تیتر برتر |
۱ هفته پیش

چند دقیقه در روز رت بزنیم سایت تیتربرتر TitreBartar com

چند دقیقه در روز چُرت بزنیم؟

تیتربرتر؛ معمولاً افرادیچرتمی زنند که خواب کافی نداشته اند در طول شب یا روز و این یک نیاز است که از سوی بدن وارد می شود که حداقل بین پنج دقیقه تا نیم ساعت طول می کشد.

انواع چرت زدن

قطعا زمان های در زندگی وجود دارد که احساس می کنید نمی توانید هیچ کاری را به انجام برسانید و فقط نیاز دارید که چشمانتان را ببندید و برای 5 دقیقه هم که شده بخوابید. این موضوع شما را بسیار کلافه می کند. والدین در این جور مواقع به شما می گویند که یک چرت بزنید. در واقع چرت زدن باعث می شود که انرژی شما افزایش پیدا کند و بتوانید کارهای روزانه خود را ادامه دهید ، مخصوصا اگر این کار را بین ساعت 1 تا 4 بعد از ظهر انجام دهید و البته مدت زمان و دلایل چرت زدن می تواند متفاوت باشد. در این قسمت از سلامت نمناک سه نوع از چرت زدن و دلایل آن را به شما معرفی خواهیم کرد.

1. چرت زدن با برنامه ریزی:

چرت زدن هایی در زندگی هستند که برای آن ها تصمیم گیری داریم و در واقع خودمان اقدام به این خواب کوتاه می کنیم تا بتوانیم انرژی خود را بازیابی کنیم و اگر قصد دارید که چند ساعتی را در شب بیدار بمانید ، می توانید از چرت کوتاه روزانه بهره مند شوید.

2. چرت زدن اورژانسی:

زمانی که احساس می کنید ناخودآگاه چشمان شما در حال بسته شدن می باشد، به این معناست که به یک چرت زدن اورژانسی نیاز پیدا کرده اید و بدن شما می تواند علایم خستگی را به این حالت نشان دهد. بنابراین بهتر است که هر چه سریع تر چشمان خود را ببندید و استراحت کنید ، مثلاً زمانی که روز طولانی را رانندگی کردید ، بهتر است که چند دقیقه ای چشمان خود را ببندید و یک خواب کوتاه و سبک داشته باشید.

3. چرت زدن از روی عادت:

این نوع چرت زدن می تواند از رایج ترین نوع خواب کوتاه بین بچه ها باشد و معمولاً در ساعت خاصی از روز اتفاق می افتد و البته نوجوانان بیشتر این موضوع را تجربه می کنند و زمانی که عادت به این چرت زدن های کوتاه کنید، بدن شما در همان ساعت به طور مداوم نیاز به یک خواب کوتاه پیدا خواهد کرد و علاوه بر این خودتان می دانید که چه زمانی باید برای آن آماده باشید.

بهترین نوع چرت زدن

چنانچه در ادامه ی این مطلب جالب در سلامت نمناک توضیح خواهیم داد تا ثیرات چرت زدن می تواند به این موضوع بستگی داشته باشد که چقدر زمان خوابیدن شما طول می کشد.

1. برای بازیابی انرژی :10 تا 20 دقیقه چرت زدن می تواند کمک کننده باشد.

زمانی که احساس می کنید باید هوشیاری روزانه خود را افزایش دهید ، یک چرت کوتاه و سریع می تواند این قدرت از بین بردن خستگی را به شما بدهد و توجه شما را نیز افزایش دهد. یک چرت زدن 20 دقیقه ای به شما کمک می کند که دوباره سرحال شوید و پس اگر فرصت این کار را دارید ، هرگز از آن دریغ نکنید.

2. چرت 30 دقیقه ای :نمی توان آن را بهترین نوع خوابیدن دانست.

چرت 30 دقیقه ای می تواند اندازه یک چرت 10 دقیقه ای ارزش داشته باشد . زمانی که چرت زدن شما از 20 دقیقه بیشتر می شود ، احساس کسل بودن تان افزایش پیدا می کند. بعد از بیشتر شدن خواب از 20 دقیقه ، بدن نیاز به خوابیدن بیشتری پیدا می کند و دیگر به این راحتی ها از خواب سیر نمی شود. پس از بیدار شدن بعد از این نوع خواب ها احساس خستگی بیشتری خواهید داشت و پس اگر احساس کردید که به یک چرت اورژانسی نیاز دارید ، هرگز این زمان را بیشتر از 20 دقیقه ادامه ندهید.

3. چرت 60 دقیقه ای با چشمان بسته اما مغز بیدار.

چرت زدن 60 دقیقه ای می تواند اثراتی روی بدن شما بگذارد و این حقیقت به اثبات رسیده است که چرت 60 دقیقه ای می تواند حافظه کوتاه مدت شما را ارتقا ببخشد. مطالعات نشان می دهد که 85 درصد از مردمی که تعدادی از کارها را به خاطر می سپرند ، معمولاً قبل از آن چرت 60 دقیقه ای داشتند و میزان موفقیت آن ها افزایش پیدا می کند.

زمانی که در وضعیت خواب عمیق در طول 60 دقیقه به سر می برید ، ممکن است که دیگر احساس کلافگی دست از سر شما بر دارد.
حالات فیزیکی و روحی افراد با یکدیگر متفاوت می باشد اما باید سعی کنید که بهترین مدت زمان خواب را برای خودتان پیدا کنید و زمانی که می خواهید در طول روز چیزهایی مانند اسم ها ، صورت ها و مکان ها را به یاد بیاورید ، باید سعی کنید که یک چرت 60 دقیقه ای داشته باشید.

فواید چرت 60 دقیقه ای برای بدن

4. چرت 90 دقیقه ای :زمانی با کیفیت برای مغز

چرت 90 دقیقه ای باعث می شود به اندازه خواب 8 ساعت در شب برای شما مفید باشد. به این دلیل که چرخه خواب کامل در 90 دقیقه می تواند تکمیل شود و همچنین خستگی شما را از بین ببرد و از طرفی به حافظه شما کمک می کند که خلاقیت و قدرت بیشتری پیدا کند و پس اگر می خواهید که کار با یک دستگاه جدید را در طول روز شروع کنید و یا یک زبان جدید یاد بگیرید یا حتی از یک ماشین جدید استفاده کنید ، حتما قبل از آن یک چرت 90 دقیقه ای داشته باشید و قبل از خوابیدن حتما برای خودتان یادآوری کنید که بعد از بیدار شدن قصد انجام چه کاری را دارید.

فراموش نکنید که نیاز افراد برای چرت زدن بستگی به کیفیت خواب آن ها دارد و همچنین استقامت بدن شما و وضعیت روحیه شما نیز در این امر موثر می باشد. پس زمانی که احساس خستگی ندارید ، اصلا نیاز است که خودتان را مجبور به این کار کنید.

در آخر اینکه شب را حتماً دقیق بین 7 تا 8 ساعت بخوابید زیرا هیچ چیز نمی تواند جایگزین یک خواب شبانه با کیفیت باشد و به همین علت متخصصان پیشنهاد می کنند که بعد از ساعت 4 بعد از ظهر چرت بزنید و اگر بعد از این ساعت خسته شدید ، بهتر است که بیرون بروید و آب و هوایی عوض کنید تا دوباره سرحال شوید و چرت زدن را در این ساعات انتخاب کنید.

گردآورنده: علی اکبر رضایی#‌سرگرمی #‌خواندنی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آموزش ساده پولکی زعفرانی,طرز تهیه پولکی زعفرانی,مواد اولیه برای تهیه پولکی زعفرانی,نکات مهم در تهیه پوکی زعفرانی,طرز تهیه پولکی اصفهان با طعم‌های مختلف

4 ساعت پیش

علت اصلی داغ شدن باطری لپ تاپ,دلایل داغ شدن باطری لپ تاپ,گرم شدن باطری لپ تاپ به خاطر از شارژر اصلی استفاده کنید,گرم شدن باطری لپ تاپ به خاطر از شارژر متناسب با نیاز لپ تاپ استفاده کنید,گرم شدن باطری لپ تاپ به خاطر کابل ها را بررسی کنید,,

4 ساعت پیش

بازی کیوان ساکت اف در سریال روزهای آبی,بیوگرافی کیوان ساکت اف,بیوگرافی کیوان ساکت اف در سریال روزهای آبی,کیوان ساکت اف در سریال روزهای آبی,خانواده کیوان ساکت اف,سریال روزهای آبی,تحصیلات کیوان ساکت اف,خانواده کیوان ساکت اف,ازدواج کیوان ساکت اف,شروع فعالیت هنری کیوان ساکت اف,علاقه مندی های کیوان ساکت اف,معرفی سریال روزهای آبی,اسامی بازیگران سریال روزهای آبی,خلاصه داستان سریال روزهای آبی,زمان پخش سریال روزهای آبی,معرفی عوامل سریال روزهای آبی,,,

5 ساعت پیش

زمان پخش سریال صبح آخرین روز جایگزین بچه مهندس 4,معرفی سریال صبح آخرین روز,اسامی بازیگران سریال صبح آخرین روز,خلاصه داستان سریال صبح آخرین روز,اسامی بازیگران سریال صبح آخرین روز,معرفی عوامل سریال صبح آخرین روز,زمان پخش سریال سریال صبح آخرین روز

12 ساعت پیش

مقدار نوری که یک آشپزخانه دریافت می‌کند در انتخاب رنگ کفپوش آشپزخانه خیلی مهم است. این مورد به صورت غیر مستقیم روی انتخاب تاثیر دارد.

16 ساعت پیش

دیه زن نصف دیه مرد است. اما این تفاوت دیه در صورتی که آسیب در اعضا مانند دست، پا،منافع مانند بویایی، چشایی،باشدمتفاوت می‌شود.

17 ساعت پیش

یکی از راه‌های تغییر دکوراسیون پذیرایی تغییر شکل مبلمان است. شکل مبلمان سبک اتاق پذیرایی شما را تنظیم می‌کند. مبلمان چستر رسمی‌تر هستند.

19 ساعت پیش

برای انتخاب رنگ مناسب دکوراسیون منزل یا محل کار، میزان نوری که خانه دریافت می‌کند و جهت این نور را باید مورد توجه قرار داد.

20 ساعت پیش

انتقال پارکینگ برای اشخاص یا به صورت اقرارنامه است یا سند رسمی که متناسب با این که مالکین صرفا یک شخص باشد یا دو شخص متفاوت است .

20 ساعت پیش

وکیل معاضدتی باید چه ویژگی هایی داشته باشد,نحوه پیدا کردن وکیل معاضدتی,کار وکیل معاضدتی,حق الوکاله وکیل معاضدتی,نحوه گرفتن وکیل معاضدتی,شروط لازم برای گرفتن وکیل معاضدتی,حق الزحمه وکیل رایگان یا معاضدتی,

1 روز پیش

ماجرای کپی برداری سرود ملی ایران از کره جنوبی,ادعای موسیقیدان ایرانی درباره کپی بودن سرود ملی ,سرود ملی ایران چگونه انتخاب شد؟,نگاهی به سرودهای مشابه کشورها ,,,

1 روز پیش

ماجرای رسوایی اخلاقی لیلی جیمز با دومینیک وست,جزئیات رسوایی اخلاقی لیلی جیمز با دومینیک وست,بیوگرافی  لیلی جیمز,بیوگرافی دومینیک وست,

1 روز پیش

آشنایی با فیلم هفت سال ده روز کم,معرفی فیلم هفت سال ده روز کم,اسامی بازیگران فیلم هفت سال ده روز کم,معرفی عوامل فیلم هفت سال ده روز کم

1 روز پیش

سبک دکوراسیونی که برای طراحی نشیمن خانه استفاده کرده‌اید را در طراحی دکور اتاق خواب نیز به کار ببرید. طراحی داخلی خانه یک کلیت است.

1 روز پیش

ثبت طلاق در صورتی است که مرد حقوق مالی زن مانند مهریه، اجرت المثل و...را پرداخت کرده باشد حتی در صورتی که رابطه نامشروع زن را اثبات کند.

1 روز پیش

بیشتر...