تیتر برتر |
۱ هفته پیش

نشانه های اولیه فشار خون بالا در مردان زنان سایت تیتربرتر TitreBartar com

نشانه های اولیه فشار خون بالا در مردان و زنان

تیتربرتر:بیش از 1.3 میلیارد نفر در سراسر جهان ازفشار خون بالارنج می برند. از هر 4 مرد 1 نفر و از هر 5 زن 1 نفر مبتلا می شود. زمانی تصور می شد که فشار خون بالا فقط یک بیماری سالمندی است، اما اکنون وضعیت به سرعت در حال تغییر است، امروزه حتی می توان صدای یک مرد 30 ساله را شنید که می گوید فشار خون دارد، یعنی فشار خونش بالاتر از حد طبیعی است. تنها دلیل فشار خون بالا زندگی نامنظم و سهوی در عادات خوردن و آشامیدن است.

از آنجا که رژیم غذایی شما ممکن است در طول زندگی نامنظم خوب نبوده باشد، فشار خون بالا چیزی است که باید در نظر بگیرید. بنابراین، علائم و نشانه های زیادی وجود دارد که باید به دنبال آنها باشید. بیایید در مورد علائم اولیه فشار خون بالا صحبت کنیم که هرگز نباید آنها را نادیده بگیرید…

به طور معمول، هیچ علامتی از فشار خون بالا وجود ندارد و فرد برای مدت طولانی از آن مطلع نیست.

اما بعدها علائم زیادی مانند سردرد، سرگیجه، اختلال عملکرد، مشکل در تنفس، خواب آلودگی، تنگی نفس به دلیل کار سخت، خونریزی از بینی و غیره ظاهر می شود.

بنابراین در اینجا 9 نشانه اولیه فشار خون بالا در مردان و زنان آمده است.

از دست دادن بینایی

درست است، فشار خون بالا می تواند بینایی شما را از دست بدهد. این می تواند به صورت تار شدن یا از دست دادن کامل بینایی ایجاد شود. چند چیز اتفاق می افتد که باعث این امر می شود.

هنگامی که فشار خون شما بالا است، این منجر به چیزی می شود که به آن شبکیه چشم حساس می گویند. این زمانی است که رگ های خونی تا حدتاری دیدآسیب می بینند.

مطالعات نشان داده است که افراد مبتلا به فشار خون بالا ممکن است در برخی موارد دچار انواع خفیف تا شدید رتینوپاتی شوند. همچنین چیزی به نام کوروئیدوپاتی وجود دارد.

با این کار، تجمع مایع زیر شبکیه چشم خود را مشاهده خواهید کرد. این امر قدرت دیدن شما را از بین می برد.

اگر حتی در یکی از چشم های خود دچار کاهش بینایی شدید، تمام تلاش خود را بکنید تا در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید. این طبیعی نیست

از دست دادن حافظه

فشار خون بالا همراه با بینایی شما می تواند برای حافظه شما نیز هزینه داشته باشد. این امر از طریق کاهش جریان خون به مغز اتفاق می افتد. مطالعات نشان داده است که افرادی که از فشار خون بالا رنج می برند جریان خون کمتری در قسمت هایی از مغز دارند که شامل حافظه می شود.

برای اینکه مغز شما با سرعت طبیعی کار کند ، به مقدار مشخصی خون نیاز دارد که از طریق آن عبور می کند. حدود یک چهارم در هر دقیقه، بدهید یا بگیرید.

از آنجا که خون به درستی جریان ندارد، مغز اکسیژن کافی دریافت نمی کند. در نتیجه، متوجه خواهید شد که حافظه شما شروع به لغزش می کند. اطرافیان شما نیز متوجه آن خواهند شد.

حافظه شما نه تنها مبهم می شود، بلکه سطح پایین اکسیژن نیز باعث ایجاد آن می شود

پاها و شکم متورم است

اگر فشار خون بالا دارید، ممکن است متوجه شوید که قسمت های پایین بدن شما متورم شده است. این نتیجه چیزی است که به آن ادم می گویند.

ادم تجمع غیرطبیعی مایع در مچ پا، پا و ساق پا است. این یکی از علائم فشار خون ریوی است. این زمانی است که فشار خون بالا در ریه های شما وجود دارد. بر عروق ریوی تأثیر می گذارد، که خون را از قلب به ریه ها منتقل می کند.

با فشار خون بالا، عروق مسدود می شوند و باعث می شوند قلب حتی بیشتر برای پمپاژ خون کار کند.

در نتیجه، قلب شروع به گرفتن خون از سایر نقاط بدن می کند. این شامل ناحیه پا می شود. تورم ایجاد شده در پاها تقریباً فوراً قابل مشاهده است.

در مورد قسمت میانی شما، این قسمت نیز شروع به باد کردن می کند. تقریباً به نظر می رسد که از هیچ جا غذای سیر خورده اید.

درد قفسه سینه

پمپاژ خون از طریق شریان های مسدود و پشتیبان قطعاً باعث درد می شود. این بیماری به آنژین شناخته می شود که در اثر کاهش جریان خون و اکسیژن ایجاد می شود.

در نهایت، صدمه ای که به عروق وارد می شود منجر بهحمله قلبیمی شود. اگر دردها به تدریج بدتر می شوند، باید در اسرع وقت به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

این دردها معمولاً با علائم دیگری مانند تعریق، بی حسی، تنگی نفس، تهوع و استفراغ همراه خواهد بود.

فقط مطمئن شوید که فشار خون خود را زیر نظر دارید.

تکرر ادرار

فشار خون بالا نه تنها به قلب شما آسیب می رساند، بلکه می تواند بر کلیه های شما نیز تأثیر بگذارد. شاید بیش از حد معمول متوجه شده اید که به سمت دستشویی رفته اید. اگر این اتفاق در شب رخ می دهد، به آن شب ادراری می گویند. این احتمالاً ناشی از فشار خون شما از طریق سقف است.

تحقیقات نشان داده افرادی که بیش از حد نمک مصرف می کنند، بیشتر در معرض ابتلا به شب ادراری هستند. این به این دلیل است که رژیم غذایی شور باعث افزایش فشار خون شما می شود.

مطالعات دیگر نشان داده است که استفاده از توالت در شب 40٪ احتمال دارد با شب ادراری همراه باشد. هنگامی که فشار خون شما بد است، باعث تنگ شدن عروق اطراف کلیه ها می شود.

در نتیجه خون کمتری به بافت کلیه منتقل می شود. این بدیهی است که نحوه عملکرد کلیه ها را به هم می زند. یکی دیگر از مشکلات ادرار که باید به آن توجه کنید هماچوری است.

این زمانی است که در ادرار خود خون پیدا می کنید. این مورد در افرادی که کلیه های بزرگ و فشار خون بالا دارند بسیار رایج است.

سردرد

دلایل بی شماری وجود دارد که ممکن است باعث سردرد شود. گاهی اوقات شما فقط نخوابیده اید و یا غذای مناسبی نخورده اید. اما در مورد فشار خون بالا، احتمالاً باید نگران این باشید.

سردرد می تواند به این معنی باشد که فشار خون شما در حال بدتر شدن است. سردرد گاهی با خونریزی بینی همراه است.

این معمولاً زمانی اتفاق می افتد که فشار خون شما در 180/120 میلی متر جیوه یا بیشتر اندازه گیری می شود. اگر متوجه شدید که سر شما در حال تپش است، در حالی که خونریزی بینی و بیماری کلی را نیز تجربه می کنید، باید به پزشک مراجعه کنید

درد شکم

فشار خون بالا باعث برآمدگی شریان شکمی معروف بهآئورتشما می شود. به آنآنوریسم آئورت شکمیمی گویند. اگر در ناحیه میانی احساس درد می کنید و به دنبال آن یک برآمدگی شدید ایجاد می شود، باید از پزشک کمک بگیرید! آنوریسم می تواند پاره شود

وقتی این اتفاق بیفتد، 80 درصد احتمال مرگ شما وجود دارد. احساس درد شکم همراه با علائم دیگر خواهد بود. اینجاست که باید به ویژه نگران باشید.

همچنین شما احساس درد شدید در ناحیه کمر خود خواهید داشت. حتی یک احساس ضربان دار در اطراف ناف شما وجود خواهد داشت. فقط با قرار دادن دست در ناحیه ناف این احساس را خواهید داشت.

درد شکم همچنین می تواند نوعی پارگی در قسمت پایین سمت چپ بدن شما ایجاد کند. در نهایت، درد شکم نیز می تواند منجر به از دست دادن هوشیاری شود.

خستگی

فشار خون بالا باعث می شود واقعا احساس خستگی کنید. خواب ضعیف شما به نوبه خود منجر به علائم دیگری مانند سردرد و افت شناختی می شود.

حتی اگر خستگی شما مستقیماً با فشار خون بالا مرتبط نباشد، فشار خون بالا می تواند منجر به شرایطی شود که قطعاً احساس خستگی در شما ایجاد می کند.

همانطور که قبلاً بحث کردیم، فشار خون بالا به قلب و کلیه آسیب می رساند. این می تواند باد را از شما دور کند. از آنجایی که عروق شما جریان خون مناسب را ندارند، شما احساس انرژی نمی کنید. این کار مانع کارهای روزمره شما می شود. اگر مدام احساس خستگی می کنید، بهتر است با یک متخصص پزشکی صحبت کنید. این می تواند منجر به شرایط وحشتناک دیگری شود.

ضربان قلب نامنظم

فشار خون بالا باعث می شود قلب شما از کار بیفتد. اگر قلب شما در تلاش برای پمپاژ خون است، نظم طبیعی ضربان قلب شما را مختل می کند. این به عنوان آریتمی شناخته می شود.

به طور کلی بیماری قلبی شانس آریتمی شما را افزایش می دهد، اما هنگامی که عروق شما پشتیبان شده و خون به قلب شما سرازیر نمی شود، ضربان قلب از بین می رود.

اگر متوجه شدید که قلب شما به این شکل می تپد، می خواهید سریع به آن تمایل پیدا کنید. دچار نارسایی قلبی می شوید این جایی است که منجر به مواردی مانند حمله قلبی وسکته مغزیمی شود.

*این مطلب صرفا جهت افزایش اطلاعات شما می‌باشد و به هیچ وجه به منظور توصیه پزشکی یا درمانی نیست، لطفا برای دریافت اطلاعات دقیق به پزشکتان مراجعه کنید.

نویسنده: زهرا فرامرزی#‌سرگرمی #‌خواندنی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

جیمز مایکل تایلر، بازیگر نقش گانتر در سریال فرندز در ۵۹ سالگی بر اثر ابتلا به سرطان از دنیا رفت.

11 ساعت پیش

AAV ها از قدرت و فناوری مورد نیاز برای عبور از اعماق عمیق و در عین حال استفاده از قدرت آتش و کنترل همه جانبه برخوردارند.

11 ساعت پیش

در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند تا پوست سالم خود را به طور طبیعی حفظ کنید.

11 ساعت پیش

در این مقاله، ما مزایای زغال اخته برای سلامتی ، مشخصات تغذیه ای آنها و خطرات ناشی از خوردن آن را بررسی می کنیم. به خواندن ادامه دهید!

18 ساعت پیش

برای آشنایی بیشتر با اختلال روان تنی و نحوه ارتباط آنها با روانشناسی به ادامه مطلب بروید.

18 ساعت پیش

 لیلا زارع اولین بازیگر آزردگان است که قرار است جلوی دوربین این فیلم برود و سایر بازیگران این فیلم نیز بزودی معرفی خواهند شد.

18 ساعت پیش

مهریه به دو دسته عندالمطالبه و عندالاستطاعه تقسیم می‌شود. در این نوشتار به موضوع تفاوت‌های مهریه عند المطالبه و عند الاستطاعه می‌پردازیم.

23 ساعت پیش

سریال آقای قاضی اثر سجاد مهرگان با طراحی پوریا اسراری رونمایی شد.سجاد مهرگان، تهیه کننده سینما و تلویزیون فعالیت داشته است.

دیروز

اجاره، یعنی موجر مال منقول یا غیر منقول خود را به مستأجر برای مدت معین واگذار می‌کند. به نکات مهم در پایان قرارداد اجاره می‌پردازیم.

دیروز

تنظیم یک مبایعه‌نامه خودرو چه به صورت دستی و چه آماده‌ طرفین را نسبت به اجرای آن متعهد می‌کند. به نکات مهم در نوشتن قولنامه خودرو بپردازیم.

1 روز پیش

زن برای خارج شدن از کشور به اجازه همسرش نیاز دارد و مطابق با ماده ۱۸ قانون گذرنامه خانم متاهل برای خروج از کشور به اجازه شوهر خود نیاز دارد.

پریروز

در طول این سالها، خودروهای نظامی وجود داشته اند که ما را وادار می کند عقل هر کس را که آنها را اختراع کرده است زیر سال ببریم.

2 روز پیش

مراحل ساده و راحت برای پر کردن ابروها, چگونه ابروها را پر کنیم تا ظاهری شیک و طبیعی داشته باشیم؟

2 روز پیش

در اینجا لیستی از مزایای دارچین یا دالچینی در مدیریت چربی بدن و در نتیجه کاهش وزن وجود دارد:

2 روز پیش

وفاداری در رابطه چیست؟, اهمیت وفاداری در روابط, ویژگیهای یک شریک زندگی وفادار

2 روز پیش

بیشتر...