تیتر برتر |
1 ماه پیش

آشنایی با دمنوش شیرین بیان برای درمان ام اس سایت تیتربرتر TitreBartar com

آشنایی با دمنوش شیرین بیان برای درمان ام اس

تیتر برتر؛شیرین‌ بیان یا مهک، گیاهی خودرو از تیره باقلاییان است که دارای برگ‌ های مرکب بوده، گل هایی به رنگ آبی، ارغوانی و زرد دارد، میوه‌ ی آن شامل5 تا 6 دانه قهوه ای رنگاست و ریشه و ساقه زیر زمینی آن که به رنگ قهوه ای یا سیاه می باشد، مصرف دارویی دارد.

ریشه شیرین بیانبه خاطر خواص دارویی برای درمان بیماری های معده و روده به شهرت رسیده و فواید فراوانی نیز برای پوست صورت و موهای سر دارد. همچنیندمنوش شیرین بیان به لاغری و کاهش وزن،یبوست، کاهش دردهای قاعدگی زنان و درمان ناباروری مردان کمکبه سزایی می کند.

خواص دمنوش شیرین بیان برای سلامتی بدن

مصرف دمنوش شیرین بیان برای مالتیپل اسکلروزیس یا ام اس

شیرین بیان دارای خواص ضد التهابی قویاست و به دلیل مقادیر بالای فلاونوئید هایی که دارد، باعث توقف مرگ سلول های نورونی شده و خطر ابتلا به بیماری ام اس را کاهش می دهد.

مصرف دمنوش شیرین بیان برای درمان آکنه و جوش صورت

مقادیر بالایویتامینها، مواد معدنی و فلاونوئید های موجود در ریشه شیرین بیان و همچنین خواص ضد التهابی آن به درمان آکنه و جوش صورت و قرمزی ناشی از جوش کمک می کند.

مصرف دمنوش شیرین بیان برای سفید شدن پوست

استفاده از ماسک شیرین بیان به کاهشلکه های پوستیکمک کرده و باعث روشن شدن و سفیدی پوستصورت می شود.

مصرف دمنوش شیرین بیان برای درمان اگزما و پسوریازیس

شیرین بیانبه دلیل خواص ضد التهابی و ضد باکتری که دارد، برایدرمان خارش و قرمزی ناشی از اگزما و پسوریازیسمفید می باشد.

مصرف دمنوش شیرین بیان برای درمان آفتاب سوختگی

ریشه شیرین بیانیکی از بهترین روش های طبیعی برایپیشگیری ودرمان آفتاب سوختگیمحسوب می شود. برای درمان آفتاب سوختگی، کافی است یک فنجان دمنوش شیرین بیان را با یک فنجان آب خیار تازه ترکیب کنید و بر روی پوست آسیب دیده بمالید.

مصرف دمنوش شیرین بیان برای درمان شوره سر

فلاونوئیدها و فیتو استروژن هاموجود در شیرین بیان و همچنین خواص ضد التهابی آن، بهدرمان شوره سرکمک می کنند.

مصرف دمنوش شیرین بیان برای کبد

گلیسیرریزین موجود در شیرین بیان، باعث سم زدایی وپاک سازی کبدشده و به دلیل خواص ضد ااتهابی که دارد، اثراتاسترس اکسیداتیوبر روی کبد را کاهش می دهد.مطالعات نشان داده کهمصرف ریشه شیرین بیانمی تواند به درمان کبد چرب غیر الکلی کمک کند.

مصرف دمنوش شیرین بیان برای لاغری و کاهش وزن

تحقیقات اولیه نشان می دهد کهفلاونوئید های موجود در ریشه شیرین بیان، باعث کاهش اکسیداسیون چربیدر بدن شده و می توانند به لاغری و کاهش وزن کمک کنند.

مصرف دمنوش شیرین بیان برای معده، روده و دستگاه گوارش

در طب سنتی ازریشه شیرین بیانبیشتر برای درمان مشکلات گوارشی استفاده می شود؛ ریشه شیرین بیان به دلیل مقادیر بالای گلیسیرریزین و همچنین خواص ضد التهابی که دارد، یکی از بهترین دارو های گیاهی برایدرمان زخم معده، سوزش سر دل و مسمومیت غذایی محسوب می شود.

شیرین بیاندارای خواص ضد التهابی قوی است و می تواند بهدرمان سندرم روده تحریک پذیرکمک کند.

مصرف دمنوش شیرین بیان برای سرماخوردگی، گلودرد و سرفه

شیرین بیانبه دلیل مقادیر بالای گلیسیرریزین موجود در آن، باعثتقویت سیستم ایمنی بدنشده و خطر ابتلا به سرماخوردگی را کاهش می دهد. همچنین شیرین بیان دارای خواص ضد التهابی است و با پاک سازی سیستم تنفسی به درمان گلودرد و سرفه کمک می کند. برای درمان گلو درد و سرفه، بهتر است دمنوش شیرین بیان را یک تکه چوبدارچینو یک بند انگشت زنجبیل تازه تهیه کنید.

مصرف دمنوش شیرین بیان برای قاعدگی و پریود

ریشه شیرین بیاندارای خواص ضد التهابی بوده و یکی از بهترین دارو های گیاهی برایدرمان سندروم پیش از قاعدگیو همچنین درد پریود محسوب می شود.

علاوه بر این تحقیقات نشان می دهد کهمصرف ریشه شیرین بیان در دوران یائسگی،گر گرفتگیرا به طور قابل ملاحظه ای کاهش می دهد.

مطالعات نشان داده که گلیسیرریزین موجود در شیرین بیان با کاهش سطح تستوسترون در بدن زنان، بهدرمان سندروم تخمدان پلی کیستیک، کمک می کند.

مصرف دمنوش شیرین بیان برای درمان ناباروری مردان

مطالعات در ایتالیا نشان داده کهریشه شیرین بیان با افزایش سطح هورمون تستوسترونو همچنین افزایش تعداد اسپرم در مردان به درمان اختلالات نعوظ و ناباروری در مردان کمک می کند.

مصرف دمنوش شیرین بیان برای استرس و اضطراب

شیرین بیان با اثر بر روی غدد فوق کلیه، باعث تنظیم سطح کورتیزولدر بدن شده و به این ترتیباسترس و اضطرابرا درمان می کند.

مصرف دمنوش شیرین بیان برای سرطان

در طب سنتی چینی ازشیرین بیان برای درمان انواع سرطان، استفاده می شود. همچنین برخی مطالعات نشان داده که ریشه شیرین بیان می تواند به درمان سرطان سینه و سرطان پروستات کمک کند.

مصرف دمنوش شیرین بیان برای سلامت دهان و دندان

شیرین بیان به دلیل خواص ضد باکتریایی قوی که دارد، خطر ابتلا بهپوسیدگی دندانو بوی بد دهانرا کاهش می دهد. می توان دمنوش شیرین بیان را به عنوان یک دهانشویه طبیعی استفاده کرد.

مصرف دمنوش شیرین بیان برای درمان روماتیسم

شیرین بیان به دلیل خواص ضد التهابی که دارد، یکی از بهترین دارو های گیاهی برای درمان درد و تورم ناشی از روماتیسممی باشد.

مصرف دمنوش شیرین بیان برای آلزایمر

گلابریدین یک فلاونوئیدموجود در شیرین بیان است که از آسیب های اکسیداتیو در مغز جلوگیری کرده و بابهبود حافظه و عملکرد های شناختی، خطر ابتلا به زوال عقل وآلزایمررا کاهش می دهد.

انواع گونه های شیرین بیان

گونه اسپانیایی :میوه آن صاف و بدون کرک است و قطر ریشه ی آن به6 تا 18 میلی‌ مترمی رسد.

گونه روسی :برگ‌ های آن چسبناک است، ریشه‌ های زیادی بهقطر 5 سانتیمتر دارد که قهوه ای رنگهستند و شیرینی ملایمی دارند.

گونه ترکی :ضخامت ریشه این گونه از شیرین بیان،حدود 8 سانتیمتراست.

گونه ایرانی :ریشه های ضخیم تری نسبت به گونه های دیگر دارد.

نحوه مصرف شیرین بیان در روز

عصاره یا عرق شیرین بیان

توصیه می شود کهعصاره شیرین بیان را حداکثر تا 30 میلی گرم / میلی لیتر در روزاستفاده کنید.

پودر شیرین بیان

سازمان بهداشت جهانی، دوز توصیه شده برایپودر ریشه شیرین بیان را حداکثر تا 75 میلی گرمدر روز توصیه کرده است. پودر شیرین بیان بیشتر برایدرمان اگزما و آکنهاستفاده می شود.

چای و دمنوش شیرین بیان

توصیه می شود کهچای و دمنوش شیرین بیانرا فقط به اندازه ی1 فنجان در روزمصرف کنید. چای و دمنوش شیرین بیان بیشتر برایدرمان زخم معده، سرماخوردگی و سرفه و استرساستفاده می شود.

طرز تهیه دمنوش ریشه شیرین بیان

ریشه های خشک شیرین بیان را تمیز بشویید. در یک قوری بهازای هر فنجان آب جوش یک قاشق غذا خوری ریشه شیرین بیانبریزید و بگذارید با حرارت پایین بهمدت 3 دقیقهخوب بجوشد، از روی اجاق گاز بردارید و بگذارید5 دقیقهبماند تا دم بکشد.

گردآورنده:آیدا رضایی#‌سرگرمی #‌خواندنی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

آشنایی با سریال خاتون,معرفی سریال خاتون,اسامی بازیگران سریال خاتون,خلاصه داستان سریال خاتون,زمان پخش در سریال خاتون در شبکه نمایش خانگی,معرفی عوامل سریال خاتون

3 روز پیش

ماجرای درگذشت ابوالفضل شاه کرم بازیگر سینما,جزئیات درگذشت ابوالفضل شاه کرم,علت درگذشت ابوالفضل شاه کرم,واکنش پرویز پرستویی به درگذشت ابوالفضل شاه کرم,زمان مراسم خاکسپاری ابوالفضل شاه کرم,بیوگرافی ابوالفضل شاه کرم,سوابق هنری ابوالفضل شاه کرم

3 روز پیش

اگر در کسب ‌و کارتان با چک سر و کار دارید باید اطلاعات خود پیرامون چک را افزایش دهید در این مطلب به اقدامات حقوقی وجه چک می‌پردازیم.

3 روز پیش

نحوه ست کردن رنگ چشم با مانتو,ست کردن رنگ چشم با مانتو,راهکاری برای ست کردن رنگ چشم با لباس,,,,,,,

3 روز پیش

در کشور پیش فروش مسکن با مشکلاتی مواجه است، که یکی از دلایل اصلی ناامنی در آن ، پیش فروش یک ملک به چند نفر است.

3 روز پیش

سریع ترین راه کسر خدمت سربازی در سال 1400,معرفی شرایط کسر خدمت سربازی در سال 1400,انواع کسری خدمت سربازی,راه کسرخدمت

3 روز پیش

مقررات و فراخوان سی‌وچهارمین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان که پاییز امسال با مشارکت سازمان سینمایی، بنیاد سینمایی فارابی و شهرداری اصفهان برگزار می‌شود، منتشر شد.

3 روز پیش

آشنایی با سریال شب عید,معرفی سریال شب عید,خلاصه داستان سریال شب عید,اسامی بازیگران اصلی سریال شب عید,اسامی کامل بازیگران سریال شب عید,زمان پخش سریال شب عید,معرفی عوامل سریال شب عید

3 روز پیش

آشنایی با سریال دیو و ماه پیشونی,معرفی سریال دیو و ماه پیشونی,خلاصه داستان سریال دیو و ماه پیشونی,اسامی بازیگران سریال دیو و ماه پیشونی,معرفی عوامل سریال دیو و ماه پیشونی

3 روز پیش

,معرفی فیلم داستانی خوناب,خلاصه داستان فیلم داستانی خوناب,اسامی بازیگران فیلم داستانی خوناب,بیوگرافی مجتبی قاسمی کارگردان فیلم داستانی خوناب,معرفی عوامل فیلم داستانی خوناب

3 روز پیش

آشنایی با فیلم یوشید,معرفی فیلم یوشید,خلاصه داستان فیلم یوشید,اسامی بازیگران فیلم یوشید,بیوگرافی پیمان مقدمی بازیگر فیلم یوشید,معرفی عوامل فیلم یوشید

3 روز پیش

آشنایی با مارین ون هولک بازیگر فیلم قبله عالم,بیوگرافی مارین ون هولک,بیوگرافی مارین ون هولک ,تحصیلات مارین ون هولک,شروع فعالیت هنری مارین ون هولک,بازیگر فیلم قبله عالم,فیلم قبله عالم,معرفی سریال قبله عالم,اسامی بازیگران سریال قبله عالم,خلاصه داستان سریال قبله عالم,,

3 روز پیش

بازیگر نقش ایرینا در سریال مردم معمولی کیست,بیوگرافی غزل شجاعی,بیوگرافی بازیگر نقش ایرینا در سریال مردم معمولی,بازیگر نقش ایرینا در سریال مردم معمولی,نقش ایرینا درسریال مردم معمولی,ایرینا در سریال مردم معمولی,سریال مردم معمولی,ازدواج غزل شجاعی,شروع فعالیت هنری غزل شجاعی,بازی غزل شجاعی نقش ایرینا فیلم مردم معمولی,معرفی سریال مردم معمولی,اسامی بازیگران سریال مردم معمولی,خلاصه داستان سریال مردم معمولی,عوامل فیلم مردم معمولی,مریم بالوی فیلی

3 روز پیش

آشنایی با فیلم ارتودنسی,معرفی فیلم کوتاه ارتودنسی,حضور فیلم ارتودنسی در جشنواره ها,اسامی بازیگران فیلم کوتاه ارتودنسی,معرفی عوامل فیلم کوتاه ارتودنسی

3 روز پیش

آشنایی با پرواز همای خواننده ستاد رئیسی,جزئیات انتخاب پرواز همای به عنوان خواننده ستاد رئیسی,صفحه اینستاگرام پرواز همای,زندگی‌نامه پرواز همای,تحصیلات پرواز همای,ازدواج و همسر پرواز همای,صحبت های پرواز همای,بیوگرافی پرواز همای

3 روز پیش

بیشتر...