مجله دلتا |
۴ هفته پیش

کارکرد دستگاه تصفیه آب نحوه کارکرد دستگاه تصفیه آب خانگی مجله دلتا

دقت دستگاه تصفیه کننده آب با درصد حذف آلودگی‌های آب رابطه مستقیم دارد به شکلی که هرچه دقت محصول تصفیه کننده بیشتر باشد، درصد بیشتری از آلودگی‌ها از بین می‌روند.
کارکرد دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب با توجه به یک مکانیزم و سیستم داخلی وابسته به هم کار می‌کند. کارکرددستگاه تصفیه آب خانگیبه‌گونه‌ای است که در حذف انواع گوناگون آلاینده‌های آب ناسالم از یک دقت تعیین شده، استفاده می‌کند. میزان دقت محصول تصفیه کننده آب در واقع درصد از بین بردن املاح مضر آب را مشخص می‌کند. دقت دستگاه تصفیه کننده آب با درصد حذف آلودگی‌های آب رابطه مستقیم دارد به شکلی که هرچه دقت محصول تصفیه کننده بیشتر باشد، درصد بیشتری از آلودگی‌ها از بین می‌روند که در نتیجه به افزایش سالم شدن آب منجر می‌شود. از طرف دیگر دقت محصول تصفیه کننده به نوع فیلتر آن نیز بستگی دارد که از طریق تعداد و ابعاد فیلترها مشخص می‌شود. بامجله دلتاهمراه باشید.

نقش قطعات در دستگاه تصفیه آب

انواع دستگاه تصفیه آب از قطعات مهم زیادی تشکیل شده‌اند که در از بین بردن آلودگی‌های آب، هر قطعه یک وظیفه خاصی بر عهده دارد. بنابراین چگونگی کار کردن دستگاه تصفیه کننده آب به مجموعه‌ای از قطعات بستگی دارد که محافظت و شناخت قطعات برای هر مصرف کننده واجب است. با بررسی و شناخت کارایی قطعات می‌توانید به‌صورت صحیح و به درستی از محصول محافظت کنید. قطعات یک محصول تصفیه کننده به‌صورت سلسله مراتبی به یک دیگر وابسته هستند. از این رو معیوب شدن هر قطعه بر عملکرد سایر قطعات تاثیر می‌گذارد و در نهایت باعث عدم کارکرد دستگاه تصفیه کننده آب می‌شود.

فیلتراسیون تصفیه کننده آب

هر دستگاه تصفیه آب از یک طراحی خاص برای چیدمان و کارکردن قطعات و دستگاه استفاده می‌کند. فیلترهای ممبران در برخی از دستگاه‌های تصفیه کننده آب، نقش اصلی را در کارکردن محصول و در نهایت در تصفیه آب بازی می‌کنند، به این معنی که این فیلتر در نهایت سلامت و پاکی آب را کامل می‌کند. استفاده از فیلتراسیون فیزیکی و شیمیایی در محصولات تصفیه آب خانگی به‌صورت همزمان می‌تواند انواع گوناگونی از آلاینده‌های مضر آب را از بین ببرد.

ذرات بزرگ مانند شن و ماسه و گل و لای، کلر و مشتقات کلر از جمله کلرامین توسط فیلتراسیون فیزیکی از آب پاک می‌شود و همچنین وظیفه فیلتراسیون شیمیایی به‌وسیله واکنش‌های شیمیایی ساده در آب همچون فیلتر کربن، از بین بردن ناخالصی‌های کوچک‌تری از آب است که  فیلترهای فیزیکی نمی‌توانند آن‌ها را از بین ببرند.

مهم‌ترین مراحل دستگاه تصفیه آب

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی شامل محصولاتی می‌شود که از علاوه بر دقت بالا از هر دو سیستم فیلتراسیون فیزیکی و شیمیایی به صورت همزمان استفاده کند و در نهایت اکسیژن بیشتری به آب بدهد. دستگاه تصفیه آب شامل مراحل زیادی برای پاکی آب است. از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مراحل می‌توان به مرحله تقطیر، فیلتراسون و رسوب گیری آب اشاره کرد. فیلتر کربن به‌عنوان مهم‌ترین مرحله تصفیه آب، کلیه آلودگی‌های مضر و ناسالم را به خود جذب می‌کند و درنهایت آب آشامیدنی را به‌صورت سالم و عاری از هرگونه آلاینده ناسالم در سیستم آبخوری به جریان می‌اندازد. دستگاه تصفیه آب بر اساس یک طراحی منحصربه‌فرد و طبق کارایی مشخص شده توسط هر قطعه، یک عمل برای پاکسازی آب انجام می‌دهد.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

ماسک مرگ چیست و چرا مردم آن‌ها را می‌ساختند. در ادامه همراه با مجله دلتا باشید تا در مورد این فرهنگ بیشتر صحبت کنیم.

1 روز پیش

آشفتگی و کلافگی در خواب اغلب می‌تواند به دلیل بدن درد باشد. با مجله دلتا همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و بدن درد بیشتر آشنا شوید.

1 روز پیش

غذاهای چین بسیار معروف هستند و تنها افراد کمی می توانند آن‌ها را امتحان کنند. خوردن غذاهای عجیب چین برای همه آسان نیست.

2 روز پیش

طبق تحقیقی، کم‌خوابی در واقع بلندگویی است که بدن شما را به پرخوری دعوت می‌کند. با ما همراه باشید تا با ارتباط کم خوابی و تغذیه آشنا شوید

2 روز پیش

همه‌گیری کرونا تاثیر بدی روی خواب گذاشته است. با ما همراه باشید تا با ساده‌ترین راهکار برای این‌که راحت بخوابید آشنا شوید.

3 روز پیش

به گزارش مجله دلتا به نقل از رویترز این آدامس حاوی نسخه‌هایی از پروتئین ACE2 است. با ما همراه باشید تا با آدامس به جای واکسن بیشتر آشنا شوید.

3 روز پیش

در این مطلب قصد داریم پرده از راز‌های پاگنده برداریم و ببینیم آیا واقعا موجودی با نام پاگنده وجود دارد؟ با مجله دلتا همراه باشید.

4 روز پیش

گرفتن حمام یخ به‌راستی دارای فواید فراوانی است، به‌ویژه برای کسانی که ورزش‌های رقابتی شرکت می‌کنند. در ادامه فواید حمام یخ را می‌خوانید.

4 روز پیش

یک پژوهشگر توانست با بکارگیری برخی از ویروس‌ها، به درمان سرطان بپردازد. با مجله دلتا همراه باشید تا با درمان سرطان با ویروس بیشتر آشنا شوید.

4 روز پیش

این مردم در واقع قبیله‌ای آفریقایی هستند که دست روزگار آن‌ها را به هندوستان آورده است. با ما همراه باشید تا در مورد قبیله سیدی بیشتر بدانیم.

5 روز پیش

رایج ترین باورهای غلط در مورد جهان اطراف شامل  مورد از تصورات غلطی است که بسیاری از ما در مورد جهان اطراف خود داریم.

5 روز پیش

به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی استار، Lingcod وحشتناک ترین ماهی اقیانوس آرام محسوب می‌شود و دارای دندان‌هایی است که همگی مانند تیغ هستند.

6 روز پیش

عوامل زیادی روی سیستم ایمنی بدن تاثیر می‌گذارد. در این مقاله شما را با مهم‌ترین عواملی که باعث تضعیف سیستم دفاعی بدن می‌شود آشنا می‌کنیم.

6 روز پیش

دانشمندان، اختر شناسان و مهندسان اطلاعاتی را که در ادامه مجله دلتا برایتان بازگو می‌نماید را در رابطه با سفرهای فضایی در آینده گفته‌اند.

۱ هفته پیش

ماشین، توپ گلف، کیک سیب به سمت فضا رها شده‌اند. با مجله دلتا همراه باشید تا با اشیای عجیبی که به فضا فرستاده شد بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

بیشتر...