مجله دلتا |
پریروز

کم خوابی بدن درد چرا وقتی کم می خوابیم بدن درد می گیریم بدن درد بی خوابی مجله دلتا

بی‌خوابی و کم‌خوابی اختلال شایعی است که امروزه بسیاری از افراد را درگیر خود کرده است و همین اختلال باعث ایجاد دردهایی همچون بدن درد و سردرد در طول روز می‌شود.
کم خوابی و بدن درد

آشفتگی و کلافگی در خواب اغلب می‌تواند به دلیل بدن درد باشد. گاهی اوقات احساس بی‌حسی می‌کنیم و در عین حال نمی‌توانیم خواب خوبی داشته باشیم. حتما تا به حال برایتان پیش آمده که یک هفته خیلی شلوغ را پشت سر گذاشته‌اید که مثلا شب‌ها فقط ۴ ساعت خوابیده بودید، اما زمانی که کار خود را تکمیل می‌کردید و هفته بعد دیگر کاری نداشتید و می‌خواستید خواب خوبی داشته باشید، متوجه می‌شدید که با خستگی مفرط مواجه شدید و بدن درد دارید. بامجله دلتاهمراه باشید تا با ارتباطکم خوابی و بدن دردبیشتر آشنا شوید.

ارتباط کم خوابی و بدن درد

سر درد، درد عضلانی و بی‌حوصلگی از علائمی هستند که همه آن‌ها را به دلیل نداشتن خواب کافی تجربه می‌کنید. در واقع تئوری‌های جدید این گونه بیان می‌کنند که خواب، فرصتی برای بدن ماست که بتواند خودش را ریکاوری کند. دقیقا مثل زمانی که کارگران در صحنه تئاتر کثیفی‌ها و شلوغی‌ها را مرتب می‌کنند، همانطور هم مغز و بدن ما نیز همین کار را بعد از انتهای روز با خوابیدن انجام می‌دهد. در واقع هنگام خوابیدن، انتقال‌دهنده‌های عصبی و هورمون‌ها در مغز و بدن تولید می‌شوند تا به ما بگویند که اکنون زمان پاکسازی سلول‌هاست.

علت بدن دردها و کلافگی‌ها هنگام کم‌خوابی چیست؟

مطالعات جدید نشان می‌دهد که رابطه قوی بینکم‌خوابیو درد وجود دارد که ۵۳ درصد از بیمارانی که از درد قسمت پایین کمر رنج می‌برند، همچنین به بی‌خوابی هم مبتلا هستند.

درد عضلانی و خستگی

افرادی که دچار اختلالاتدرد عضلانیو خستگی هستند، معمولا در خواب هم آشفتگی زیادی دارند. بدخوابی و به‌هم‌ریختگی خواب همچنین می‌تواند عاملی برای سردرد باشد. گاهی اوقات میزان این درد به قدری زیاد می‌شود که خود آن عاملی برای نخوابیدن فرد خواهد شد. به همین دلیل مطالعات به این نتیجه رسیده است که رابطه مستقیمی بین نخوابیدن و انواع بدن‌ دردها وجود دارد. یک نوع حساسیت مرکزی در بدن وجود دارد، زمانی که خواب آشفته می‌شود، احساس درد در بدن به وجود می‌آید و افراد آن را شدیدتر احساس می‌کنند.

نخوابیدن و شدت درد

نخوابیدن وضعیت را بدتر می‌کند و درد را شدت می‌بخشد. استرس و اضطراب نیز هر دو عامل را افزایش می‌دهند. کمبود خواب همچنین مولکول‌هایی را آزاد می‌کنند که عامل این اتفاق هستند و التهابات سیستمیک را ایجاد می‌کنند. این اتفاق باعث درد عضلات و مفصل‌ها خواهند شد. خبر خوب این است که خواب مناسب شبانه می‌تواند حساسیت شما نسبت به درد را کاهش دهد و این موضوع از لحاظ علمی به اثبات رسیده است.

کم خوابی و بدن درد

پیشنهاد مطالعه:برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلباین افراد هرگز نباید قهوه بخورندرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماسک مرگ چیست و چرا مردم آن‌ها را می‌ساختند. در ادامه همراه با مجله دلتا باشید تا در مورد این فرهنگ بیشتر صحبت کنیم.

پریروز

غذاهای چین بسیار معروف هستند و تنها افراد کمی می توانند آن‌ها را امتحان کنند. خوردن غذاهای عجیب چین برای همه آسان نیست.

3 روز پیش

این افراد هرگز نباید قهوه بخورند، در شرایط شدیدی مانند استفراغ، اسهال، آنفلوآنزا نوشیدن قهوه توصیه نمی‌شود. با مجله دلتا همراه باشید.

3 روز پیش

همه‌گیری کرونا تاثیر بدی روی خواب گذاشته است. با ما همراه باشید تا با ساده‌ترین راهکار برای این‌که راحت بخوابید آشنا شوید.

4 روز پیش

به گزارش مجله دلتا به نقل از رویترز این آدامس حاوی نسخه‌هایی از پروتئین ACE2 است. با ما همراه باشید تا با آدامس به جای واکسن بیشتر آشنا شوید.

4 روز پیش

خون آشام ها پوششی مانند کفن بر تن داشته و بدن‌های آن‌ها اغلب پف کرده با صورت‌هایی سرخ و چهره‌ای تاریک بوده‌اند. با مجله دلتا همراه ما باشید.

4 روز پیش

گرفتن حمام یخ به‌راستی دارای فواید فراوانی است، به‌ویژه برای کسانی که ورزش‌های رقابتی شرکت می‌کنند. در ادامه فواید حمام یخ را می‌خوانید.

5 روز پیش

یک پژوهشگر توانست با بکارگیری برخی از ویروس‌ها، به درمان سرطان بپردازد. با مجله دلتا همراه باشید تا با درمان سرطان با ویروس بیشتر آشنا شوید.

5 روز پیش

خوابیدن با وسیله گرمایشی می‌تواند شما را مستعد ابتلا به عفونت‌ها کند. در ادامه از مضرات خوابیدن با وسیله گرمایشی روشن بیشتر خواهیم گفت.

6 روز پیش

رایج ترین باورهای غلط در مورد جهان اطراف شامل  مورد از تصورات غلطی است که بسیاری از ما در مورد جهان اطراف خود داریم.

6 روز پیش

به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی استار، Lingcod وحشتناک ترین ماهی اقیانوس آرام محسوب می‌شود و دارای دندان‌هایی است که همگی مانند تیغ هستند.

۱ هفته پیش

در مورد خواب‌ها فراموش کردن و به یاد نیاوردن حتی بعد از یک دقیقه به نظر اتفاق طبیعی می‌آید. اما چرا خواب ها را به یاد نمی آوریم.

۱ هفته پیش

دانشمندان، اختر شناسان و مهندسان اطلاعاتی را که در ادامه مجله دلتا برایتان بازگو می‌نماید را در رابطه با سفرهای فضایی در آینده گفته‌اند.

۱ هفته پیش

ماشین، توپ گلف، کیک سیب به سمت فضا رها شده‌اند. با مجله دلتا همراه باشید تا با اشیای عجیبی که به فضا فرستاده شد بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

امروز می‌خواهیم درباره جعبه سیاه هواپیما نکات کامل و جامعی را برای شما بیان نماییم پس تا به انتهای این مطلب با ما در مجله دلتا همراه باشید.

۱ هفته پیش

بیشتر...