تیتر برتر |
1 سال پیش

سریال قورباغه از بین بردن توقیف شد زمان پخش اولین قسمت تیتربرتر

سریال قورباغه رفع توقیف شد+زمان پخش اولین قسمت

سریال قورباغه رفع توقیف شد+زمان پخش اولین قسمت

به گزارشتیتربرتر؛ توزیعاولین قسمتسریال قورباغهبرای تاریخ ۲۴ آذر کاملا قطعی بود و هیچ‌کس فکرش را هم نمی‌کرد در این تاریخ توزیع نشود، اما درست دقایقی پیش از رونمایی، متوقف شد. پلتفرم نماوا متنی منتشر کرد مبنی بر اینکه سریال بنا به دستور قضایی به منظور پایش و نظارت متوقف شده است و اینطور به نظر می‌رسید که به این زودی‌ها مشکل آن برطرف نخواهد شد. حالا طبق شنیده‌ها گویا قرار است سریال از اول دی توزیع شود و اینبار دیگر مانعی بر سر راه انتشار آن وجود ندارد.

«قورباغه» در شرایط خاصی به بازار نمایش خانگی وارد خواهد شد. بیشتر از دو ماه از پایان توزیع «هم‌گناه» و «دل» گذشته است و «آقازاده» به کارگردانی بهرنگ توفیقی که هم‌اکنون در پلتفرم‌های آنلاین یکه‌تازی می‌کند، در هفته‌های پایانی توزیع قرار دارد؛ بنابراین تا حدود یک ماه دیگر «قورباغه» می‌تواند به محصول بی‌رقیب نمایش خانگی بدل شود. اگرچه همین حالا نیز با توجه به آن که «آقازاده» در روز‌های پایانی است، دیگر رقیبی برای «قورباغه» محسوب نمی‌شود.

ماجرای توقیف سریال قورباغه

دوشنبه شب قرار بود طلسمپخش سریال «قورباغه»شکسته شود. ۲۴ آذر رسید، ساعت از ۸ شب هم گذشت، اما «قورباغه» به پلتفرم نمایشی‌اش نرسید. در خبر‌ها آمد که پخش سریال «فعلاً» متوقف شده است.

نماوا که انحصار پخش «قورباغه» را دارد،علت توقیفرا دستور مقام قضایی به منظور پایش و نظارت عنوان کرد: «پخش این سریال علی‌رغم صدور پروانه نمایش از «وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی»، اخذ مجوز از «سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا)»، دریافت تأیید از «مؤسسه ناجی هنر»، فعلاً به دستور قضایی (به منظور پایش و نظارت) متوقف شده است.»

تعویق مکرر پخش اولین تجربه سریال‌سازی هومن سیدی در حالی اتفاق می‌افتد که همزمان با روز پخش این سریال یکی از رسانه‌ها پیشاپیش بدون نام بردن از «قورباغه» با گلایه از صدور مجوز نمایش برای یک سریال شبکه نمایش خانگی، عنوان کرد که این سریال در نخستین قسمت مخاطب خود را به پلیس‌کشی ترغیب می‌کند. این در حالی است که در خبررسانی روابط عمومی سریال علاوه بر مجوز سازمان سینمایی و ساترا، به صراحت بر دریافت تأیید از «مؤسسه ناجی هنر» هم تأکید شده است.

تعویق سریالی پخش «قورباغه» از سوی دیگر دوباره بازار حرف و حدیث پیرامون مسائل پشت پرده نحوه سرمایه‌گذاری در این سریال را هم داغ کرد. خبر‌های رسمی و غیررسمی درباره پرونده مالی «قورباغه» البته پیش از این علی اسدزاده، تهیه‌کننده این سریال را مجاب کرده بود تا یک هفته قبل از پخش سریال به ابهامات پاسخ دهد. اسدزاده با اصرار بر این نکته که او تهیه‌کننده و پلتفرم نماوا، سرمایه‌گذار «قورباغه» است تأکید کرد این سریال، ارتباط مالی و معنوی با هیچ شخص حقیقی و حقوقی و همچنین تصویرگستر پاسارگاد ندارد. همچنین در برخی گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای موضوع رقابت و شائبه‌هایی درباره سنگ‌اندازی پلتفرم رقیب هم مطرح شد.

توقف پخش سریال «قورباغه» در شرایطی اتفاق می‌افتد که به خاطر فضاسازی رسانه‌ای مخاطبان از تابستان منتظر پخش این سریال بودند. تا اینکه در اواخر مهرماه با اعلام صدور پروانه نمایش، تاریخ انتشار سریال «قورباغه» ۳ آذرماه اعلام شد، اما در نیمه آبان‌ماه هومن سیدی با انتشار یادداشتی در صفحه اینستاگرامش، از تعویق دوباره پخش این سریال خبر داد و این پرسش را مطرح کرد که ««قورباغه» توقیف شده یا خیر؟» در همان ایام بلافاصله از سوی سازمان سینمایی به شکل رسمی زمان پخش این سریال ۲۴ آذرماه اعلام شد.

یک هفته قبل از پخش با بازبینی مجدد توسط ساترا «قورباغه» برای زیر ۱۸ سال ممنوع شد. اما تماشای این سریال فعلاً برای افراد بالای ۱۸ سال هم ممنوع اعلام شده و روابط عمومی این سامانه از تلاش برای تعیین وضعیت پخش سریال «قورباغه» خبر داده است.

رفع توقیف سریال معمایی قورباغه

روز گذشته خیلی‌ها ماجرایتوقیفسریال را به خبر‌های رسمی و غیررسمی اخیر درباره پرونده مالی سریال «قورباغه» مرتبط دانستند؛ خبر‌هایی که محمد امامی، تهیه‌کننده سریال را به واکنش واداشت. او هفته گذشته اعلام کرد: «پلتفرم نماوا، سرمایه‌گذار سریال «قورباغه» است و من تهیه‌کننده آن هستم. با گذشت حدود دو سال از عدم فعالیت دفتر پخش تصویرگستر پاسارگاد، تاکید می‌کنم که این سریال، ارتباط مالی و معنوی با هیچ شخص حقیقی و حقوقی و همچنین تصویرگستر پاسارگاد ندارد.

لیست تمام اسناد و مدارک مالی سریال «قورباغه» موجود و در صورت درخواست مراجع رسمی آماده ارائه است. همچنین، تمامی مجوز‌های قانونی پخشِ سریال قورباغه از مدت‌ها پیش دریافت شده است.» این درحالی بود که عملا مشکلی برسر راه توزیع آن وجود نداشت و براساس حکم قضایی سریال می‌توانست از یک دی توزیع شود.

عوامل سریال برای رفع مشکلات برسر توزیع سریال، با تمام موارد کنار آمده‌اند. مثلا تا پیش از این قرار بود سریال با رده سنی +۱۶ منتشر شود و در تمام بیلبورد‌ها هم به این نکته اشاره شده بود، اما درست یک هفته پیش، توسط ساترا بازبینی مجدد شد و تشخیص دادند که سریال به دلیل خشونت زیاد، باید با محدودیت سنی مثبت ۱۸ توزیع شود.

آنهم در شرایطی که استفاده از محدودیت مثبت ۱۸ شرایط ویژه‌ای دارد و برای فیلم‌های غیراخلاقی و بسیار خشن درنظر گرفته می‌شود. عوامل سریال، اما با این شرط کنار آمدند و صبح چهارشنبه هفته گذشته، برچسب‌های مثبت ۱۸ را روی بیلبورد‌های «قورباغه» در سطح شهر چسباندند.

زمان پخش قسمت اول سریال قورباغه

براساس نوشته هفت صبح؛ طبق خبر‌های به دست آمده سریالروز اول دیمنتشر می‌شود. گویا حکم قضایی از مدت‌ها پیش برای سریال صادر شده بوده و براساس این حکم، قرار بوده قسمت اول آن روز یک دی توزیع شود، اما براساس برخی رایزنی‌ها قرار می‌شود یک هفته زودتر از تاریخ حکم اعلام شده، سریال را توزیع کنند.

نهایتا درست در روز توزیع، با استناد به همان حکم اولیه، جلوی انتشار گرفته می‌شود تا سریال درست در زمان اعلام شده در حکم قضایی توزیع شود؛ بنابراین دیگر مشکلی برسر راه انتشار آن در روز اول دی وجود نخواهد داشت.

خلاصه داستان سریال قورباغه

درخلاصه داستان سریال قورباغهآمده است که: دنیا برای من جای کوچیکیه. بعضی اوقات فکر می ‌کنم دارم خفه می ‌شم. احساس می‌کنم همه جا بسته است و من نمی ‌تونم نفس بکشم.

من همیشه یه صندلی واسم کم بوده، کتم واسم تنگ بوده، کفشام برام کوچیک بوده، ساعتم خواب می‌مونده و من ازش جلوتر حرکت می‌کردم، دنیا برای من جای کوچیکیه، احساس می‌کنم همه جا بستس و نمی‌تونم نفس بکشم، انگار همهٔ این لحظه‌ها رو قبلاً دیدم، درختا، صدای آبشار، قورباغه‌ها، اونا رو زمانی می‌بینم که در حال مردنم…

ژانر مجموعه داستانی قورباغه، درام، اجتماعی و معمایی می باشد. این سریال به مشکلاتی که در جامعه وجود دارد و تاثیراتی که بر روی فرد می گذارد، اشاره می کند.

بازیگران سریال قورباغه

نوید محمدزاده،صابر ابر،فرشته حسینی، سحر دولتشاهی، محمدامین شعرباف، احسان منصوری، نیما مظاهری ، سعید حاج علی، سیامک اتفاقیان، مهران غفوریان، آناهیتا افشار، هومن سیدی ونوید پورفرجاز جمله بازیگران سریال قورباغه هستند.

گردآورنده: الهام خلیلی خو#‌فرهنگ #‌هنر منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

نادر طالب‌زاده مجری و برنامه ساز با سابقه تلویزیون درگذشت.

1 ماه پیش

در این مقاله می‌خواهیم در مورد درد پشت سر، علت‌ها و راه‌های درمان آن صحبت کنیم.

1 ماه پیش

ساعت پخش برنامه خانه ما از عید فطر 1401 اعلام شد.فصل یازدهم خانه ما از فردا ۱۲ اردیبهشت ماه و به مناسبت عید سعید فطر در شبکه افق سیما آغاز می‌شود. این مستند مسابقه قرار است سه شب در هفته و در روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه ساعت ۲۱ روی آنتن برود.

1 ماه پیش

گیاهان آپارتمانی زیبایی بی‌نظیری را به خانه شما می‌بخشنئ. در این مطلب به معرفی گیاهان آپارتمانی لوکس در چیدمان منزل می‌پردازیم.

1 ماه پیش

واکنش قاسم افشار به انتشار آهنگ خلیج فارس قاسم افشار در اظهار نظر جدید خود گفت: آهنگ خلیج فارس را معروف کردم!

1 ماه پیش

مرگ چالش‌های حقوقی پیچیده‌ای دارد که مهم‌ترین آن، انحصار وراثت است امروز به موضوع ارث مادر از فرزند نامشروع می‌پردازیم.

1 ماه پیش

پیرسینگ چیست؟, توصیه های مهم پیرسینگ, عوارض پیرسینگ یا سوراخ کردن پوست چیست؟

1 ماه پیش

معرفی فیلم های هفته دوم اردیبهشت 1401 تلویزیون در پایان هفته دوم اردیبهشت لیست فیلم‌هایی که قرار است از شبکه ها پخش شود را منتشر کرد.

1 ماه پیش

موضوع خندوانه از عید فطر 1401 تغییر می کند؟ ضبط برنامه عیدفطر خندوانه از روز شنبه آغاز شده و این برنامه از دوشنبه، ١٢ اردیبهشت، روی آنتن می‌رود.

1 ماه پیش

بیشتر...