تیتر برتر |
3 روز پیش

ویژگی های یک اخلاق خوب در کار سایت تیتربرتر TitreBartar com

ویژگی های یک اخلاق خوب در کار

تیتربرتر:وقتی به افرادی که در زندگی موفقیت های بزرگی داشته اند نگاه می کنیم، اغلب تعجب می کنیم که چگونه به آن نقطه رسیده اند. در برخی موارد، متوجه می‌شویم که این امر به دلیل معاملات مشکوک بوده است، اما در بیشتر موارد، موفقیت‌کنندگان در یک چیز خلاصه می‌شوند: داشتن یک اخلاق کاری خوب. اکثر مدیران عامل شرکت های بزرگ، ستارگان فیلم و ورزشکاران پردرآمد، همگی به دلیلسخت کوشیبه جایی رسیده اند که هستند. بنابراین، برخی از ویژگی های یک اخلاق کاری خوب چیست؟

خوب، داشتن یک اخلاق کاری خوب در نحوه رفتار یک فرد از نظر شغل یا زمینه تخصصی خود نشان می دهد. کسانی که به موفقیت دست می‌یابند معمولاً اخلاق کاری خوبی در هسته خود دارند. برخی از ویژگی ها عبارتند از: وقت شناس بودن، اولویت دادن، نشان دادن حرفه ای بودن، بیش از پیش رفتن، منظم بودن و اشتیاق برای انجام کارهای عالی.

صرف نظر از زمینه کاری که در آن هستید؛ همیشه بر اصول یک اخلاق کاری خوب برای پیشرفت در شرکت تاکید می شود. این یک دستور العمل آزمایش شده و واقعی است که بسیاری آن را پذیرفته اند. با این گفته، هدف ما این است که به شما کمک کنیم در تمام جنبه های زندگی خود موفقیت بیشتری کسب کنید، به همین دلیل، ما جنبه های برتر یک اخلاق کاری خوب را کشف خواهیم کرد تا به برجسته شدن و پیشرفت در جهت دستیابی به موفقیت بیشتر در هر دو زمینه شغل و زندگی شما کمک کنیم.

1. مدیریت زمان و وقت شناس بودن

به موقع حاضر شدن یک حرکت فوق‌العاده سودمند از سوی هر کسی است، و این چیزی است که در کسانی که نشان خود را گذاشته‌اند می‌بینیم. این افراد بامدیریت زمانخود بر این اساس و اطمینان از اینکه هرگز به سر کار، جلسات یا به طور کلی مسئولیت ها دیر نمی رسند، یک قدم جلوتر از بقیه هستند.

افرادی که به موقع می آیند، زودتر از موعد بهتر است، قابل اعتماد تلقی می شوند و نشان می دهند که برای کار خود ارزش قائل هستند و اولویت را برای شروع به موقع تعیین می کنند. همچنین متوجه خواهید شد که افرادی که زودتر به محل کار خود می‌رسند، اغلب از ساعتی که می‌توانستند بیرون بیایند، می‌مانند. اتخاذ این نوع ذهنیت به زندگی کاری شما کمک می کند و به سایر زمینه های زندگی نفوذ می کند.

2. اولویت بندی و بهره وری

مواقعی وجود دارد که گردش کار پر است، و فرد باید بتواند وظایف را اولویت بندی کند تا اطمینان حاصل شود که بهره وری آنها با سرعت ثابت باقی می ماند. افرادی که می دانند چگونه بین آنچه حیاتی است و آنچه می تواند منتظر بماند تمایز قائل شوند از سردرد واسترسزیادی نجات می یابند.

با کار کردن به این روش، می‌توان خروجی‌های مهم‌تری نسبت به همکاران خود ارائه کرد و آنها موفق می‌شوند بیش از آنچه که صرفاً از آنها در یک بازه زمانی معین خواسته می‌شود، تکمیل کنند. گاهی اوقات، رئیس آن‌ها را راهنمایی می‌کند تا نحوه افزایش بهره‌وری را بیاموزند، اما گاهی باید نشان دهد که می‌توانند خود را به‌طور مؤثر سازماندهی کنند.

بهره‌وری بیشتر در نهایت احتمالاً توجه طرف‌های مرتبط را جلب می‌کند و مشوق‌های بهتری دریافت می‌کند.

3. نشان دادن ابتکار عمل و انضباط شخصی

همانطور که در نکته قبل مشاهده شد، تقریباً همیشه می توان نحوه کار خود را بهبود بخشید. یکپارچه‌تر کردن و ساده‌تر کردن فرآیند همراه با ابتکار عمل و نظم کافی برای انجام کار است، بدون اینکه دائماً آنچه لازم است به شما گفته شود.

با انضباط شخصی، فرد معمولاً به دنبال این است که خود را برای انجام بهتر و کامل وظایف بدون راهنمایی و آموزش مداوم تحت فشار قرار دهد. این نوع رفتار باعث می شود که فرداعتماد به نفسبیشتری داشته باشد، زیرا احساس قاطعیت و مسئولیت بیشتری نسبت به نقش خود دارید. همچنین نور خوبی به شما می تاباند و مطمئناً توجه اطرافیانتان را به خود جلب می کند.

4. داشتن اهداف روشن

برخی از این نکات قبلی منجر به داشتن اهداف و اهداف از پیش تعیین شده ای می شود که فرد باید در کار و زندگی خود به آنها دست یابد. افرادی که دارایاخلاق کاری خوبهستند دائماً در حال تلاش برای رسیدن به چیزی هستند و این اهداف معمولاً واضح و مختصر هستند. عامل مهم دیگر این است که آنها جاه طلبی های بزرگی خواهند داشت، اما در تعیین نقاطی که امیدوارند به آنها برسند نیز واقع بین خواهند بود.

قبل از شروع به دنبال یک هدف، شخص باید بداند که هدف چیست و در نهایت چگونه به هدف تعیین شده می رسند. بنابراین هنگام تعیین اهداف، مطمئن شوید که آنچه از شما خواسته می شود را به طور کامل درک کنید و سپس سعی کنید خود را برای رسیدن به آنچه در نظر گرفته اید تحت فشار قرار دهید.

5. نشان دادن فداکاری و افتخار به کار خود

بسیاری از جنبه‌های دیگر یک اخلاق کاری خوب باعث می‌شود که فرد نسبت به کار خود فداکاری کند و در آن نقش داشته باشد و در نهایت غرور و افتخاری را که برای آن قائل هستند، ایفا کند. افرادی که به کاری که انجام می دهند متعهد هستند، دیر نخواهند بود، ابتکار عمل نشان می دهند و بهره وری آنها معمولاً نسبتاً بالا است.

این به این دلیل است که آنها وظیفه دارند در هر زمینه ای که در آن هستند رشد کنند. اگر خود را به کار خود متعهد کنید، متوجه خواهید شد که در رشته خود رشد می کنید

و دائماً اهدافی را تعیین می کنید که به آنها افتخار می کنید. همه ما می دانیم چه زمانی بهترین تلاش خود را کرده ایم و افرادی که به طور مداوم این کار را انجام می دهند دارایی های واقعی برای اطرافیان خود هستند.

6. از شکست نترسید

یک چیز مسلم است: افرادی که موفقیت را در زندگی دیده اند و اخلاق کاری خوبی دارند، از شکست نمی ترسند. هیچ کس از شکست لذت نمی برد، اما به جای ترس و وحشت از احتمال آن، آن را به عنوان یک منحنی یادگیری در آغوش می کشد.

افرادی که از اینکه اشتباه کرده‌اند عصبانی نیستند، احتمالاً در آینده بیشتر یاد می‌گیرند و بیشتر تلاش می‌کنند.

لازم به ذکر است که نداشتن ترس از شکست مساوی با این نیست که خود را برای شکست آماده کنید. برخی از افراد خود را در معرض شکست قرار می دهند زیرا اخلاق کاری خوبی ندارند. در عوض، باید برای موفقیت در تمام کارهایتان تلاش کنید و اگر اشتباهی مرتکب شدید، آنچه را که از آن آموخته‌اید بگیرید و در تصمیم‌گیری‌های آینده آن را اجرا کنید.

7. حرفه ای بودن

از میان تمام ویژگی‌های اخلاق کاری خوب ذکر شده، این یکی از ویژگی‌های بسیار نادیده گرفته می‌شود. نشان دادن حرفه ای بودن وقتی به کسی فکر می‌کنیم که حرفه‌ای است، جنبه‌های مختلفی مطرح می‌شود. از نحوه صحبت کردن، لباس پوشیدن و نحوه تعامل آنها با دیگران، کل نگرش فرد به کار می رود. کسی که حرفه ای نشان می دهد مودب، مودب، متمرکز و منظم است.

برای اتخاذ جنبه‌های مختلف حرفه‌ای بودن، ابتدا باید به دیگران احترام بگذاریم. سپس باید کار خود را جدی بگیرید و از تمام ویژگی های دیگری که در مورد آن صحبت کردیم استفاده کنید. حرفه ای بودن در مورد چیزها به این معنا نیست که هیچ لذتی وجود ندارد، بلکه به این معناست که در مورد نحوه رفتار خود در محل کار احساس خوبی دارید.

8. همکاری و یک بازیکن تیمی

افراد تعاونی اهل فشار نیستند. در عوض، آنها صرفاً در مهارت های بین فردی خود بالغ هستند و اهمیت کار گروهی را درک می کنند. افرادی که دارای اخلاق کاری خوب هستند، تلاش می کنند تا با دیگران خوب کار کنند، حتی اگر همیشه با افراد دیگر موافق نباشند یا آنها را در مقام شخصی دوست نداشته باشند.

چنین افرادی متوجه می شوند که کار در اولویت است، و اطمینان از یک محیط هماهنگ برای کار چیزی است که به شدت به این امر کمک می کند. داشتن اخلاق خوب و مودب بودن در اینجا نقش مهمی دارد و همچنین می توانید با درایت به تعارض رسیدگی کنید.

9. اجتناب از حواس پرتی

در سال‌های گذشته، عواملحواس‌پرتیبه این راحتی در دسترس ما نبود. و با وجود شگفتی انبوهی از اشکال ارتباط و سرگرمی که این روزها داریم، آنها می توانند باعث پرت شدن حواس فرد از کار شوند. اکنون فردی با اخلاق کاری خوب، حواس‌پرتی‌هایی را که برایشان وسوسه‌انگیز است، یادداشت می‌کند و راه‌هایی برای اجتناب از آنها پیدا می‌کند.

به طور خلاصه، توانایی حفظ تمرکز و اجتناب از حواس پرتی، کلید داشتن یک اخلاق کاری خوب است.

یکی از راه های انجام این کار این است که با مطالب شخصی یا سرگرمی درگیر نشوید. این کار با داشتن تلفن کار و دستگاه شخصی قابل انجام است. سپس در حین کار، فقط به آنچه برای کار لازم است پاسخ می دهید و خود را محدود می کنید که بگویید فقط در طول ناهار تلفن شخصی خود را مشاهده می کنید. این به شما کمک می کند تا روی کار در حال انجام تمرکز داشته باشید و روند کار خود را با سرعت یکنواخت ادامه دهید.

10. حفظ حالت مثبت ذهن

اگرچه این نکته در آخرین لیست قرار دارد، اما هنوز هم در مورد داشتن یک اخلاق کاری خوب بسیار حیاتی است. افرادی که می توانند ذهنیت مثبت خود را حفظ کنند، به جای مشکلات به دنبال راه حل هستند. بنابراین آنها در شغل خود کارآمدتر هستند و به احتمال زیاد با همکارانشان بهتر کنار می آیند زیرا اجازه نمی دهند چیزهای منفی بدتر شوند.

مثبت اندیشی همیشه آسان نیست و در روزهای خاصی، بهترین های ما احتمالاً تسلیم تفکر منفی شده اند. با این حال، این چیزی است که ما باید آن را تمرین کنیم و خودمان را آموزش دهیم تا مطمئن شویم که اخلاق کاری کلی ما تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد.

فردی با اخلاق کاری خوب لزوما یک ربات نیست. آنها معمولا لذت بخش و سرگرم کننده هستند. تنها تفاوت بین کسی که اخلاق کاری خوبی دارد و کسی که این کار را ندارد، این است که دومی احتمالاً در زندگی دچار رکود می شود و اجازه می دهد سختی های زندگی آنها را از بین ببرد و از پیشرفت آنها منصرف شود.

عکس این موضوع در مورد فردی با اخلاق کاری خوب صادق است، زیرا دائماً در تلاش برای پیشرفت و انجام بهتر است. آنها همچنین ثابت هستند، که یک عامل کلیدی برای موفقیت است. بنابراین اگر امیدوارید که اخلاق کاری خود را بهبود ببخشید، یا اگر به دنبال تشویق شخص دیگری هستید، این لیست مکان عالی برای شروع سفر است.

نویسنده: مهرداد اکبری#‌سرگرمی #‌خواندنی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون صدا در حکمی، مهدی شهاب تالی را به‌ عنوان سرپرست رادیو پیام منصوب کرد.

2 روز پیش

گاهی اوقات افراد هنگام ازدواج یا پس از آن تصمیم می‌گیرند تا ملک مسکونی را به نام همسرشان کنند. در این مطلب به پس گرفتن ملک از همسر می‌پردازیم.

2 روز پیش

میل جنسی به چه معناست؟, مراحل مختلف میل جنسی زن, میل جنسی خیلی بالاست؟ آیا چنین چیزی وجود دارد؟

3 روز پیش

در اینجا 10 ارتش برتر جهان در سال 2021 را فهرست کرده ایم.

3 روز پیش

بوتاکس مو چیست؟, چه کسانی باید برای بوتاکس مو مراجعه کنند؟, مزایا و معایب بوتاکس مو چیست؟

3 روز پیش

نامزدهای مراسم Grammy 2022 مهمترین مراسم اهدای جوایز موسیقی اعلام شد.

3 روز پیش

پیش از این حضور لیلا زارع، محمد امین و رضا بهبودی در این پروژه قطعی شده بود و لیست تکمیلی بازیگران و عوامل این پروژه بزودی اعلام خواهد شد.

3 روز پیش

جعل از جمله جرایمی است که از قدیم‌الایام و از زمان پیدایش خط و اسناد در بسیاری از جوامع وجود داشته است. امروز به مجازات جعل امضا می‌پردازیم.

3 روز پیش

نخستین مجموعه آثار وحید پویان آهنگساز و نوازنده فلامنکو با عنوان جهان در دستان من پیش روی شنوندگان قرار گرفت.

3 روز پیش

فریبا کوثری همزمان با سالروز تولدش نقش خودش را در فیلم کن - پامنار به کارگردانی اشکان درویشی و تهیه‌کنندگی شیما جبرائیلی‌پور بازی کرد.

3 روز پیش

موضوع وصیت کردن اموال و اینکه هر فرد تا چه میزان از اموالش را می‌تواند وصیت کند، امر مهمی است. امروز به وصیت مازاد بر یک سوم می‌پردازیم.

3 روز پیش

ماسک حباب چیست؟, مزایای استفاده از ماسک حباب دار چیست؟

4 روز پیش

چه چیزی باعث لوپوس می شود؟ عوامل خطر آن چیست؟ درمان طبیعی برای مدیریت لوپوس

4 روز پیش

اکنون که کمی بیشتر در مورد تفنگ های شکاری می دانید، بیایید به چند گزینه برای یافتن بهترین تفنگ شکاری برای شما نگاه کنیم.

4 روز پیش

بیشتر...