مجله دلتا |
۱ هفته پیش

قبیله داساناچ زیورآلات زباله ای قبیله ای در آفریقا زیبایی زنان قبلیه داساناچ در اتیوپی مجله دلتا

بسیاری از قبائل آفریقایی هنوز هم سنت‌ها و سبک زندگی قدیمی خود را حفظ کرده‌اند و از دنیای مدرن دوری می‌کنند.
قبیله داساناچ

در قاره شگفت‌انگیزآفریقاهنوز هم قبائلی وجود دارند که به دور از هیاهوی دنیای مدرن اطرافشان، سنت‌های قدیمی و عجیب خود را انجام می‌دهند که از نظر انسان امروزی بسیار بدوی و غیرقابل باور خواهد بود. بامجله دلتاهمراه باشید تا شما را باقبیله داساناچیکی از قبایل عجیب آفریقایی آشنا کنیم.

قبیله داساناچ (Daasanach) یک قبیله تقریبا بیابان نشین با حدود ۵۰.۰۰۰ نفر جمعیت است که دردره اومو(Omo Valley) در جنوب کشور اتیوپی زندگی می‌کنند. در گذشته این قبیله در طول سال و در شروع فصل‌های مختلف همراه با احشام خود در جستجوی آب و مرتع از منطقه‌ای به منطقه دیگر کوچ می‌کردند. اما در ۵۰ سال گذشته این قبیله دسترسی خود به اکثر مراتع را از دست داده و به کشاورزی روی آورده است.

قبیله داساناچ

زباله بعنوان زیورآلات

یک فرهنگ عجیب در میان مردمان قبیله داساناچ، این است که آن‌ها از هر وسیله‌ای برای تزئین سرپوش خود استفاده می‌کنند. از درب بطری‌های نوشابه گرفته تا ساعت مچی، گیره سر و حتی قطعات پلاستیکی و فلزی دور انداخته شده.

افراد این قبیله، ماه‌ها به جمع‌آوری درب بطری‌های نوشابه و تلاش برای خرید ساعت‌های شکسته می‌پردازند و در نهایت زنان قبیله، آن‌ها را مانند زیورآلات و گیس مصنوعی از سر خود آویزان می‌کنند. البته همه مردان و زنان و حتی کودکان نیز از این نوع سرپوش‌های عجیب و غریب بر سر دارند.

قبیله داساناچ

در این قبیله دختران و کودکان خاص ترین نوع سرپوش را دارند و زنان سالمند سرپوش‌هایی سنگین بر سر می‌کنند. مردها تنها اجازه دارند تا زمان ازدواج در سرپوش خود از درب بطری‌های نوشابه (پلاستیکی یا فلزی) استفاده کنند و بعد از ازدواج سرپوش‌هایی ساخته شده از خاک رس که با شکلک‌های رنگارنگ و خنده‌دار تزئین شده به سر می‌گذارند و صورت خود را با یک پر پرنده تزئین می‌کنند.

قبیله داساناچ

همچنین مردان جوان به پوشیدن گردنبند و گوشواره علاقه فراوانی دارند و دختران همیشه بدن‌های عضلانی‌تری دارند زیرا سخت‌ترین کار روزمره که همان آوردن آب از رودخانه است را دختران انجام می‌دهند.

به نظر می‌رسد که افراد قبیله هیچ گاه این سرپوش‌ها را از سر خود بر نمی‌دارند و برای این که در هنگام خوابیدن سرپوش‌هایشان خراب نشود از یک بالش گردنی دست ساز که از چوب ساخته شده است استفاده می‌کنند.

زیورآلات زباله ای

ساختن این سرپوش‌ها هفته‌ها به طول خواهد انجامید. بنابراین هیچ وقت نمی‌گذارند به خاطر یک اتفاق ساده سرپوش باارزششان خراب شود.

پیشنهاد مطالعه:مطلباعمال مذهبی که تصور آن‌‌ها هم شما را شوکه می‌کند!را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اختراع خلاقانه تلفن همراه سه گوش به‌گونه‌ای است که، سه صفحه لمسی مجزا می‌توانند به هم وصل شده و به یک گوشی همراه تبدیل شود.

6 روز پیش

یکی از رایحه‌ های عجیب در عطر زنانه و مردانه گیاه کاکتوس می‌باشد. این گیاه که داری تیغ و گیاهی سخت است، بوی علفی و رایحه‌ای گرم دارد.

۱ هفته پیش

یکی از معروف‌ ترین فستیوال‌ های اسپانیا هفته مقدس است که عید پاک برگزار می‌شود. این فستیوال از محبوب‌ترین جشنواره‌های مذهبی اسپانیا نیز است.

۱ هفته پیش

یکی دیگر از مد های عجیب دوران باستان مد کله خربزه‌ای است که در میان قبیله‌های مایاها، آفریقایی‌ها و در قرن بیستم در فرانسه رواج داشته است.

۱ هفته پیش

شهر معروف اروپایی که حدود هزار نفر ساکن دارد؟ بسیاری از مردم تصوری که از شهر دارند، ساختمان‌های بلند با جمعیت زیاد است. اما در جهان شهرهایی با جمعیت بسیار کم نیز وجود ...

۱ هفته پیش

با اینکه اکثر قوانین وضع‌شده در کشورها، از منافع فردی و اجتماعی مردم محافظت می‌کنند، اما قوانین عجیب زیادی در گوشه و کنار جهان دیده می‌شود.

۱ هفته پیش

یکی از چند سنت باور نکردنی در کنیا سنت اعضای قبیله ماسایی است که تف کردن را روشی برای ابراز کردن دعای خوشبختی برای نوزادان می‌دانند.

۱ هفته پیش

رستوران هوایی بلژیک یکی از رستوران‌ های عجیب و غریب دنیا است که وعده‌های غذایی بر روی یک میز که با جرثقیل به آسمان می‌رود سرو می‌شود.

۱ هفته پیش

توسعه زندان‌ها در قرن کنونی امری طبیعی‌ است. اما چند زندان لوکس و مجلل در دنیا وجود دارند که شهرتی جهانی، به‌خاطر خدمات خود به‌همراه دارند.

۱ هفته پیش

بیشتر...