مجله دلتا |
۱ هفته پیش

نکات مهم دکوراسیون ورودی منزل ورودی را جذاب کنید

آیا فضایی را در خانه بهدکوراسیونورودی اختصاص داده‌‌اید؟ آیا تا به حال به طراحی ورودی منزل فکر کرده‌اید؟
نکات مهم دکوراسیون ورودی منزل

ورودی، اغلب فضای کوچکی از کل خانه را شامل می‌شود، ولی اولین فضایی است که هنگام ورود به خانه با آن مواجه شده و همچنین آخرین فضایی است که هنگام بیرون رفتن از خانه از آن عبور می‌کنید. در این مطلب ازمجله دلتاقصد داریم شما را بانکات مهم دکوراسیون ورودی منزلآشنا کنیم.

طراحی ورودی منزل را کاربردی کنید

از آنجایی که عبور و مرور زیادی در این فضا اتفاق می‌افتد، بهتر است دکوراسیون ورودی را کاربردی و جادار طراحی کنید. بنابراین کشوهایی برای بسته‌های پستی، قفسه‌هایی برای کفش، قلاب‌ آویز برای لباس و سبد‌‌‌هایی برای قرار دادن کیف پول، کلید، کارت اعتباری و مواردی از این دست در نظر بگیرید.

نکات مهم دکوراسیون ورودی منزل

اطراف درب ورودی را برای باز و بسته شدن خالی بگذارید

مطمئن شوید که یک مسیر واضح و مشخص برای باز و بسته شدن درب وجود داشته باشد. زیرا هیچ‌کس نمی‌‌خواهد هنگام رفت و آمد از مسیر تنگ عبور کند. بنابراین قبل از چیدمان کنسول، جا‌‌کفشی، آینه قدی و مواردی از این دست دقت کنید درب ورودی به چه صورتی باز و بسته می‌شود و طبق فضای مورد نیاز برای بازشدن در، وسایل را در اطراف آن بگذارید.

استفاده از صندلی یا نیمکت

وجود یک صندلی در ورودی خانه می‌تواند مانند یک عنصر نجات‌دهنده عمل کند. پوشیدن و حتی بستن بند کفش ممکن است بدون کمک از یک سکو یا صندلی کمی دشوار باشد. بنابراین برای راحتی خود و اعضای خانه یک صندلی متناسب با دکوراسیون را در ورودی قرار دهید. چهارپایه چوبی، نیمکت یا مواردی از این دست نیز جایگزین‌های خوبی برای صندلی هستند زیرا فضای کمتری نیز اشغال می‌کنند.

استفاده از صندلی یا نیمکت

یک نقطه کانونی ایجاد کنید

یکی از نکات مهم دکوراسیون ورودی منزل این است که یک نقطه کانونی برای آن انتخاب کنید. کنسول، نیمکت یا آینه هرکدام می‌توانند مرکز توجه و کانون دکوراسیون ورودی باشند و سایر لوازم مثل لوستر، اکسسوری، گیاه آپارتمانی، تابلو، سبد و شمعدان حول محور نقطه کانونی فضای ورودی قرار می‌گیرند.

یک نقطه کانونی ایجاد کنید

یک پا‌لت رنگ برای دکوراسیون ورودی انتخاب کنید

یکی از نکات مهم دکوراسیون ورودی منزل این است که جهت یکپارچه‌سازی فضا از لحاظ سبک و رنگ، یک پا‌لت رنگ انتخاب کنید. با توجه به وسایل منزل و سبک دکوراسیون داخلی دو الی سه رنگ مکمل برای طراحی ورودی منزل کافی است. سعی کنید مکمل رنگ‌های پا‌لت انتخابی‌ شما در لوازمی مثل فرش، کوسن، کفپوش، روشنایی‌ها و سایر لوازم تزئینی وجود داشته باشد. اغلب رنگ‌های سفید، مشکی، طلایی برای طراحی دکوراسیون لوکس و رنگ‌های طوسی سفید و رنگ چوب برای دکوراسیون مدرن انتخاب می‌‌شوند. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلببدون خرید وسیله جدید خانه را نو کنیدسر بزنید.

یک پا‌لت رنگ برای دکوراسیون ورودی انتخاب کنید

تاثیر قالیچه را دست کم نگیرید

یک قالیچه با بافت مستحکم و بادوام برای طراحی ورودی منزل انتخاب کنید. بافت مستحکم طی سالیان و با رفت‌وآمد مکرر افراد آسیب نمی‌بیند. تا حد امکان می‌توانید قالیچه‌هایی با رنگ تیره یا چرک‌تاب انتخاب کنید تا در طول سال مجبور به شست‌وشوی آن نشوید.

تاثیر قالیچه را دست کم نگیرید

پیشنهاد مطالعه:مطلبآسان و سریع یک تابلوی زیبا بسازید +ویدیورا بخوانید.#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...