مجله دلتا |
3 روز پیش

نکات نگهداری از کاغذ دیواری تمیزی کاغذ دیواری پاک کردن لکه روی کاغذ دیواری مجله دلتا

لازم است کاغذ دیواری‌ها را برای اینکه مدام به تعویض نیازی نداشته باشند، همیشه پاکسازی کرد. در ادامه مهم‌ترین نکات سالم نگه داشتن آن‌ها را آموزش خواهیم داد.
نکات نگهداری از کاغذ دیواری

نگهداری از کاغذ دیواری نکته بسیار مهمی است که در داشتن طول عمر برای این دیوارپوش و حتی زیبا به‌نظر رسیدن آن موثر است. با این مطلب ازمجله دلتاهمراه باشید تا به بیاننکات نگهداری از کاغذ دیواریبپردازیم.

جنس کاغذ دیواری

برخی از کاغذ دیواری‌ها قابلیت شست و شو با آب را دارند یا برخی دیگر از انواع آن‌ها الیافی هستند و نسبت به شست و شو مقاوم نیستند و فقط باید با یک دستمال نرم سطح آن‌ها را پاک کرد.

نکات نگهداری از کاغذ دیواری

با لکه‌های کاغذ دیواری چه باید کرد؟

از نکات نگهداری ازکاغذ دیواریاینکه وقتی روی سطح کاغذ دیواری لکه ایجاد شد، بهتر است سریعا، همان لحظه لکه را برطرف کنید. برای این کار یک دستمال مرطوب آغشته به مقدار خیلی کم از کف مواد شوینده لازم است. در غیر این صورت ممکن است لکه ایجاد شده سخت‌تر پاک شود که در این حالت لازم است از یک اسفنج آغشته به آب و مایع شوینده استفاده کنید.

پاک کردن انواع لکه از روی کاغذ دیواری

باید برای هر نوع لکه ترفند خاصی را به کار برد تا از بازماندن لکه روی کاغذ دیواری جلوگیری شود. در برخی از موارد نیاز به شوینده وجود دارد و در برخی از موارد دیگر، تنها استفاده از دستمال مرطوب با کمی الکل کافی است. در ادامه هر یک را بررسی خواهیم کرد.

نکات نگهداری از کاغذ دیواری

پاک کردن لکه چربی

برای پاک کردن لک چربی از روی کاغذ دیواری، باید یک کاغذ روی آن قسمت لک قرار دهید و با اتو روی آن را بکشید تا چربی را به خود جذب کند. بعد از آن با مقداری دستمال الکلی یا دستمال آغشته به کف صابون رقیق آن را پاک کنید.

پاک کردن لکه خودکار

برای پاک کردن لک خودکار مقدار خیلی کمی مایع ظرفشویی را روی پارچه ریخته و روی لک بکشید. این کار را باید به آرامی انجام داد. سپس با دستمال مرطوب دیگر مایع روی آن را پاک کنید و با یک دستمال تمیز آنرا خشک کنید.

پاک کردن لکه خودکار 

پاک کردن لک مداد

معمولا لکه‌های مداد به راحتی از روی سطح کاغذ دیواری پاک می‌شوند. برای این منظور می‌توانید از یک دستمال مرطوب تمیز استفاده کنید. گاهی برای کاغذ دیواری‌های کاغذی پاک کن یک راهکار بسیار موثر برای پاک کردن خط مداد است.

پاک کردن رد دست و انگشت

در بسیاری از موارد و حتی روزانه رد دست، به ویژه اگر کمی چرب باشد، روی برخی از انواع کاغذ دیواری‌ها باقی می‌ماند. برای پاک کردن رد دست و انگشت به منظور نگهداری از کاغذ دیواری بهتر است فقط یک پارچه یا ابر نم‌دار تمیز را استفاده کنید.

پاک کردن رد دست و انگشت

پیشنهاد مطالعه:مطلببا پرده حریر زیبایی و روشنایی را به منزل دعوت کنیدرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بهتر است قبل از هر اقدامی برای تغییر مبلمان انواع پارچه‌های رومبلی را بشناسید. این مطلب به نکات انتخاب پارچه برای مبلمان استیل می‌پردازد.

پریروز

برای شما مهم نیست که چه چیزی در اتاق خواب قرار دهید؟ در این مطلب از مجله دلتا به معرفی وسایل ممنوعه در اتاق خواب می‌پردازیم.

پریروز

تختخواب دکوراسیون داخلی اتاق خواب را تحت تاثیر قرار می‌دهد. در این مطلب چند ایده برای تزیین دیوار پشت تختخواب به شما پیشنهاد کنیم.

3 روز پیش

فرش‌ های گرد در دکوراسیون داخلی ظاهری جذاب و فریبنده دارند و شما به آن‌ها با هر الگو و طرحی که دارند علاقه‌مند می‌شوید.

4 روز پیش

آشپزخانه را می‌توان یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک خانه نامید. در این مطالب از مجله دلتا به بیان روش‌ های بزرگنمایی آشپزخانه کوچک پرداخته می‌شود.

4 روز پیش

در این مطلب از مجله دلتا می‌خواهیم گام‌هایی ارزان، سرگرم کننده و شگفت انگیز برای اضافه کردن رنگ طلایی در دکوراسیون منزل برداریم.

4 روز پیش

اتاق پذیرایی مهم‌ترین بخش منزل است. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکاتی در مورد چیدمان و دکوراسیون پذیرایی منزل می‌پردازیم.

5 روز پیش

در این مطلب از مجله دلتا نکات چیدن خانه کوچک را بیان می‌کنیم تا بدانید که فضاهای کوچک بهترین فضا برای زندگی هستند.

5 روز پیش

اگر به دنبال چند مدل لوستر مدرن هستید همراه ما باشید. در این مطلب می‌خواهیم به معرفی لوسترهای مدرن در دکوراسیون منزل می‌پردازیم.

6 روز پیش

ممکن است بخواهید تغییرات بزرگ و کوچکی را در چیدمان منزل خود انجام دهید. در این مطلب به بیان نکات تغییر دکوراسیون منزل می‌پردازیم.

6 روز پیش

اتاق خواب جزو بخش‌هایی است که دکوراسیون آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این مطلب به معرفی انتخاب روتختی مناسب برای اتاق‌ خواب می‌پردازد.

۱ هفته پیش

استفاده از وسایل دکوری در تزیین دکوراسیون داخلی منزل تاثیر زیادی دارد و بهترین چیدمان وسایل دکوری در دکوراسیون داخلی در این زمینه مفید است.

۱ هفته پیش

در این مطلب از مجله دلتا رایج‌ترین اشتباهاتی که افراد هنگام انتخاب رنگ برای دکوراسیون منزل خود مرتکب می‌شوند را با شما ‌به‌اشتراک می‌گذاریم.

۱ هفته پیش

ممکن است به فرش‌هایی با پرز بلند نیز برخورد کرده باشید .در این مطلب از مجله دلتا به معرفی فرش پرز بلند در دکوراسیون می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

یک مدل فرش آشپزخانه مناسب سبک خود را انتخاب کنید و نمای جدیدی به فضای خود ببخشید. در این مطلب بهترین مدل فرش آشپزخانه را معرفی می‌کنیم.

۱ هفته پیش

بیشتر...