مجله دلتا |
1 ماه پیش

سبک های دکوراسیون آشپزخانه سبک دکوراسیون آشپزخانه سبک طراحی آشپزخانه مجله دلتا

با گذشت زمان سبک‌های بسیار زیادی به معماری وارد شده‌اند که هر کدام دارای خصوصیات و زیبایی‌های مربوط به خود هستند.
سبک‌های دکوراسیون آشپزخانه

اولین قدم برای طراحی داخلی آشپزخانه، انتخاب سبک دکوراسیون است. سبک‌های محبوب آشپزخانه شهرت جهانی دارند و معمولا جزو انتخاب‌های اصلی کارفرمایان بشمار می‌روند. اگر می‌خواهید مثل یک معمار به طراحی دکوراسیون آشپزخانه خود بپردازید، بهتر است قبل از اقدام به هر کاری با خواندن این مطلب ازمجله دلتابا سبک‌های دکوراسیون آشپزخانه آشنا شوید.

سبک مدرن

امروزه دکوراسیون خانه‌های امروزی، بیش‌تر مطابق با اصول سبک مدرن اجرا می‌شود. سبک مدرن می‌تواند انتخاب مناسبی برای طراحی داخلی آشپزخانه‌ها باشد. در سبک مدرن از متریال‌هایی مثل سنگ، شیشه و چوب به فرم تراش خورده و مسطح استفاده می‌شود. در آشپزخانه‌هایی که به این سبک اجرا می‌شوند، خطوط مستقیم و لوازم ساده از جمله خصوصیات برجسته بشمار می‌روند.

سبک مدرن در دکوراسیون آشپزخانه

سبک مینیمالیسم

یکی دیگر از سبک‌های دکوراسیون آشپزخانه سبک مینیمالیسم است. مصالح این سبک نیز شبیه به سبک مدرن هستند. در این سبک از ترئینات خبری نیست. دکوراسیون آشپزخانه‌های مینیمال به طور عمده با استفاده از رنگ سفید طراحی می‌شوند. کابینت‌ها در چنین سبکی پیوسته و عموما بدون دستگیره هستند و تک رنگ اجرا می‌شوند.

سبک مینیمالیسم در دکوراسیون آشپزخانه

سبک روستیک

روستیک، سبکی است که از طراحی داخلی خانه های روستایی برگرفته شده است. از خصوصیات دکوراسیون سبک روستیک می‌توان به استفاده از متریال‌های طبیعی بدون پرداخت و با شکل اولیه اشاره کرد. چوب از جمله مشهورترین متریال‌های این سبک است و معمولا جلا داده نمی‌شود. استفاده از چراغ‌هایی به شکل فانوس می‌تواند به اجرای این سبک کمک کند.

سبک روستیک در دکوراسیون آشپزخانه

سبک کلاسیک

در اجرای این سبک در آشپزخانه، از کابینت‌های نه چندان یکپارچه و دارای سطوح فرورفته و بیرون زده استفاده می‌شود. این کابینت‌ها معمولا دستگیره‌های فلزی با شکل‌های متنوع دارند. سنگ و چوب از مصالح اصلی این سبک هستند. استفاده از کابینت‌هایی با درب شیشه‌ای، لوستر کلاسیک و تزئینی و صندلی‌های لوکس با پایه‌های تراش خورده و منحنی از ویژگی‌های طراحی داخلی آشپزخانه به این سبک است.

سبک دکوراسیون آشپزخانه

سبک معاصر

سبک معاصر شامل خصوصیاتی است که می‌تواند هم از سبک مدرن و هم از سبک‌های دیگر سرچشمه بگیرد.  برای اجرای دکوراسیون آشپزخانه خود به سبک معاصر، می‌توانید از مصالح جدید یا قدیمی، طبیعی یا صنعتی و ساده یا پرداخت شده استفاده کنید. در چنین سبکی محدودیت‌ها برداشته می‌شود. همچنین می‌توان با ترکیب عناصر مدرن و کلاسیک به اجرای دکور مورد علاقه خود پرداخت.

سبک طراحی آشپزخانه

پیشنهاد مطالعه:مطلبتوصیه‌های رنگی برای تغییر دکوراسیون آشپزخانهرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

کدام چیدمان مبلمان برای فضای نشیمن شما بهتر است؟ در این مطلب از مجله دلتا بهترین روش‌های چیدمان مبلمان در دکوراسیون معرفی می‌شود.

3 روز پیش

چیدمان پذیرایی باید پاسخگوی تمامی نیازهای ساکنان خانه باشد. در این مطلب از مجله دلتا به روش‌ های چیدمان اتاق پذیرایی پرداخته می‌شود. 

3 روز پیش

آیا می‌خواهید یک اتاق بزرگ را بدون انجام هیچ کاری به دو قسمت مجزا تقسیم کنید؟ در این مطلب ترفندهایی برای جدا کردن فضای اتاق ارائه می‌شود.

3 روز پیش

افرادی که خانه‌هایی کوچک دارند، از هر سانتی متر فضا بیشترین استفاده را می‌کنند. در این مطلب به ایده‌هایی چیدمان در اتاق کوچک می‌پردازیم.

4 روز پیش

استفاده از رنگ‌های خنثی روشی عالی برای ست کردن فرش و پرده است. با کاربرد رنگ‌های بژ، مشکی، قهوه‌ای یا سفید همیشه خیالتان راحت خواهد بود.

4 روز پیش

ترکيب رنگی زيبا و متناسب يکی از عواملی است که به زيبايی منزل شما می‌افزايد. در این مطلب ایده‌هایی برای ترکیب رنگ در خانه شما ارائه می‌شود.

5 روز پیش

در آشپزخانه کوچک با کمبود فضا مواجه هستید، اما می‌توانید فضا را بزرگ جلوه دهید. در این مطلب نکات چیدمان در آشپزخانه کوچک ارائه می‌شود.

5 روز پیش

ست کردن کوسن با مبلمان در تمام دوران‌ها و سبک‌های طراحی داخلی از اهمیت برخوردار بوده است. حتی راحت‌ترین مبل‌ها نیز، به یک کوسن نیاز دارند.

6 روز پیش

طرح‌های مدرن و فانتزی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای قالیچه اتاق خواب است. در این مطلب نکاتی برای انتخاب فرش مناسب اتاق خواب ارائه می‌شود.

6 روز پیش

آیا با نصب پرده در خانه و ایده‌های خلاقانه نصب آن‌ آشنایی دارید؟ به دلیل تنوع بالا هیچ نگرانی در مورد انتخاب مدل پرده مناسب وجود ندارد.

۱ هفته پیش

آشپزخانه قلب هر خانه‌ای است. چه‌بهتر که قلب خانه‌تان رنگی باشد که می‌پسندید. این مطلب به معرفی رنگ های مناسب آشپزخانه می‌پردازد.

۱ هفته پیش

بعد از اینکه با چند بار جابه جا کردن و چیدمان مناسب جای ایدهآل مبل را پیدا کردید، وقت آن رسیده که برای تزیین دیوار پشت مبل تصمیم بگیرید.

۱ هفته پیش

دکوراسیون اتاق پذیرایی کوچک برای بسیاری از ما به چالشی بزرگ تبدیل شده است. افراد به این فکر می‌کنند که چطور خانه‌ کوچک‌ خود را زیباتر کنند.

۱ هفته پیش

دیوار یکی از مهم‌ترین عنصرهای یک خانه است. دیزاین دیوار مناسب می‌تواند تمام توجه‌ها را به خودش جلب کند و تبدیل به قلب خانه شود.

۱ هفته پیش

انتخاب و خرید فرش یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در دکوراسیون داخلی منزل است. در این مطلب از مجله دلتا به اصول چیدمان فرش در اتاق می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

بیشتر...