مجله دلتا |
1 ماه پیش

طراحی فضای غذاخوری در آشپزخانه فضای غذاخوری در آشپزخانه فضای غذاخوری مجله دلتا

فضای غذاخوری چه همان آشپزخانه باشد و چه یک اتاق جداگانه، در هر خانه ای نیاز به توجه ویژه و دکوراسیون متفاوت دارد.
طراحی فضای غذاخوری در آشپزخانه

شما از اولین فنجان قهوه یا چای در فضای غذاخوری لذت می‌برید. دور آن صبحانه میل می‌کنید و احتمالا در آن‌جا کار می‌کنید. مطالعه می‌کنید و وقتی غذا روی گاز است با یک لیوان نوشیدنی در آن‌جا می‌نشینید. با این همه چرا میز آشپزخانه را مرکز این فضا قرار ندهیم؟ ممکن است در آشپزخانه خود یک میز غذاخوری، بزرگ یا کوچک داشته باشید. در این مطلب ازمجله دلتابه بررسی ایده‌هایی کاربردی برای طراحی فضای غذاخوری در آشپزخانه می‌پردازیم.

نشیمن کنار پنجره

نیمکت‌هایی که در فضای زیرین خود دارای کشو هستند و در گوشه آشپزخانه قرار می‌گیرند بسیار دنج و کاربردی هستند. تعداد زیادی از اعضای خانواده می‌توانند با استفاده از آن پیرامون میز، صبحانه بخورند. چند برچسب جذاب و رنگی به پنجره‌های کنار میز بچسبانید که در آن‌ها از رنگ‌هایی شبیه رنگ‌های کوسن‌ها استفاده شده باشد.

فضای غذاخوری در آشپزخانه

میز کنار دیوار

میزی که به دیوار چسبیده باشد فضای کمی می‌گیرد، اما حضور قدرتمندی در فضا دارد. آویزان کردن یک چراغ مدور در بالای این میز توجه را به این بخش جلب می‌کند. همچنین نسبت به منابع نوری موجود در آشپزخانه‌ها، نور گرم‌تری را ایجاد می‌کند.

فضای غذاخوری

میز غذاخوری به همراه کاغذ دیواری جذاب

برای طراحی فضای غذاخوری در آشپزخانه می‌توانید یک میز غذاخوری کلاسیک را در گوشه‌ای از اتاق که دیوارهای آن دارای کاغذدیواری سرزنده و مدرنی است قرار دهید. ترکیب این نوع میزها با کاغذ دیواری‌های چاپی بسیار مناسب فضاهای کوچک است.

میز غذاخوری به همراه کاغذ دیواری جذاب

میز کافه‌‌ای و صندلی‌های نامرئی

این فضای نشیمن کوچک اما کاربردی ثابت می‌کند که حتی در فضاهای بسیار کوچک هم می‌توان سبک طراحی را قربانی نکرد. کوچک‌ترین میز کافه‌ای که می‌توانید را پیدا کنید و دو صندلی شفاف را پیرامون آن قرار دهید. اگر یک ظرف میوه هم روی آن قرار دهید طراحی شما کامل می‌شود.

میز کافه‌‌ای و صندلی‌های نامرئی در آشپزخانه

نیمکت‌های کنجی و مبل روکش‌دار

اگر می‌خواهید فضای دنجی در گوشه آشپزخانه خود داشته باشید از یک نیمکت کنجی با کوسن‌های کافی، یک مبل راحت، و یک لوستر کلاسیک استفاده کنید. مبلی انتخاب کنید که ارتفاع آن با ارتفاع میز هماهنگ باشد تا بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید. برای راحت‌تر شدن کارها، مطمئن شوید که روکش‌های مبل قابل شستشو هستند.

نیمکت‌های کنجی و مبل روکش‌دار

پیشنهاد مطالعه:مطلببهترین مکان میز غذاخوری در دکوراسیون خانهرا بخوانید.#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کدام چیدمان مبلمان برای فضای نشیمن شما بهتر است؟ در این مطلب از مجله دلتا بهترین روش‌های چیدمان مبلمان در دکوراسیون معرفی می‌شود.

2 روز پیش

چیدمان پذیرایی باید پاسخگوی تمامی نیازهای ساکنان خانه باشد. در این مطلب از مجله دلتا به روش‌ های چیدمان اتاق پذیرایی پرداخته می‌شود. 

2 روز پیش

آیا می‌خواهید یک اتاق بزرگ را بدون انجام هیچ کاری به دو قسمت مجزا تقسیم کنید؟ در این مطلب ترفندهایی برای جدا کردن فضای اتاق ارائه می‌شود.

3 روز پیش

افرادی که خانه‌هایی کوچک دارند، از هر سانتی متر فضا بیشترین استفاده را می‌کنند. در این مطلب به ایده‌هایی چیدمان در اتاق کوچک می‌پردازیم.

3 روز پیش

استفاده از رنگ‌های خنثی روشی عالی برای ست کردن فرش و پرده است. با کاربرد رنگ‌های بژ، مشکی، قهوه‌ای یا سفید همیشه خیالتان راحت خواهد بود.

4 روز پیش

ترکيب رنگی زيبا و متناسب يکی از عواملی است که به زيبايی منزل شما می‌افزايد. در این مطلب ایده‌هایی برای ترکیب رنگ در خانه شما ارائه می‌شود.

4 روز پیش

در آشپزخانه کوچک با کمبود فضا مواجه هستید، اما می‌توانید فضا را بزرگ جلوه دهید. در این مطلب نکات چیدمان در آشپزخانه کوچک ارائه می‌شود.

5 روز پیش

ست کردن کوسن با مبلمان در تمام دوران‌ها و سبک‌های طراحی داخلی از اهمیت برخوردار بوده است. حتی راحت‌ترین مبل‌ها نیز، به یک کوسن نیاز دارند.

5 روز پیش

طرح‌های مدرن و فانتزی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای قالیچه اتاق خواب است. در این مطلب نکاتی برای انتخاب فرش مناسب اتاق خواب ارائه می‌شود.

6 روز پیش

آیا با نصب پرده در خانه و ایده‌های خلاقانه نصب آن‌ آشنایی دارید؟ به دلیل تنوع بالا هیچ نگرانی در مورد انتخاب مدل پرده مناسب وجود ندارد.

6 روز پیش

آشپزخانه قلب هر خانه‌ای است. چه‌بهتر که قلب خانه‌تان رنگی باشد که می‌پسندید. این مطلب به معرفی رنگ های مناسب آشپزخانه می‌پردازد.

6 روز پیش

بعد از اینکه با چند بار جابه جا کردن و چیدمان مناسب جای ایدهآل مبل را پیدا کردید، وقت آن رسیده که برای تزیین دیوار پشت مبل تصمیم بگیرید.

۱ هفته پیش

دکوراسیون اتاق پذیرایی کوچک برای بسیاری از ما به چالشی بزرگ تبدیل شده است. افراد به این فکر می‌کنند که چطور خانه‌ کوچک‌ خود را زیباتر کنند.

۱ هفته پیش

دیوار یکی از مهم‌ترین عنصرهای یک خانه است. دیزاین دیوار مناسب می‌تواند تمام توجه‌ها را به خودش جلب کند و تبدیل به قلب خانه شود.

۱ هفته پیش

انتخاب و خرید فرش یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در دکوراسیون داخلی منزل است. در این مطلب از مجله دلتا به اصول چیدمان فرش در اتاق می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

بیشتر...