مجله دلتا |
۱ هفته پیش

کودکان مومیایی شده کودکان دفن شده مومیایی کودکان کودکان مومیایی مجله دلتا

گروهی از دانشمندان می‌خواهند دریابند چرا چندین کودک در دخمه‌های مشهور کاپوچین در پالرموی ایتالیا ۲۰۰ سال پیش مومیایی و دفن شده‌اند.
کودکان مومیایی‌ شده

استادیار زیست‌باستان‌شناسی در دانشگاه استراتفوردشایر در بریتانیا سرپرست نخستین بررسی جامع اینکودکان مومیایی‌ شدهاست و کار میدانی به زودی آغاز خواهد شد. این دانشمندان در دخمه‌های کاپوچین در در شهر پالرمو در شمال جزیره سیسیلی ایتالیا جنازه‌های مومیایی‌شده ۴۱ کودک را در یک اتاق مخصوص دفن کودکان آنالیز خواهند کرد. (هر چند که در مجموع ۱۶۳ کودک در این دخمه‌ها دفن شده‌اند.) بامجله دلتاهمراه باشید.

کودکان مومیایی‌ شده

اسکوایرز می‌گوید: «ما می‌خواهیم وضعیت زندگی، سلامت، رشد و خصوصیات دیگر این کودکان را بفهمیم. ما همچنین می‌خواهیم داده‌های زیستی به‌دست آمده را با جنبه‌های فرهنگی‌ مقایسه کنیم.»

به گفته اسکوایرز، این مومیایی‌ها کاملا لباس‌ پوشیدند و برخی از آن‌ها در گهواره و روی صندلی هستند و برخی دیگر با استفاده از چوب در وضعیت ایستاده قرار داده شده‌اند. پژوهشگران می‌خواهند علت و اهمیت این ترتیب قرار دادن را هم بدانند.

اطلاعات چندانی درباره این کودکان که در فاصله ‌سال‌های ۱۷۸۷ تا ۱۸۸۰ دفن شده‌اند و بخشی از یک مجموعه بزرگتر جنازه‌های مومیایی‌شده شامل ۱۲۸۴ جنازه هستند، در دست نیست.

اسکوایرز می‌گوید: «ما می‌دانیم که آن‌ها از خانواده‌های طبقه متوسط بودند. مومیایی کردن مختص افراد مرفه‌تر مانند اشراف، طبقه متوسط و روحانیون بود. بنابراین ما می‌دانیم که این افراد از اعضای فقیر جامعه نبوده‌اند، اما چرا آن‌ها را مانند افراد دیگر دفن نکردند؟

کودکان مومیایی‌ شده

روش تحقیق دانشمندان

این دانشمندان از تصویربرداری اشعه‌ ایکس استفاده می‌کنند، چرا که روشی غیر تهاجمی است و مشکلات اخلاقی سایر روش‌های تهاجمی بررسی جنازه‌های انسانی را ندارد.

به گفته اسکوایرز، با استفاده از ماشین‌های قابل‌حملاشعه ایکسمی‌توان جنازه‌های این کودکان را رادیوگرافی کرد و بر اساس رویش و رشد دندان‌ها و جوش خوردن صفحه اتصال استخوان‌ها سن آن‌ها را تخمین زد. همچنین به دنبال نشانه‌های بیماری گشت.

این پژوهشگران در مجموع ۵۴۷ رادیوگرافی یا ۱۴ رادیوگرافی به ازای هر مومیایی انجام خواهند داد تا خصوصیات زیستی این کودکان را مشخص کنند. همچنین دریابند آیا مومیایی کردن برای سن یا جنس خاصی انجام شده است یا نه. همچنین با شناسایی نقایص رشدی، شاخص‌های استرس یا ضایعات آسیب‌شناختی می‌توان شناختی از وضعیت سلامت و سبک زندگی این کودکان به دست آورد.

کودکان دفن شده

پیشنهاد مطالعه:برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلبمدهای عجیب و ترسناکی که شما را شوکه می‌کندرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دانستنی #‌علمی منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

به نظرتان آیا مصرف روزانه پنیر خطرناک است و نباید این عادت را داشته باشیم؟ با مجله دلتا همراه باشید تا با مضرات خوردن پنیر بیشتر آشنا شوید.

5 روز پیش

این زنان در جوار مردان به کارهای سخت همچون چوپانی مشغول هستند. با ما همراه باشید تا بیشتر با دختران قسم خورده آلبانی آشنا شوید.

6 روز پیش

وعده شام هم مانند صبحانه از اهمیت خاصی برخوردار است. در ادامه این مطلب از مجله دلتا به نکاتی درباره عوارض گرسنه خوابیدن می‌پردازیم.

6 روز پیش

گاهی اوقات مشکلات جدی‌تری وجود دارد که نیاز به معاینات بیشتر دارد. با ما همراه باشید تا بیشتر با بیماری های ناشی از خستگی آشنا شوید.

6 روز پیش

یک روز آرایش طبیعی صورت محبوب است و روزی دیگر، با میکاپ‌های سنگین. با مجله دلتا همراه باشید تا با عجیب ترین مدها آشنا شوید.

۱ هفته پیش

در همین ارتباط به تازگی ادعای یک عکاس آمریکایی در مورد ثبت تصویر یک موجود بیگانه خبرساز شده است. با مجله دلتا همراه باشید.

۱ هفته پیش

این یک سوی طیف و بخش قابل تحمل مرگ است، اما بقیه آن چندان خوشایند نیست. با مجله دلتا همراه باشید تا با بدترین روش های مرگ بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

 در ادامه این مطلب به تمام مراحل و مدارک موردنیاز جهت سوار شدن به هواپیما اشاره کرده‌ایم. با مجله دلتا همراه باشید.

۱ هفته پیش

در این کشور رسومی را می‌شود دید که در هیچ کشور دیگری وجود ندارد. در این مطلب از مجله دلتا نگاهی خواهیم انداخت به رسوم عجیب در ایتالیا.

۱ هفته پیش

جگر مرغ اگر ارگانیک تهیه شده باشد خوردن آن برای بیماری‌ها بسیار مفید است. اما چون از ارگانیک بودن آن مطمئن نیستیم بهتر است از خیر آن بگذریم.

۱ هفته پیش

علاوه بر ده‌ها فایده که از نوشیدن آب سراغ دارید بایستی به عوارض آن به واسطه اشتباه در مصرف آشنا شوید. از نوشیدن آب در این زمان ها پرهیز کنید.

۱ هفته پیش

باورتان می‌شود که قبیله آدمخوار‌ها هنوز هم وجود داشته باشد. قبایلی که افراد آن هنوز با شکار انسان‌های دیگر روزگار می‌گذرانند.

۱ هفته پیش

پزشکان علت بروز این اتفاق را تا پیش از مشاهده سی‌تی‌اسکن نمی‌دانستند. با ما همراه باشید تا با مردی که یک کرم در مغزش بود بیشتر آشنا شوید.

۱ هفته پیش

مهم ترین فواید خواب کافی در حالی که داشتن یک شب خواب راحت، آرزوی بسیاری از مبتلایان به اینسومنیا است، خیلی از ما تلاش می‌کنیم تا کمتر بخوابیم.

۱ هفته پیش

یک جوان آمریکایی از یک بیماری بسیار نادر رنج می‌برد. این یک اختلال ژنتیکی است که به مرور زمان عضلات او را به استخوان تبدیل می‌کند.

۱ هفته پیش

بیشتر...