تیتر برتر |
۲ هفته پیش

جزییات اولین نشست رئیس صدا سیما در مهرماه 1400 سایت تیتربرتر TitreBartar com

جزییات اولین نشست رئیس صدا و سیما در مهرماه 1400

به گزارشتیتربرتر؛به نقل از روابط عمومی صدا و سیما، این نشست در فاصله کوتاهی پس از آیین تکریم و معارفه ریاست صداوسیما در سالن مذاکرات مرکز همایش‌های صداوسیما برگزار شد.

پیمان جبلی با اشاره به دو واژه هویت محوری و عدالت‌گستری گفت: این دو واژه برگرفته از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، مهم‌ترین راهبرد ما در نگاه به استان‌ها است.

وی افزود: با پشت سرگذاشتن چالش‌های چهل سال اول انقلاب و کسب دستاوردهای مهم ملی و منطقه‌ای، اکنون وارد مرحله دوم از انقلاب اسلامی‌شده‌ایم و مهم‌ترین وظیفه ما بررسی نقاط ضعف و قوت و بازنمایی موفقیت‌ها و امور مغفول در فضای ملی است.

رئیس سازمان صدا و سیما با بیان اینکه ما هنوز با آرمان‌های عدالت‌طلبانه و عدالت‌خواهانه که باید در جمهوری اسلامی ایران محقق شود، فاصله داریم، گفت: این موضوع پس از جنگ و سازندگی به حاشیه رفت و میان حاکمیت و بدنه جامعه فاصله افتاد. وظیفه ما توجه ویژه به این موضوع و بازنمایی عدالت و ظرفیت‌های موجود درجامعه است.

جبلی تصریح کرد: رسانه ملی باید فضای حاکم را به درستی تشخیص دهد، خلأ‌ها را بشناسد و مطالبه‌گر عدالت برای مردم باشد.  مطالبه‌گری عدالت، کار سهل و ممتنعی است. سهل است چون سریع اتفاق می‌افتد و ممتنع، چون اجرا و محقق کردنش به‌ویژه در سطح محلی کار مشکلی است.

رئیس سازمان صداوسیما با اشاره به اهمیت توجه مراکز به این موضوع متذکر شد: باید ابتدا سراغ موضوعات و مسائلی برویم که راه‌حل‌های کوتاه و میان مدت دارند و اگر امکان حل مشکلات بزرگ و چند جانبه را نداریم، نباید به سمتشان برویم.

جبلی تصریح کرد: ما باید عالمانه و دقیق وارد مسائلی شویم که زود به نتیجه برسیم. هر مرکز باید ابتدا سه تا چهار مورد از مشکلات مردم را شناسایی کند و با نگاه دقیق رسانه‌ای آن را بازنمایی کند.

وی تأکید کرد: در هم‌افزایی بین مراکز استان‌ها و تهران این مسائل باید منصفانه و عادلانه حل شود و مردم در قاب رسانه ملی شاهد برقراری عدالت و حل مشکلات‌شان باشند.

بازنمایی ظرفیت‌های منطقه‌ای در سطح ملی

رئیس سازمان صدا و سیما دومین موضوع مهم در صداوسیمای مراکز استان‌ها را بازنمایی ظرفیت‌های ملی و توانایی‌های کشف نشده در نظام دانست و بازنمایی آن‌ها را در تولیدات نمایشی مراکز مهم ارزیابی کرد.

جبلی با بیان اینکه نگاه ما به مخاطب باید فراتر از مخاطب پایتخت باشد، گفت: مراکز استان‌ها با ویژگی‌های منطقه‌ای و محلی سرشار از ظرفیت‌های مهم برای نمایش و بازنمایی در شبکه‌های ملی هستند. برای تحقق این امر با تجمیع بودجه‌های چند مرکز می‌توان اثری مشترک و فاخر در مراکز تولید کرد تا در تراز رسانه ملی قرار بگیرند.

توجه به هویت ملی در مراکز

وی با اشاره به هویت محور بودن رسانه ملی گفت: وقتی از هویت ملی صحبت می‌کنیم منظورمان مرزهای تمدن و فرهنگ ایران در سده‌های مختلف است. وقتی از جغرافیایی صحبت می‌کنیم که رنگین‌کمانی از خرده‌فرهنگ‌هاست و هویت ملی ما را تشکیل می‌دهند، پس باید به اجزای آن هم توجه کنیم.

رئیس سازمان صدا و سیما ایران را مانند فرش زیبایی دانست که هر سمتش رنگ و رخ متفاوتی دارد و وقتی تار و پود آن بالا می‌آید در یک نگاه ما با هماهنگی و زیبایی‌ روبروییم که اگر تکه‌ای از آن ناهمگون باشد، کلیت فرش زیبا به نظر نمی‌آید.

به گفته جبلی هویت ملی ما، همان فرشی است که ترکیبی از همه اقوام است و توجه به هر جزء آن اهمیت دارد.

رئیس سازمان صدا و سیما در ادامه این پرسش را مطرح کرد که چند برنامه رادیویی و تلویزیونی می‌توانید نام ببرید که برای دعوت از کارشناس‌هایش سراغ متخصصان خارج از پایتخت می‌رود؟ یا چند متخصص پزشکی یا روان‌شناسی در رسانه ملی می‌شناسید که بیرون از تهران باشند؟

وی ادامه داد: در مراکز ظرفیت‌های مغفولی و احتکارشده‌ای است که باید در سطح ملی دیده شوند و شبکه‌های استانی باید با شناساندن آن‌ها و معرفی‌شان زمینه رشد و پیشرفت مراکز را فراهم کنند.

جبلی در پایان با تأکید بر عدالت گستری و هویت محوری در جغرافیای ایران گفت: رسانه‌های مراکز استان‌ها باید با تمرکز بر این دو موضوع در جای جای جغرافیای ایران و بازنمایی آن در شبکه‌های ملی سهم خود را برعهده بگیرند و در این صورت است که می‌توان مدعی بود که رسانه ملی هستیم و سرزمین ایران را پوشش می‌دهیم.#‌فرهنگ #‌هنر منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

جیمز مایکل تایلر، بازیگر نقش گانتر در سریال فرندز در ۵۹ سالگی بر اثر ابتلا به سرطان از دنیا رفت.

9 ساعت پیش

AAV ها از قدرت و فناوری مورد نیاز برای عبور از اعماق عمیق و در عین حال استفاده از قدرت آتش و کنترل همه جانبه برخوردارند.

9 ساعت پیش

در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند تا پوست سالم خود را به طور طبیعی حفظ کنید.

9 ساعت پیش

در این مقاله، ما مزایای زغال اخته برای سلامتی ، مشخصات تغذیه ای آنها و خطرات ناشی از خوردن آن را بررسی می کنیم. به خواندن ادامه دهید!

16 ساعت پیش

برای آشنایی بیشتر با اختلال روان تنی و نحوه ارتباط آنها با روانشناسی به ادامه مطلب بروید.

16 ساعت پیش

 لیلا زارع اولین بازیگر آزردگان است که قرار است جلوی دوربین این فیلم برود و سایر بازیگران این فیلم نیز بزودی معرفی خواهند شد.

16 ساعت پیش

مهریه به دو دسته عندالمطالبه و عندالاستطاعه تقسیم می‌شود. در این نوشتار به موضوع تفاوت‌های مهریه عند المطالبه و عند الاستطاعه می‌پردازیم.

21 ساعت پیش

سریال آقای قاضی اثر سجاد مهرگان با طراحی پوریا اسراری رونمایی شد.سجاد مهرگان، تهیه کننده سینما و تلویزیون فعالیت داشته است.

23 ساعت پیش

اجاره، یعنی موجر مال منقول یا غیر منقول خود را به مستأجر برای مدت معین واگذار می‌کند. به نکات مهم در پایان قرارداد اجاره می‌پردازیم.

دیروز

تنظیم یک مبایعه‌نامه خودرو چه به صورت دستی و چه آماده‌ طرفین را نسبت به اجرای آن متعهد می‌کند. به نکات مهم در نوشتن قولنامه خودرو بپردازیم.

1 روز پیش

زن برای خارج شدن از کشور به اجازه همسرش نیاز دارد و مطابق با ماده ۱۸ قانون گذرنامه خانم متاهل برای خروج از کشور به اجازه شوهر خود نیاز دارد.

پریروز

در طول این سالها، خودروهای نظامی وجود داشته اند که ما را وادار می کند عقل هر کس را که آنها را اختراع کرده است زیر سال ببریم.

2 روز پیش

مراحل ساده و راحت برای پر کردن ابروها, چگونه ابروها را پر کنیم تا ظاهری شیک و طبیعی داشته باشیم؟

2 روز پیش

در اینجا لیستی از مزایای دارچین یا دالچینی در مدیریت چربی بدن و در نتیجه کاهش وزن وجود دارد:

2 روز پیش

وفاداری در رابطه چیست؟, اهمیت وفاداری در روابط, ویژگیهای یک شریک زندگی وفادار

2 روز پیش

بیشتر...