مجله دلتا |
۱ هفته پیش

انتخاب مبلمان منزل مبلمان مناسب منزل انتخاب مبل مناسب انتخاب مبل خانه مجله دلتا

طبیعی است که انتخاب مبلمان به همین سادگی ها صورت نمی گیرد و نیازمند رعایت و توجه به نکات بسیاری خواهد بود.
انتخاب مبلمان منزل

انتخاب مبلمان منزلیکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین کارها در طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان منزل به حساب می آید. به همین دلیل هم هست که به نوعی می توان مبلمان را قلب چیدمان هر منزلی دانست. و از آن به عنوان عضو اصلی دکوراسیون نشیمن یاد کرد. بامجله دلتاهمراه باشید.

انتخاب مبلمان متناسب با متراژ خانه

برای انتخاب مبلمان دکوراسیون منزل کوچک باید به سراغ مدل‌هایی بروید که جمع و جورتر هستند. این یعنی دسته‌های ظریف و نسبتا کوتاه، پشتی‌های کوتاه، پهنای کم مبل و… باید از ویژگی‌های اصلی مبلمان مورد نظر شما باشند. معمولا مبلمان مدرن و راحتی در چنین شرایطی از بهترین انتخاب‌ها بشمار می‌آیند. اگر از طرفداران سبک کلاسیک هستید، مدل‌هایی متناسب با ابعاد نشیمن خود را انتخاب کنید.

 مبلمان مناسب منزل

انتخاب کاربری مبلمان

شما باید در زمان خرید مبلمان خود به طور قطع بدانید که تصمیم دارید از این مبلمان در چه فضایی استفاده کنید. طبیعی است که شرایط انتخاب مبلمان راحتی نشیمن با مبلمان لوکس و رسمی دکوراسیون پذیرایی بسیار متفاوت خواهد بود. معمولا مبلمان راحتی به لحاظ استفاده بالا و رفت و آمد بسیار در نشیمن، سادگی خود را حفظ کرده و از متریال باکیفیت تری ساخته می شوند تا دوام و مقاومت طولانی تری داشته باشند.

مطالب بیشتر در مورد انتخاب مبل راحتی را در مطلب۳ نکته مهم در انتخاب مبل راحتی که باید بدانید!بخوانید.

انتخاب مبل مناسب

رنگ مناسب مبلمان

  • نکته‌ای که در این رابطه باید ذکر کرد این است که رنگ مبلمان نیز تا حدود بسیار زیادی به ابعاد خانه شما بستگی خواهد داشت.
  • انتخاب رنگ مبلمان نیز کاملا به شرایط موجود در خانه و همین طور سلیقه شما بستگی خواهد داشت.
  • نکته دیگری که در رابطه با رنگ مبلمان می‌توان گفت، برقراری تناسب و هارمونی مبلمان با سایر رنگ‌های موجود در خانه است.

انتخاب مبل خانه

پارچه مناسب مبلمان

بخش مهم دیگری که باید در خرید مبلمان خود در نظر داشته باشید توجه به جنس روکش و پارچه مبلمان شماست. این موضوع نیز کاملا به سبک زندگی شما بستگی خواهد داشت. برای مثال اگر در خانه شما رفت و آمد زیادی وجود دارد. حتی فرزند کوچک یا حیوان خانگی دارید بهتر است که به سراغ مبلمانی با پارچه‌هایی بروید که علاوه بر آنکه لکه گیری کمی دارند، مو و پرز کمی را نیز به خود می‌گیرند.

مطالب بیشتر در مورد پارچه مبلمان را در مطلبانتخاب پارچه مناسب برای مبلمانبخوانید.

پارچه مناسب مبلمان

سبک مبلمان

طبیعی است که مبلمان منزل شما به عنوان موثرترین عضو در انتخاب و تعیین سبک دکوراسیون منزل شناخته می‌شود. برای مثال اینکه شما با انتخاب مبلمان کلاسیک و قرارگیری آن در کنار فرش‌هایی مدرن بخواهید فضای خانه خود را زیباتر کنید اشتباه محض خواهد بود، چرا که در این شرایط نه تنها زیبایی و تناسبی را در خانه تان شکل نمی دهید، بلکه باید اعتراف کنیم که هزینه ای را که صرف خرید این وسایل می کنید نیز هدر خواهید داد.

پیشنهاد مطالعه:مطلبروشنایی به همراه زیبایی در خانه شمارا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

انتخاب رنگ در اتاق خواب برای دکوراسیون اتاق‌های کوچک عاملی تاثیرگذار است. می‌توان رنگ سفید را برای تمام دیوارها، اکثر مبلمان بکار برد.

۱ هفته پیش

با توجه به نکات کلیدی که در طراحی دکور آشپزخانه وجود دارد می توانید به آشپزخانه‌ای دست پیدا کنید که به شما حس غرور و زیبایی بدهد.

۱ هفته پیش

دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب مدرن نیاز به ایده‌هایی جذاب دارد. در این صورت می‌توان فضایی بسیار لاکچری و مدرن در اتاق خواب خانه ایجاد کرد.

۱ هفته پیش

ساماندهی فضای آشپزخانه از آن جهت که وسایل زیادی در آن وجود دارد، کمی مشکل بنظر می‌رسد. در این مطلب ترفندهای نظم دهی آشپزخانه ارائه می‌شود.

۱ هفته پیش

بیشتر...