تیتر برتر |
پریروز

نقش المیرا دهقانی در سریال پس از آزادی چیست سایت تیتربرتر TitreBartar com

نقش المیرا دهقانی در سریال پس از آزادی چیست؟

به گزارشتیتربرتر؛سریال بعد از آزادیسومین تجربه کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر پس از سریال تاصبح است و این کارگردان پس از ۱۳ سال دوباره به تلویزیون بازگشته است! و باید منتظر ماند و دید این کارگردان چه مجموعه‌ ای را برای تلویزیون تدارک دیده است.

مجموعه تلویزیونی بعد از آزادی به تهیه کنندگی سعید سعدی قرار بود در محرم سال ۱۳۹۹ شمسی خودش به آنتن شبکه یک صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران برساند، اما به هر حال این موقعیت برای محمدعلی باشه آهنگر و هنرمندان این سریال فراهم نشد!

خلاصه داستان سریال بعد از آزادی

هر روز با عطر گل‌ های باغ‌ های شهریار از خواب بلند می‌ شدم، مادرم خدابیامرز یه باغچه خوشگل داشت که همیشه سرش گرم بود. بنده خدا اکثر مواقع تنها بود. بابام که راننده بیابون بود صبح تا شب پشت نفتکش اش دنده عوض می‌ کرد و بنزین جا به جا می کرد. راه نزدیکش چهار پنج ساعت ترافیک انبار ری تا پمپ بنزینای جنوب و مرکز تهران بود. صبح ها زودتر می‌ رفت تا بار بهتر بهش بخوره. اگه هوا سرد بود و مشکلی برای مناطق سردسیر پیش نمی‌اومد، بارش رو عوض می‌کردن و می‌ فرستادنش سمت همدان، آذربایجان، کردستان چه می‌ دونم استان های سردسیر و برف گیر. این آخریا زیاد حالش میزون نبود خودش چیزی نمی‌گفت ولی ماها که می فهمیدیم. توی خونه‌ای که پدر مادر توش نباشه هیچی نمی تونه جاشونو پر کنه…

بازی المیرا دهقانی نقش شادی در سریال پس از آزادی

گفت و گو باالمیرا دهقانیکه نقش شیدا را در سریال بعد از آزادی بازی کرده است، بخوانید:

*آخرین سریالی که با بازی شما از تلویزیون پخش شد، سریال «لحظه گرگ و میش» بود. چرا اینقدر گزیده کار هستید؟

من بعد ازلحظه گرگ و میشو کار با آقای اسعدیان در سریال «بعد از آزادی» با آقای باشه آهنگر بازی کردم. اما بین تولید و زمان پخش چند سال وقفه افتاد و ما همچنان منتظر پخش این سریال هستیم. البته یکی دو فیلم سینمایی و یک سریال هم در این مدت کار کردم. اما درباره بخش دوم سوالتان باید عرض کنم که برایم خیلی مهم است چه نقشی را بازی کنم. البته فکر می‌کنم برای همه بازیگرها این موضوع مهم است و این‌که باید دلشان برای آن نقش و یک کار بلرزد. من هم از این قاعده مستثنا نیستم. ضمن این‌که یکی دو سال هم به خاطر کرونا همه چیز تغییر کرد و شرایط برای کار سخت‌تر و نگران کننده‌تر شد.

*معمولا بازیگران جوان در چند سال اول دوران کاری‌شان در آثار بسیاری حضور پیدا می‌کنند و همین که موقعیت‌شان تثبیت شد، گزیده‌کار می‌شوند. برای من جالب بود که شما از همان ابتدای ورودتان به عرصه بازیگری انتخاب‌های سنجیده‌ای داشتید.

من از همان ابتدا تصمیم داشتم در این مسیری که قدم می‌گذارم نقشی را بپذیرم که به آن عشق بورزم تا بتوانم تمام توانم را روی آن کار و آن نقش بگذارم، حتی اگر یک کار کوتاه باشد. برایم خود نقش و کلیت کار مهم است.

*با وجود این، نقش شیدا در سریال «بعد از آزادی» همین ویژگی را داشت که مدنظرتان بود و دلتان را لرزاند؟

البته از زمان تولید این سریال دو سال گذشته و چیزهای مبهمی از شیدا و فیلمنامه به خاطر دارم. از طرفی در این مدت اتفاقات مهمی در جهان افتاده که زندگی همه ما به دوران قبل ازکروناو بعد از کرونا تبدیل شده است. خاطرم هست بازیگر دیگری برای این نقش انتخاب شده و جلوی دوربین رفته بود که به دلایلی که من از آن بی‌اطلاعم حضورش منتفی شد و خیلی اتفاقی به من پیشنهاد این نقش داده شد و به پروژه اضافه شدم. البته از این حضور یکباره در سریال کمی نگران بودم اما با صحبت‌هایی که با آقای باشه‌آهنگر و علاقه‌ای که به سبک کاری ایشان داشتم، تلاش کردم خودم را به پروژه برسانم.

*پس این سریال، نخستین همکاری شما با آقای باشه‌آهنگر بود؟

بله و خیلی خوشحالم که با  او همکاری کردم. چون هم سبک کاری ایشان را دوست داشتم و هم فیلمنامه و شخصیت شیدا را. ضمن این‌که سر صحنه خیلی چیزها از ایشان یاد گرفتم. شیدا هم کاراکتر قدرتمندی داشت و همچنین لحنی که برای این کار انتخاب شده بود، خیلی برای ما جای کار داشت. به همین دلیل، بازی در این سریال را خیلی دوست داشتم و امیدوارم هر چه زودتر پخش شود.

*شیدا به لحاظ شخصیت چقدر شبیه یاسمن در «لحظه گرگ و میش» است؟ منظورم این است سیر تحولی را که یاسمن به خاطر یک‌سری ماجراها در آن سریال داشت، شیدا هم در بعد از آزادی دارد؟

اصولا در سریال‌ها اتفاقاتی برای برخی شخصیت‌ها پیش می‌آید که بعد دیگری از شخصیت‌شان را نشان می‌دهند. در آن سریال یاسمن نقش محوری‌تری داشت و اتفاقات باعث شد سیر تحولی شخصیت یاسمن را ببینیم. در این سریال هم متناسب با فضای قصه همه شخصیت‌ها بعد از رخ دادن برخی اتفاقات ابعاد دیگری از خودشان بروز می‌دهند. بنابراین شیدا هم در این سریال دستخوش تغییراتی می‌شود. امیدوارم هر چه زودتر پخش شود و مردم هم از تماشای آن لذت ببرند.

بیوگرافی المیرا دهقانی در سریال پس از آزادی

المیرا دهقانی متولد 5 شهریور 1370 شیراز بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون ایران است.

نام اصلی :المیرا دهقانی دولت آبادی

متولد :5 شهریور 1370 شیراز

محل زندگی :تهران

زمینه فعالیت :سینما و تلویزیون

پیشه :بازیگر

مدرک :فوق لیسانس صنایع غذایی

شروع فعالیت :1388 تاکنون

قد :163 سانتیمتر

المیرا دهقانی دارای مدرک فوق‌ لیسانس صنایع غذایی است و بازیگری را در شیراز زیر نظر سیامک کمالی شروع کرده است. او بعد از چند اجرای تئاتر در شیراز به تهران آمد و با کارگردانانی چون امیرضا کوهستانی، محمد یعقوبی و همایون غنی‌زاده همکاری کرد. المیرا دهقانی در خانواده 5 نفره زندگی می کند و علاوه بر پدر و مادر دو خواهر هم دارد. رابطه صمیمی او با اعضای خانواده‌اش از عکس‌هایی که این هنرپیشه جوان منتشر کرده کاملا مشهود است.

وضعیت ازدواج، همسر و خانواده

المیرا دهقانی دو خواهر دارد که در مورد آنها اطلاعات زیادی در دسترس نیست. گویا او هنوز ازدواج نکرده است و مجرد است.

شروع و نحوه بازیگر شدن المیرا دهقانی

با تئاتر شروع کرده و بعد از اجرای نمایش های متعدد در شیراز و کوچ به تهران در کنار فعالیت در تئاتر وارد قاب تلویزیون و سینما شد.

دوره های بازیگری را بطور آزاد گذارنده و در سریال هشت و نیم دقیقه وسایه بانبسیار خوش درخشید و مشهور شد.

گریم عجیب و چهره وحشتناکی که در مجموعه هشت و نیم و دقیقه داشت باعث شد تا تصویرش در فضای مجازی دست به دست بچرخد و ناممهناز افشاربرای این گریم بکار برده شود.

اولین سریالی که المیـرا دهقانی در ان نقش افرینی کرد سریال همه چیز انجاست، به کارگردانی شهرام شاه حسینی بود. المیـرا دهقانی همچنین در سریال هشت و نیم دقیقه، شهرام شاه حسینی بازی کرده است. در سریال هشت و نیم دقیقه وی ایفاگر نقش مریم مادر احسان (سام درخشانی)  است. المیرا دهقانی در هشت و نیم دقیقه در نقش یک زن پیر و مبتلا به بیماری جذام ظاهر شد.

المیرا دهقانی بازیگر سریال لحظه گرگ و میش

خانم المیرا دهقانی بازیگر با استعداد کشورمان در نقش یاسمن موفق شده که عملکرد قابل قبول را در این کار تلویزیون داشته باشد و بازی او به عنوان یکی از بازیگران نقش اصلی به خوبی دیده شود

نقشی که تفاوت سنی زیادی با خود واقعی بازیگر داشت و تبحر و مهارت زیادی را برای بازی و نقش آفرینی می طلبید که بسیار موفق عمل کرد.

گریم و چهره پردازی دیگری از استاد عبدالله اسکندری که شاهکار هنر چهره پردازی را به نمایش گذاشت

فعالیت مدلینگ المیرا دهقانی

المیرا دهقانی از سوی برندهای مطرح برای مدلینگ هم پیشنهاداتی داشته است ولی قبول نکرده است. او این کار را برای بازیگری تئاتر مضر می‌داند.

المیرا بیشتر وقت خود را صرف خواندن کتاب می کند و می‌گوید این کتاب خواندن است که کمک می‌کند او بتواند هنرپیشه بهتری شود و راحت‌تر شخصیت‌ها را درک کند.

ورزش کردن و داشتن هیکلی روی فرم هم از اولویت‌های اوست. بازیگری تائتر باعث شده تا المیرا به داشتن بدنی منعطف و روی فرم عادت کند. تغذیه‌ گیاهی و ورزش جزئی جدا نشدنی از زندگی المیرا است.

​​​​​​​نویسنده: علیرضا یوسفی#‌فرهنگ #‌هنر منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

اسامی بازیگران سریال بعد از آزادی, تعداد قسمت های سریال بعد از آزادی, زمان پخش سریال بعد از آزادی, خلاصه داستان سریال بعد از آزادی

پریروز

سریال میدان سرخ ساخته ابراهیم ابراهیمیان جمعه‌ها از فیلیمو منتشر می شود و اولین قسمت آن جمعه ۲۶ شهریور پخش خواهد شد.

پریروز

چگونه می توان گرفتگی عضلات پا را در دوران بارداری درمان و برطرف کرد؟, علل گرفتگی عضلات پا در دوران بارداری

2 روز پیش

دستور پخت پنح نوع نان ساده خانگی که می توانید به راحتی آن را تهیه و نوش جان کنید.

2 روز پیش

اسامی بازیگران سریال خودخواسته, پادینا کیانی در سریال خودخواسته, بیوگرافی پادنیا کیانی , آثار پادینا کیانی

2 روز پیش

سند وکالتی به سندی گفته می‌شود که فروشنده هنگام فروش به خریدار برگه رسمی وکالت می‌دهد. در این مطلب به تبدیل سند وکالتی به قطعی می‌پردازیم.

2 روز پیش

به دلیل فراگیر شدن توقیف خودرو به علت کشف حجاب و ارسال پیامک پلیس امنیت، در مجله دلتا به موضوع توقیف خودرو به دلیل کشف حجاب می‌پردازیم.

3 روز پیش

سکسکه نوزاد در شکم بارداری, علل و علائم سکسکه نوزاد, نکات و ترفندهای پیشرفته برای جلوگیری از سکسکه, آیا سکسکه طبیعی است یا خطرناک؟, آیا نیازی به مشورت با پزشک وجود دارد؟, چگونه سکسکه را فوراً متوقف کنیم؟

3 روز پیش

بهترین و ساده ترین نکات طبیعی برای سفت شدن پوست صورت و گردن, علاوه بر مراقبت از افتادگی پوست، ورزش و رعایت نکات طبیعی برای سفت شدن پوست صورت و گردن نیز ضروری است.

3 روز پیش

برند شیائومی در ایران تاکنون موردی با مشکل از کار افتادن مراجعه نکرده و به نظر می‌رسد مشکلی برای هیچ دستگاهی پیش نیاید.

3 روز پیش

خواص درمانی گل نسترن, فواید میوه گل نسترن برای سلامت پوست, گل نسترن برای تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر کرونا, روش استفاده از روغن میوه نسترن

3 روز پیش

به گزارش تیتربرتر؛ سریال افرا به کارگردانی بهرنگ توفیقی از دیشب 5 شهریور 1400 از شبکه یک سیما راس ساعت 23 آغاز شد و در این سریال فهیمه مونی در نقش صبا همسر وحید قلی پور (پژمان بازغی) بازی می کند...

3 روز پیش

بوسه عاشقانه پس از دریافت جایزه ‌‌پنه لوپه که شب گذشته جایزه کوپا ولپی بهترین بازیگر زن فستیوال فیلم ونیز ۲۰۲۱ برای بازی در فیلم مادران موازی را کسب کرد را ببینید.

3 روز پیش

فیلم شیشلیک به کارگردانی محمدحسین مهدویان با دریافت پروانه نمایش احتمالاً پیش از جشنواره فجر اکران عمومی می‌شود.

3 روز پیش

کتاب گلاره عباسی کپی‌کار از آب درآمد به بهانه افزایش انتقادها از رمان تازه انتشار یافته گلاره عباسی، ورود سوال برانگیز بازیگران به نویسندگی را بررسی کردیم.

3 روز پیش

بیشتر...