مجله دلتا |
2 ماه پیش

انتخاب رنگ برای دکوراسیون منزل رنگ مناسب منزل دکوراسیون داخلی با رنگ مجله دلتا

ترکیب رنگ مناسب بر فضای آپارتمان و همچنین خلق و خوی شما نیز تاثیر می‌گذارد. ولی انتخاب رنگ برای دکوراسیون منزل باید درست و اصولی باشد.
انتخاب رنگ برای دکوراسیون منزل

ترکیب رنگ مناسب بر فضای آپارتمان و همچنین خلق و خوی شما نیز تاثیر می‌گذارد. در این مطلب ازمجله دلتارایج‌ترین اشتباهاتی که افراد هنگامانتخاب رنگ برای دکوراسیون منزلخود مرتکب می‌شوند را با شما ‌به‌اشتراک می‌گذاریم.

انتخاب رنگ سفید روشن

فضای داخلی کاملا سفید بسیار کسل کننده ‌به‌نظر خواهد رسید و ‌به‌همین دلیل بهتر است چند رنگ روشن را ‌به‌فضای خانه اضافه کنید. رنگ سفید با هر رنگی مطابقت دارد، پس چرا این رنگ را با رنگ‌هایی دیگر ترکیب نکنید؟

انتخاب رنگ برای دکوراسیون منزل

انتخاب رنگ‌های نادرست برای تفکیک کردن فضا‌ها

در یک آپارتمان پلان باز، بسیاری از افراد تصمیم می‌گیرند از طیف رنگی مختلف برای تفکیک فضا (زون بندی) استفاده کنند. یعنی دیوارها را با استفاده از رنگ‌های مختلف تفکیک می‌کنند. گاهی اوقات یک آپارتمان واقعا نیازی ‌به‌این تقسیم بندی ندارد. اگر تصمیم دارید آپارتمان خود را با رنگ‌های مختلف تقسیم بندی کنید، مطمئن شوید که واقعاً ‌به‌آن احتیاج دارید و این کار را ‌به‌درستی انجام می‌دهید.

انتخاب رنگ برای دکوراسیون منزل

انتخاب رنگ ‌به‌خاطر مد بودن آن

زمان پیروی از مدها (یا ترند) مختلف، ما اغلب قوانین اساسی ‌آن‌ها را نقض می‌کنیم. ‌به‌عنوان مثال، عدم وجود کنتراست (تناسب نور پردازی روشنایی و تاریکی) در یک اتاق بژ می‌تواند احساس زندگی در یک جع‌به‌را ایجاد کند و کسل کننده ‌به‌نظر خواهد رسید.

انتخاب رنگ ‌به‌خاطر مد بودن آن

تغییر رنگ‌ها ‌به‌خاطر نور

لازم ‌به‌یادآوری است که نور طبیعی در طول روز و نور مصنوعی در طول شب بر رنگ اتاق تاثیر می‌گذارد. ‌به‌همین دلیل ظاهر کلی رنگ اتاق تغییر می‌کند. هنگام انتخاب رنگ‌ها  ‌بخصوص اگر رنگ‌های تیره را انتخاب می‌کنید نورپردازی را فراموش نکنید.

انتخاب رنگ کف

رنگ و جنس کف اتاق را همراه با رنگ و طرح اتاق انتخاب کنید. کف از نظر بصری توجه زیادی را ‌به‌خود جلب می‌کند و رنگ آن بر کل نمای داخلی و همچنین فضای اتاق تاثیر می‌گذارد. این موضوع در مورد رنگ سقف هم همین‌طور است.

پخش کردن نادرست رنگ‌ها

اگر می‌خواهید چندین رنگ را با هم ترکیب کنید ، سعی نکنید از ‌آن‌ها ‌به‌نسبت مساوی استفاده کنید. شما باید ‌به‌یکی از ‌آن‌ها اولویت دهید و بقیه رنگ‌ها را برای برجسته سازی فضای داخلی استفاده کنید. رنگ اصلی باید حداقل ۶۰٪ از فضا را پر کند.

پخش کردن نادرست رنگ‌ها

طراحی خانه فقط با یک رنگ

بهتر است از فضای داخلی تک رنگ فاصله بگیرید. از سایه رنگ‌های مورد علاقه خود برایبرجسته سازی دیوارها، مبلمان و سایر آیتم‌های طراحی داخلی استفاده کنید. برخی از رنگ‌های روشنی که در این طراحی‌ها قرار گرفته اند ، احساس بهتری نسبت ‌به‌تک رنگ بودن کل اتاق ایجاد خواهند کرد.

طراحی خانه فقط با یک رنگ

انتخاب رنگ‌های بیش از حد روشن

انتخاب رنگ برای دکوراسیون منزل استفاده از رنگ‌های بیش از حد روشن توصیه نمی‌شود، زیرا باعث تحریک چشم می‌شوند. اگر می‌خواهید طیف‌های رنگی روشن در اتاق خود داشته باشید ، فقط ‌به‌یاد داشته باشید که نباید تعداد ‌آن‌ها زیاد باشد. رنگ‌ها را با اعتدال نگه دارید با این کار فضای فوق العاده‌ای را در آپارتمان ایجاد خواهید کرد.

رنگ‌های بیش از حد روشن

پیشنهاد مطالعه:مطلباین فرش‌ها خانه شما را زیبا و شیک می‌کنندرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

دکوراسیون فضای اطراف میز تلویزیون به خصوص زمانی که تلویزیون را به دیوار نصب کرده‌اید یک فضای خوب برای قرار دادن لوازم دکوری است.

15 ساعت پیش

گیاهان مناسب آشپزخانه منزل از جمله گیاهانی هستند که به راحتی بتوانند در فضاهایی با نوسانات دمایی مانند آشپزخانه دوام بیاورند.

18 ساعت پیش

آینه‌ها در ابعاد، طرح و مدل های مختلفی در بازار وجود دارند. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی مدل های شیک و جذاب آینه در منزل می‌پردازیم.

21 ساعت پیش

در این مطلب انواع مدل های پرده در دکور اتاق خواب را معرفی خواهیم کرد. بهتر است پرده را با توجه سبک دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید.

1 روز پیش

افراد برای دکوراسیون منزل مردد هستند که رنگ را انتخاب کنند یا کاغذ دیواری؟ این مطلب به تاثیر رنگ و کاغذ دیواری در دکور خانه کوچک می‌پردازد.

1 روز پیش

چین‌های روی پرده‌ها بر شکل ظاهری آن‌ها تاثیر می‌گذارد.این مطلب به معرفی انواع مدل های چین پرده برای اتاق پذیرایی می‌پردازیم.

2 روز پیش

این مطلب از مجله دلتا به بیان راهکارهای پاکسازی خانه از انرژی‌های منفی می‌پردازیم. تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

2 روز پیش

در این مطلب برخی از مشهورترین گیاهان آپارتمانی لوکس در منزل را به شما معرفی کنیم تا شما بنا بر سلیقه یک یا چند نمونه از آن‌ها را خریداری کنید.

3 روز پیش

انتخاب پرده مناسب آشپزخانه کار تقریبا سختی است. با مجله دلتا همراه باشید و با انواع پرده در دکوراسیون آشپزخانه آشنا شوید.

3 روز پیش

یکی از نکات دکوراسیون فضاهای کوچک دقت در خرید وسایل ضروری زندگی است. این مطلب به معرفی وسایل نامناسب در چیدمان و دکوراسیون منزل می‌پردازد.

4 روز پیش

در این مطلب کاربردهای گلیم و فرش برای تزیین دیوار را به شما معرفی کنیم تا بتوانید از آن، به‌عنوان یک عنصر ارزشمند در دکوراسیون خود بهره ببرید.

4 روز پیش

برای برخی از افراد چیدمان خانه کوچک این کار بسیار دشوار است، این مطلب به بیان نکات چیدمان و دکوراسیون در خانه های کوچک می‌پردازیم.

4 روز پیش

طراحی دکوراسیون داخلی منزل با چوب یکی از ایده‌های بی نظیر در دکوراسیون منزل است. چوب از عناصر طبیعی است و بافت سبکی دارد.

5 روز پیش

با این مطلب از مجله دلتا همراه باشید تا تعدادی از گیاهان مناسب خانه های کم نور در دکوراسیون داخلی منزل را به شما معرفی کنیم.

5 روز پیش

با روشن کردن یک آباژور و نورپردازی می‌توانید به این مهم دست پیدا کنید. در این مطلب به معرفی مدل های جدید آباژور در دکوراسیون منزل می‌پردازیم.

6 روز پیش

بیشتر...