مجله دلتا |
3 ماه پیش

مجازات کشتن زن خیانتکار مجازات کشتن زن کشتن زن خیانتکار زن خیانتکار مجله دلتا

قتل در فراش قتلی است که به هنگام مشاهده زنا توسط شوهر به وقوع می‌پیوندد.
مجازات کشتن زن خیانتکار

در میان قتل‌های خانوادگی از قتل زن توسط شوهر به عنوان بیشترین آمار موجود نام می‌برند. این مسئله صرفا به جوامع اسلامی مربوط نبوده و در بسیاری از کشورهای غیراسلامی نیز رخ می‌دهد. حال سوال این است که علت وقوع چنین جرمی و همچنین مجازات قتل زن توسط شوهر چیست؟ در این مطلب ازمجله دلتابه موضوعمجازات کشتن زن خیانتکارمی‌پردازیم.

مجازات قتل زن توسط شوهر چیست؟

مجازات قصاص برای قتل عمد صرفا در خصوص مجازات پدر در قتل فرزند حذف می‌گردد و در سایر موارد قتل، مجازات آن اعدام است.

بنابراین اگر مردی زن خود را به قتل برساند و این قتل نیز طبق شواهد به عنوان قتل عمد شناخته شود مشمول قصاص یا پرداخت دیه است.

اما قانون مجازات اسلامی به تبعیت از فقه تعیین نموده است. مرد در یک صورت از مجازات قصاص رهایی می‌یابد و حتی نیازی به پرداخت دیه ندارد. قانون مجازات برای جرایم بسیاری مجازات در نظر گرفته است اگر به مطالب مجازات‌ها علاقه دارید بهشوخی کردن هم مجازات داردمراجعه کنید.

اگر مردی بعد از قتل همسر خود ادعا کند که همسر خود را در حال زنا با مرد بیگانه دیده است در حالی که در تمکین وی بوده وناشزهنباشد و شواهد نیز مهر تاییدی بر ادعاهای مرد باشد، مجازات قصاص و دیه از او ساقط می‌شود. شواهد مختلفی در این زمینه وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به وضعیت زن و مرد در حالت قتل یا گزارشات پزشکی قانونی اشاره کرد.

نکته‌ای که در خصوص مجازات قتل زن توسط شوهر وجود دارد این است که مرد باید حتما زن را بدون اکراه و اجبار در حال زنا با مرد بیگانه ببیند. اگر آن دو در حال زنا نباشند (به عنوان مثال صرفا در حالت معاشقه یا هم آغوشی باشند) مرد نباید به قتل زن اقدام نماید. درغیراین‌صورت مشمول مجازات قصاص و دیه می‌گردد. بنابراین مجازات قتل زن توسط شوهر باتوجه به وضعیت زن در زمان قتل متفاوت است.

مجازات کشتن زن

پیشنهاد مطالعه:برای آشنایی با نکات حقوقی مطلبدر این شرایط ازدواج دوم مرد جرم استرا مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن


#‌مقررات #‌قوانین_خانواده منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

مسئله مهمی که وجود دارد آن است که افراد بدون دانش حقوقی اقدام به معامله می‌کنند امروز به نکات ضروری هنگام معامله خانه می‌پردازیم.

۲ هفته پیش

واکنش رضا کیانیان به سفر جنجالی پرویز پرستویی به آمریکا رضا کیانیان، با انتشار متنی در صفحه اینستاگرامش به حمایت از پرویز پرستویی در پی سفر پرحاشیه او به آمریکا پرداخت و نوشت پرستویی حق دارد

۲ هفته پیش

جراحی لیفت بازو و براکیوپلاستی چیست؟ , چه کسی کاندید عمل جراحی لیفت بازو است؟

۲ هفته پیش

همچنین بخوانید: اثبات خیانت از طریق پیامک کلاهبرداری از طریق پیامک شرایط ضمن عقد چیست؟ قانون پس گرفتن جهیزیه همه چیز درباره فروش مال غیر

۲ هفته پیش

معرفی فیلم های هفته دوم اردیبهشت 1401 تلویزیون در پایان هفته دوم اردیبهشت لیست فیلم‌هایی که قرار است از شبکه ها پخش شود را منتشر کرد.

۲ هفته پیش

امروزه مدل‌های متنوعی برای دوخت پرده وجود دارد. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی انواع مدل‌ پرده‌ در دکوراسیون داخلی می‌پردازیم.

۲ هفته پیش

موضوع خندوانه از عید فطر 1401 تغییر می کند؟ ضبط برنامه عیدفطر خندوانه از روز شنبه آغاز شده و این برنامه از دوشنبه، ١٢ اردیبهشت، روی آنتن می‌رود.

۲ هفته پیش

علت انتخاب حجت اشرف زاده به عنوان مجری برنامه رخ به رخ حجت اشرف زاده به عنوان مجری برنامه رخ به رخ انتخاب شد.

۲ هفته پیش

سریال 87 متر از تابستان 1401 پخش می شود؟ تلویزیون بعد از پایان چند سریال رمضانی قرار است با مجموعه‌های جدیدی به استقبال ایام عید فطر برود

۲ هفته پیش

بیشتر...