مجله دلتا |
5 روز پیش

ضرورت دریافت کد رهگیری املاک ضرورت دریافت کد رهگیری کد رهگیری مجله دلتا

دلایل مختلفی برای دریافت کد رهگیری املاک وجود دارد.
ضرورت دریافت کد رهگیری املاک

کد رهگیری که از سامانه کد رهگیری املاک قابل دریافت است، شماره سریالی است که با ثبت مشخصات ملکی به دست می‌آید. دریافت این کد هر چند که دیگر الزامی نیست اما به شدت توصیه می‌شود چرا که در بیشتر معاملات ملکی حاضر، فرد تمام سرمایه و پس‌انداز چند سال زندگیش را به عنوان ثمن قرار می‌دهد و اگر مشکلی پیش بیاید، زندگی او نابود خواهد شد. در این مطلب ازمجله دلتابه موضوعضرورت دریافت کد رهگیری املاکمی‌پردازیم.

مزایا و کاربردهای دریافت کد رهگیری املاک

  • اولین آن این است که ثبت مشخصات ملکی در سامانه، از هر نوع معامله دیگری جلوگیری می‌کند. اگر به هنگام یک معامله‌ای، مشخصات ملک و مشخصات خود معامله را در سامانه ثبت کرده و کد رهگیری دریافت نمایید، آن ملک به اصطلاح قفل شده و هیچ معامله دیگری برایش انجام نخواهد شد. بنابراین از بسیاری از کلاهبرداری‌های ملکی پیشگیری به عمل می‌آید.
  • دومین مزیتی که کد رهگیری برای شما دارد، اطلاع از طرح‌ها و برنامه‌های شهرداری است که ممکن است ملک مورد نظر شما مشمول آن باشد. برخی از طرح‌های شهرداری شامل تخریب و تخلیه ملک می‌شود.
  • سومین مزیت دریافت کد رهگیری املاک،استعلاموضعیت رهنی سند ملک است. گاهی ممکن است برای دریافت وام از سوی بانک یا هر نوع رهنی از سوی افراد دیگر، صاحب ملک، سندش را به عنوان وثیقه گروه بگذارد و تا زمانی که طلبش را صاف نکرده و بدهی صفر نشده، این سند آزاد نخواهد شد.
  • همچین موضوعی در قیمت و ارزش‌گذاری ملک تاثیر دارد و ممکن است مالک رهن گرفتن خود را انکار کرده و به طرف مقابل اطلاع ندهد. در این‌صورت شما با دریافت کد رهگیری از سامانه هم‌زمان می‌توانید استعلام کنید که آیا این سند در جایی به وثیقه گذاشته شده است یا خیر.

ضرورت دریافت کد رهگیری

  • در نهایت شما اگر معامله‌ای روی یک ملک انجام داده باشید و همان موقع کد رهگیری بگیرید، دیگر در صورت تغییر قیمت بازار، فروشنده یا موجر نمی‌تواند از شما مبلغ بیشتری دریافت کند چون با دریافت کد رهگیریمعاملهاملاک با همان قیمت و همان تاریخ بدون تغییر ثبت می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات حقوقی بیشتر مطلبشرایط دریافت وام یک میلیاردی خرید مسکنرا مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن


#‌مقررات #‌قوانین_خانواده منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آیا زمان بارداری واریس نگران کننده است؟ چگونه می توان با دقت از آن مراقبت کرد و روش درمان این سطوح متورم چگونه است؟

4 ساعت پیش

ماسک صورت عسل برای درخشندگی پوست، مزایای ماسک سفیده تخم مرغ, مزایای ماسک گوجه فرنگی, ماسک های صورت جو دوسر

4 ساعت پیش

سارا احمدیان در سریال شب بیدار در کنار بازیگرانی همچون عبدالرضا اکبری، فریبا متخصص، مهدی سلوکی، پویا امینی، بهزاد خداویسی بازی می کند.

5 ساعت پیش

آیا می توانید فقط در 1 هفته وزن خود را افزایش دهید؟ بسیاری از مردم فکر می کنند که چگونه ممکن است اما درست است. اکثر مردم در مورد کاهش وزن صحبت می کنند، اما افراد کمی هستند که به موضوع افزایش وزن علاقه مند باشند. 

11 ساعت پیش

بیوگرافی بازیگران سریال بامداد خمار, بیوگرافی ابراهیم ایرج زاد کارگردان بامداد خمار, زمان پخش سریال بامداد خمار, خلاصه داستان سریال بامداد خمار, اسامی بازیگران سریال بامداد خمار

12 ساعت پیش

سریال شب بیدار به کارگردانی رضا ابوفاضلی با بازی بازیگرانی چون پرویز فلاحی پور،عبدالرضا اکبری،فریبا متخصص،شیوا خسومهر،از شبکه دو پخش می شود.

12 ساعت پیش

موضوع بخشیدن جرم خیانت، از دو دیدگاه قابل تامل و بررسی است در این مطلب از مجله دلتا به موضوع بخشش خیانت می‌پردازیم.

17 ساعت پیش

یعقوب ظروفچی، خواننده سرشناس موسیقی ترکی آذربایجانی در اثر ابتلا به کویید-۱۹ درگذشت.

دیروز

رویا جاویدنیا در سریال بعد از آزادی بازی می کند سریال بعد از آزادی از شبکه یک جایگزین سریال افرا شده که این سریال از ساعت 10:30 دقیقه شب پخش می شود.

دیروز

شايد حتي بهترين اثر سينماي ما متری شیش و نیم در بين اين‌گونه فيلم‌هاست. بعيد مي‌دانم در نيم ساعت، سه‌ربع اول تماشاي فيلم، کسي به ساعتش نگاه کرده باشد.

دیروز

شهاب حسینی برای بازی در فیلم اولین برف بهترین بازیگر مرد جوایز سالانه سینمای فنلاند (یوسی) شد.

دیروز

پروانه نمایش تازه ترین اثر سعید سهیلی صادر شده است و قرار است گشت ارشاد ۳ به زودی در سینماهای سراسر کشور کران شود.

دیروز

بازی پردیس پورعابدینی در فیلم بی مادر, مصاحبه با پردیس پورعابدینی, اینستاگرام پردیس پورعابدینی, نقش مانلی مقدم در سریال آقازاده, بیوگرافی پردیس پورعابدینی

دیروز

المیرا دهقانی در سریال بعد از آزادی در نقش شیدا بازی کرده و سریال بعد از آزادی هر شب از شبکه یک ساعت 10:30 جایگزین سریال افرا شده است.

دیروز

در این مقاله چندین داروی خانگی برای تیرگی داخلی ران توضیح داده شده است که به از بین بردن رنگ های تیره کمک می کند.

1 روز پیش

بیشتر...