مجله دلتا |
3 ماه پیش

نگهداری گیاهان آپارتمانی مقاوم در منزل گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون مجله دلتا

اگر به دنبال عناصری زیبا برای افزایش شادابی و نشاط محیط منزل خود می‌گردید بدون شک گیاهان مقاوم آپارتمانی می‌توانند یکی از بهترین انتخاب‌های شما باشند.
نگهداری گیاهان آپارتمانی مقاوم در منزل

فضای ساختمان‌ها به‌گونه‌ای طراحی شده که کلیه شرایط مطلوب برای پرورش گل و گیاه در آن وجود ندارد. به همین خاطر افراد بسیاری تمایل بهنگهداری گیاهان آپارتمانی مقاوم در منزلدارند. با این مطلب ازمجله دلتاهمراه باشید.

پاپیتال

این گیاه با داشتن نیاز کم به نور و آب از جمله گیاهان مقاوم آپارتمانی برای منزل محسوب می‌شود. اما علاوه بر این ویژگی‌های دیگری نیز دارد که آن را قابل توجه ساخته است. این گیاه قابلیت تصفیه هوا را دارد و می‌تواند ذرات سمی همچون بنزن را جذب کند و محیطی مطبوع برای تنفس فراهم سازد.

نگهداری گیاهان آپارتمانی مقاوم در منزل

تیلاندزیا یا گیاهان هوازی

این گیاه دارای این ویژگی است که در خاک کاشته نمی‌شود. انتهای برگ‌های این گیاه پوشیده از کرک‌هایی است که می‌توانند آب و مواد غذایی را جذب کنند و درست مانند ریشه‌های گیاهان خاک زی عمل می‌کنند. می‌توانید این گیاه را هفته‌ای یک بار به مدت یک ساعت در ظرفی از آب قرار دهید و بعد آن را خشک کنید. برای آشنایی بیشتر با گیاهان آپارتمانی به مطلباین گیاهان آپارتمانی هوای منزل شما را پاکسازی می‌کنندمراجعه کنید.

نگهداری گیاهان آپارتمانی مقاوم در منزل

نخل شامادورا

اگر از آن دسته از افرادی هستید که چندان توجهی به گیاهان اطرافشان ندارند، این گیاه گزینه بسیار مناسبی برای نگهداری در منزل است. این گیاه می‌تواند به راحتی بی‌توجهی را تحمل کند. علاوه بر این، این گیاه در مقابل نور کم، دمای پایین و رطوبت کم نیز به خوبی مقاومت می‌کند.

نخل شامادورا

اکسالیس یا گل عشق

یکی از ویژگی‌های این گیاه که در دسته گیاهان مقاوم آپارتمانی قرار دارد، این است که در میان سایر گل‌ها تحت شرایط مناسب نگهداری، از عمر نسبتا بالایی برخوردار است و می‌تواند بین ۵ تا ۱۰ سال عمر کند. این گیاه در مکانی که مرطوب بوده و از نیم سایه برخوردار باشد به خوبی رشد می‌کند.

اکسالیس یا گل عشق

گیاه برگ قاشقی

این گیاه نیز از جمله محبوب‌ترین گیاهان مقاوم آپارتمانی است. گیاه برگ قاشقی به خوبی می‌تواند در نور کم دوام آورد. نور مورد نیاز این گیاه در شرایط سایه و دور از نور مستقیم خورشید تامین می‌شود. این گیاه دارای رشد خوب و برگ‌های سبز شاداب است و بهترین انتخاب برای میز کار یا روی میز غذاخوری آپارتمان شما است.

گیاه برگ قاشقی

گیاه آلوئه ورا

این گیاه از آن دسته گیاهانی است که به نور آفتاب زیاد نیاز دارد ولی در شرایط کم‌آبی به خوبی مقاومت می‌کند. اگر در منزل آن را در مکانی نورگیر قرار دهید با خیال راحت می‌توانید به کارهای خود رسیدگی کنید. این گیاه علاوه بر اینکه در دسته گیاهان مقام آپاتمانی جا دارد، یک گیاه دارویی نیز هست که می‌تواند به شما در حفظ زیبایی و نشاط پوست شما را کم نماید.

گیاه آلوئه ورا

پیشنهاد مطالعه:مطلبکارهایی که دکور خانه شما را زشت می‌کنندرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

واکنش قاسم افشار به انتشار آهنگ خلیج فارس قاسم افشار در اظهار نظر جدید خود گفت: آهنگ خلیج فارس را معروف کردم!

۲ هفته پیش

گیاهان آپارتمانی زیبایی بی‌نظیری را به خانه شما می‌بخشنئ. در این مطلب به معرفی گیاهان آپارتمانی لوکس در چیدمان منزل می‌پردازیم.

۲ هفته پیش

معرفی فیلم های سینمایی عید فطر 1401 فیلم های سینمایی شبکه 5 سیما از دوشنبه تا جمعه حوالی ساعت 9 صبح روی آنتن می رود.

۲ هفته پیش

مبلمان راحتی بیشتر مناسب فضاهای مدرن و مینیمال استفاده است. این مطلب به انتخاب بهترین رنگ برای مبلمان راحتی می‌پردازیم.

۲ هفته پیش

پیرسینگ چیست؟, توصیه های مهم پیرسینگ, عوارض پیرسینگ یا سوراخ کردن پوست چیست؟

۲ هفته پیش

واکنش رضا کیانیان به سفر جنجالی پرویز پرستویی به آمریکا رضا کیانیان، با انتشار متنی در صفحه اینستاگرامش به حمایت از پرویز پرستویی در پی سفر پرحاشیه او به آمریکا پرداخت و نوشت پرستویی حق دارد

۲ هفته پیش

آخرین فیلم نادر طالب زاده پیش از فوت! نادر طالب زاده مجری و برنامه‌ساز با سابقه تلویزیون دیروز در ۶۹ سالگی در یکی از بیمارستان‌های تهران درگذشت.

۲ هفته پیش

امروزه مدل‌های متنوعی برای دوخت پرده وجود دارد. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی انواع مدل‌ پرده‌ در دکوراسیون داخلی می‌پردازیم.

۲ هفته پیش

مرگ چالش‌های حقوقی پیچیده‌ای دارد که مهم‌ترین آن، انحصار وراثت است امروز به موضوع ارث مادر از فرزند نامشروع می‌پردازیم.

۲ هفته پیش

بیشتر...