مجله دلتا |
3 روز پیش

مشکلات نقل انتقال سند نقل انتقال سند انتقال سند مشکلات نقل انتقال مجله دلتا

یکی از موارد اساسی و مهم برای خریداری ملک انتقال دادن سند ملک به نام شخص خریدار است.
مشکلات نقل و انتقال سند

همان‌طور که مطلع هستید انتقال دادن سند ملک مانند هر کار دیگری در خصوص خرید و فروش نیازمند طی کردن یک‌سری مراحل قانونی است. در این مطلب ازمجله دلتابه موضوعمشکلات نقل و انتقال سندمی‌پردازیم.

مشکلات نقل و انتقال سند

  • زمان‌بر بودن و پیچیده بودن «فرآیند اخذ استعلامات و مفاصاحساب از مراجع ذی‌ربط:فروشندگان واحدهای مسکونی باید از شهرداری‌ها و ادارات مالیاتی اقدام به اخذ استعلام بابت پایان کار، مفاصا حساب نوسازی و هم‌چنین مفاصاحساب مالیات نقل و انتقال کنند.
  • دسترسی به سند رسمی با مراجعات مکرر فیزیکی معامله‌کنندگان:فروشنده‌های واحدهای مسکونی برای انتقال مالکیت رسمی به خریدار، نیازمند مراجعات مکرر به سازمان‌های مربوطه برای اخذ استعلاماتی هستند. که دفاتر اسناد رسمی برای ثبت سند به آن‌ نیاز دارند و همین موضوع، فرآیند انتقال سند را به پروسه‌ای زمان‌بر و پیچیده تبدیل می‌کند.
  • مبهم بودن فرآیند مراحل صدور سند رسمی:یعنی خریداران و فروشندگان واحدهای مسکونی اطلاع دقیقی از جزئیات و نوع مدارکی که برای صدور یا انتقال سند رسمی مورد نیاز است ندارند و همین موضوع منجر به طولانی و پیچیده شدن فرآیند ثبت رسمی می‌شود.

مدت زمان برآوردی برای انتقال مالکیت واحدهای مسکونی یک تا دو هفته‌ است. این در حالی است که در اکثر موارد این زمان انتظار به بیش از یک ماه نیز می‌رسد.

سریعا نسبت به انتقال سند اقدام کنید

نظام فعلی صدور سند مالکیت در مسیر رسمیت دادن به نقل و انتقالات، هنوز عمدتا به شکل سنتی انجام می‌شود.

اگرچه بخشی از استعلامات ملکی به‌‌صورت الکترونیکی امکان‌پذیر شده است، اما فرآیند مدرن‌سازی به‌طور کامل اتفاق نیفتاده است.

دشواری‌های مسیر ثبت رسمی مالکیت واحدهای مسکونی برای سازنده‌ها می‌تواند جریان سرمایه‌گذاری‌های ملکی را آهسته کند.

نقل و انتقال سند

در صورت دسترسی سازنده‌ها به سند رسمی تفکیک شده برای هر واحد مسکونی در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با حداقل مراجعه به سازمان‌های ذیربط، یک مانع عمده در مسیر سرمایه‌گذاری‌های ساختمانی برطرف می‌شود.

ضمن آن‌که با ایجاد چنین امکانی، به دلیل تسهیل نقل و انتقالات ملکی، تعاملات ملکی میان فروشنده‌های مسکن و خریداران مصرفی ملک نیز افزایش می‌یابد.این موضوع در رونق بازار معاملات مسکن اثرگذار خواهد بود.

با تمام سختی‌ها، بعد از انجام معامله در مورد انتقال سند تعلل و کوتاهی نکنید و سعی کنید تمام مراحل با دقت انجام شود.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات حقوقی بیشتر مطلبهمه چیز در مورد طلاق‌های بدون بازگشتمطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن


#‌مقررات #‌قوانین_خانواده منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیوگرافی پریا مجللی در سریال خسوف, خلاصه داستان سریال خسوف, بازیگران سریال خسوف

3 ساعت پیش

۷۹.۲ درصد مردم بیننده برنامه‌های سیما در نیمه اول مهر ۱۴۰۰ بوده‌اند.

10 ساعت پیش

داروهای طبیعی موثر برای مسمومیت غذایی, برخی از درمانهای موثر مسمومیت غذایی در خانه آورده شده است.

10 ساعت پیش

اقدام پیشگیرانه برای کاهش خطر ابتلا به آلزایمر, علائم بیماری آلزایمر

17 ساعت پیش

فضا دادن در رابطه به چه معناست؟, چرا همه در یک رابطه به فضا احتیاج دارند؟, آیا داشتن یک فضا در یک رابطه خوب یا بد است؟

17 ساعت پیش

مزایای بیشماری از روغن کرچک برای پوست علاوه بر سایر مزایای آن وجود دارد.

17 ساعت پیش

تهدید تعریف شده در قانون مجازات اسلامی تهدید در فضای مجازی را هم در بر می‌گیرد. در این مطلب به امکان پیگیری تهدید در فضای مجازی می‌پردازیم.

دیروز

سریال بازی مرکب Squid Game سریال تلویزیونی محصول کشور کره جنوبی در ۹ قسمت، تنها بعد از چند روز انتشار به یکی از پربیننده‌ترین سریال‌های نتفلیکس شد.

دیروز

هزینه دادرسی به هزینه‌هایی گفته می‌شود که توسط دولت برای رسیدگی به دعوا دریافت می‌گردد. در این مطلب به هزینه دریافت مهریه می‌پردازیم.

دیروز

چین دومین گروه از فضانوردان را به سمت ایستگاه فضایی جدید خود فرستاد. در میان این فضانوردان اولین زنی که از این ایستگاه بازدید خواهد کرد، نیز حضور دارد.

دیروز

بیوگرافی سجاد بابایی, بازی سجاد بابایی در سریال زندگی زیباست, آثار سجاد بابایی

دیروز

کلاهبرداری‌ ملکی از دیرباز به عنوان یکی از جرایم معمول کلاهبرداری رایج بوده است. در این مطلب به کلاهبرداری در معاملات خانه می‌پردازیم.

1 روز پیش

کتاب اودیسه روایت رویارویی اولیس با غول یک چشم، سایران‌ها و جادوگران است تا درنهایت به ایتاک، نزد همسر و فرزندش بازگردد. مسیری دشوار که...

پریروز

در این مطلب با ایده‌هایی برای رنگ آمیزی خانه‌های کوچک همراه شما هستیم. چیزی که در همه‌ ایده‌ها به آن توجه می‌شود، بزرگ‌تر جلوه دادن خانه است.

پریروز

مینو شریفی در نقش آتیه در سریال خسوف, جوایز و افتخارات مینوشریفی, بیوگرافی مینو شریفی بازیگر سریال خسوف, شروع بازیگر مینو شریفی

پریروز

بیشتر...