مجله دلتا |
3 ماه پیش

مدل های کاور برای شوفاژ انواع کاور برای شوفاژ انتخاب کاور مناسب شوفاژ مجله دلتا

کاور شوفاژ، پوششی دکوراتیو است که هدف اصلی استفاده از آن ارتقای جنبه زیباشناختی شوفاژ به ویژه در فضاهای مسکونی است.
مدل های کاور برای شوفاژ

شوفاژها به لحاظ شکل هندسی انواع مختلفی دارند ولی خب در سال‌های اخیر از نظر اندازه مدام در حال کوچک شدن هستند. دلیل این امر ارتقای جنبه زیباشناختی این تجهیزات گرمایشی است. در حال حاضر، به همین منظور از کاورهایی استفاده می‌کنند که روی رادیاتور و شوفاژ قرار می‌گیرند. در این مطلب ازمجله دلتابه معرفیمدل های کاور برای شوفاژمی‌پردازیم.

زیباشناختی کاورهای شوفاژ

با این وجود که در استفاده از کاور رادیاتور اهداف مختلفی دنبال می‌شود اما بی‌شک بهبود جنبه زیباشناختی رادیاتور‌ها و شوفاژ‌ها که عمدتا وسایل بلا استفاده و سرد در گوشه‌ای از اتاق هستند از مهم‌ترین اهدافی است که توسط کاربران دنبال می‌شود. شوفاژها به راحتی می‌توانند هماهنگی فضای یک محیط را بر هم بزنند.

مدل های کاور برای شوفاژ

انواع کاور شوفاژ

به‌طورکلی مهم‌ترین دسته بندی که از کاور شوفاژ ارائه شده بر اساس مصالحی است که در ساخت آن‌ها به‌کار می‌رود. بر همین اساس کاورها را به چند نوع عمده زیر دسته‌بندی می‌کنند.

کاور شوفاژ چوبی

چوب به دلایل مختلف، بهترین گزینه برای استفاده در ساخت انواع کاور شوفاژ و رادیاتور است. کاورهای چوبی علاوه بر اینکه به لحاظ زیباشناختی برتری قابل توجهی نسبت به دیگر انواع کاور دارند از نقطه نظرهای دیگری همچون تنوع در طرح و رنگ، داشتن وزن سبک و ماندگاری بالا نیز مزیت‌هایی دارند. کاورهای چوبی در سبک‌های مختلفی همچون کلاسیک و مدرن طراحی و اجرا می‌شوند تا حداکثر همخوانی لازم را با فضا داشته باشند.

مدل های کاور برای شوفاژ

کاور شوفاژ ام‌دی‌اف

ام‌دی‌اف در طراحی داخلی فضاهای مسکونی و اداری حرف اول را در کشور ما ایران می‌زند و از همین رو هم استفاده از آن در ساخت کاورهای متنوع می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. کاور شوفاژ از جنس ام‌دی‌اف به طرح و سبک‌های مختلفی همچون ممبران طراحی و اجرا می‌شوند که البته انتخاب این سبک بستگی به دکوراسیون فضای مورد نظر دارد.

به‌عنوان‌ مثال اگر دکوراسیون فضا از سبک مدرن تبعیت می‌کند پس کاور نیز برای همخوانی بهتر با فضا باید طرح و سبکی مدرن داشته باشد. اگر می‌خواهید خانه خود را مدرن کنید، به مطلببا این فرش‌ها خانه خود را مدرن کنیدسر بزنید. کاورهای ام‌دی‌اف نیز به مانند کاورهای چوبی در طرح و رنگ‌های متنوعی اجرا می‌شوند.

کاور ام‌دی‌اف

کاور شوفاژ فلزی

یکی از مدل های کاور، شوفاژ فلزی است. مصالح فلزی نیز از جمله موادی هستند که در ساخت کاور رادیاتور و شوفاژ مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به طرح‌های مختلفی مانند سبک فرفورژه که به این کاورها می‌دهند از نظر زیباشناختی هم بهبود می‌یابند. از سوی دیگر، رنگ‌های پودری مقاومی نیز به عنوان پوشش روی سطح این کاورهای فلزی قرار می‌گیرند.

کاور فلزی

کاور شوفاژ ترکیبی

انتخاب دیگری که پیش روی شما در استفاده از کاور شوفاژ قرار دارد، ترکیب چند نوع از مصالح بالا با یکدیگر است. ترکیب فلز با ام‌دی‌اف و فلز با چوب از طرفی می‌تواند تا مقدار زیادی از هزینه بالای کاور چوبی بکاهد و از طرفی هم برجستگی خاصی به آن ببخشد.

کاور شوفاژ ترکیبی

پیشنهاد مطالعه:مطلببا این روش‌‌های طبیعی خانه خود را خوشبو کنیدرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آخرین فیلم نادر طالب زاده پیش از فوت! نادر طالب زاده مجری و برنامه‌ساز با سابقه تلویزیون دیروز در ۶۹ سالگی در یکی از بیمارستان‌های تهران درگذشت.

۲ هفته پیش

گیاهان آپارتمانی زیبایی بی‌نظیری را به خانه شما می‌بخشنئ. در این مطلب به معرفی گیاهان آپارتمانی لوکس در چیدمان منزل می‌پردازیم.

۲ هفته پیش

ترش کردن معده، معروف به سوءهاضمه، یک بیماری شایع است. می‌توانید علائم آن را در ادامه بخوانید.

۲ هفته پیش

اگر زنی تصمیم به بخشش مهریه خود بگیرد، این کار را می‌تواند به روش‌های مختلف انجام دهد. امروز به بخشش مهریه در عقد موقت می‌پردازیم.

۲ هفته پیش

ماسک های صورت خانگی برای از بین بردن جوش را یاد بگیرید.

۲ هفته پیش

امروزه مدل‌های متنوعی برای دوخت پرده وجود دارد. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی انواع مدل‌ پرده‌ در دکوراسیون داخلی می‌پردازیم.

۲ هفته پیش

معرفی فیلم های سینمایی عید فطر 1401 فیلم های سینمایی شبکه 5 سیما از دوشنبه تا جمعه حوالی ساعت 9 صبح روی آنتن می رود.

۲ هفته پیش

مبلمان راحتی بیشتر مناسب فضاهای مدرن و مینیمال استفاده است. این مطلب به انتخاب بهترین رنگ برای مبلمان راحتی می‌پردازیم.

۲ هفته پیش

پیرسینگ چیست؟, توصیه های مهم پیرسینگ, عوارض پیرسینگ یا سوراخ کردن پوست چیست؟

۲ هفته پیش

بیشتر...