

2 روز پیش

شروع حیات : دانشمندان به این نتیجه رسیدند که دریچه‌هایی که گاز و مواد معدنی را پمپاژ می‌کنند برای پیدایش حیات لازم هستند.

3 روز پیش

تاثیر موسیقی بر کارکرد مغز : واکنش مغز در لحظه شنیدن موسیقی مثل واکنشی است که در لحظه غذا خوردن از خود نشان می‌دهد.

3 روز پیش

تاثیر تنبیه بدنی بر مغز کودک : یک مطالعه جدید از دانشگاه هاروارد نشان داد کتک زدن ممکن است بیشتر از آنچه تصور می‌شد برای کودک مضر باشد.

4 روز پیش

بزرگترین حیوانات جهان : نهنگ آبی بزرگترین حیوان در تمامی دوره‌ها بوده است. این حیوان توانسته بدون هیچ رقیبی این جایگاه را از آن خود کند

4 روز پیش

چگونگی شکل گیری اقیانوس ها : در طول سالیان دراز، باران‌هایی که در مناطق پست سطح زمین ریخته می‌شدند اولین اقیانوس‌ها را پدید آوردند.

5 روز پیش

هیچ فرمولی برای تعبیر خواب وجود ندارد. برخی محققان می‌گویند که خواب معنی‌دار است و می‌تواند اطلاعاتی راجع به خودمان به همراه داشته باشند

5 روز پیش

خستگی مغز : صبحانه خوبی بخورید، خوب بخوابید، زمانی که استرس دارید به این فکر کنید که همه چیز گذراست و شرایط بد نیز خیلی زود تمام می‌شود.

6 روز پیش

واقعیت های باورنکردنی فضا : در فضا منبع عظیمی از آب وجود دارد، مواد غذایی موجود در ماه تا ۱۰۰ میلیون سال باقی خواهند ماند.

6 روز پیش

برای جلوگیری از مرگ سیاره زمین باید تصمیم‌گیرندگان جهانی سریعا در مسیر جلوگیری از گرمایش زمین قرار بگیرند.

6 روز پیش

تفاوت‌های مغز زنان و مردان : مردان دوره بزرگسالی را سه سال دیرتر از زنان آغاز می‌کنند و این امر در طول زندگی‌شان تداوم پیدا می‌کند.

۱ هفته پیش

محققان دستگاهی به نام دستگاه رویاساز هدفمند اختراع کردند این دستگاه در طول مرحله اول خواب می‌تواند رویاهای فرد را تغییر دهد.

۱ هفته پیش

اینترنت اشیا (IoT) موضوع تازه‌ای نیست، شرکت‌های فناوری و دانشمندان این حوزه دهه‌هاست که درباره‌ی آن بحث می‌کنند.

۱ هفته پیش

بیشتر...