تیتر برتر |
پریروز

بوتاکس برای مو چگونه کار می کند سایت تیتربرتر TitreBartar com

بوتاکس برای مو چگونه کار می کند؟

تیتربرتر: بوتاکس مویک درمان قانونی مو است که می تواند موهای شما را احیا و جوان کند. و نه، شامل تزریق نمی شود! این یک روش ساده است که ادعا می کند موهایی متراکم، براق و حجیم به شما می دهد.

شواهد حکایتی کافی وجود دارد که نشان می دهد بوتاکس برای مو به طور بالقوه می تواند بهتر از درمان بسیار معروف کراتینه باشد. اما، این گفته چقدر درست است؟ درمان بوتاکس مو در مقابل درمان کراتینه چگونه عمل می کند؟ اگر شما هم در مورد همین کنجکاو هستید، دیگر به دنبال آن نباشید! ما یک راهنمای کامل در مورد هر چیزی که باید در مورد بوتاکس مو بدانید گردآوری کرده ایم.

بوتاکس مو چیست؟

به طور طبیعی، اولین سوالی که ممکن است داشته باشید این است که بوتاکس مو چیست؟

برای شروع، بوتاکس مو یک فرآیند صاف کردن و حالت دهنده عمیق مو است. می تواند موهای وز شده شما را رام کند، آسیب ها را پر کند، بافت مو را بهبود بخشد و ظاهر کلی موهای شما را بهبود بخشد.

شما می توانید آن را به عنوان یک درمان ضد پیری برای موهای خود در نظر بگیرید!

جالب اینجاست که بوتاکس مو علیرغم نامش شامل استفاده از سم بوتولینوم A یا بوتاکس (یا بوتاکس A) نمی شود! برعکس، بوتاکس مو حتی ممکن است حاوی هیچ گونه مواد شیمیایی خشن نباشد! متکی به پروتئین های مغذی، ویتامین ها، آنتی اکسیدان ها و سایر مواد از این قبیل است. برخی از مواد متداول بوتاکس مو به شرح زیر است:

 • ویتامین های B5 و E
 • روغن آرگان
 • روغن نارگیل
 • روغن جوجوبا
 • کمپلکس کلاژن
 • گلیوکسیلیک اسید
 • کراتین
 • اسیدهای آمینه و پپتیدها

به طور طبیعی، بسته به برند سازنده محصولات بوتاکس مو، ترکیب ممکن است تغییر کند.

بوتاکس برای مو چگونه کار می کند؟

همانطور که قبلا ذکر شد، مکانیسم های اساسی بوتاکس برای مو و بوتاکس برای پوست کاملا مشابه هستند.

دربوتاکس پوستاز سم باکتریایی بوتولین برای تهیه تزریق بوتاکس استفاده می شود. تزریقات، BTX را در پوست آزاد می کند، که ماهیچه ها را شل می کند و چین و چروک ها را صاف می کند.

بوتاکس مو شامل وارد کردن پرکننده‌ها به هر تار مو است. پوشش پرکننده روی فیبر مو، ضخامت و شکل تارهای مو شکسته یا نازک شده را یکنواخت می کند تا استحکام بیشتری به ساختار آنها بدهد. علاوه بر این، پر کردن تارهای مو ظاهری پرتر و حجیم‌تر به موهای شما می‌دهد. از این رو، معرفی فیلرها موها را صاف می کند.

چه کسانی باید برای بوتاکس مو مراجعه کنند؟

از نظر فنی، هر کسی که می خواهد ظاهر موهای خود را بهبود بخشد، می تواند تحت درمان بوتاکس مو قرار گیرد. با این حال، از آنجایی که بوتاکس موهای شما هرگونه نقص ساختاری را اصلاح می کند، این درمان روی موهای آسیب دیده موثرتر است.

در نتیجه، کسانی که با انواع مو یا مشکلات زیر دست و پنجه نرم می کنند، می توانند درمان بوتاکس مو را امتحان کنند:

 • موی صاف
 • موهای نازک
 • موهای بیش از حد ضخیم و غیر قابل کنترل
 • مو فرفری
 • موهای فاقد حجم یا درخشندگی
 • موهای آسیب دیده شدید
 • موهای کدر
 • موهای خشک و شکننده

مهمتر از آن، برای افرادی که موهای خود را تحت درمان های شدید مکرر مانند رنگ کردن، حالت دادن حرارتی (فرش دادن، صاف کردن، و غیره)، سفید کردن، یا برس زدن بیش از حد قرار می دهند، ایده آل است. شواهد حکایتی نشان می دهد که بوتاکس مو می تواند بسیاری از آسیب های مو را از بین ببرد.

آیا درمان بوتاکس مو بی خطر است؟

ایمنی یک روش به عوامل متعددی بستگی دارد. با این حال، بوتاکس مو به طور کلی یک درمان بی خطر برای همه افراد و انواع مو در نظر گرفته می شود.

این واقعیت که محصولات بوتاکس مو عاری از هرگونه مواد شیمیایی یا سمی هستند، این روش را ایمن می کند. شما در معرض فرمالدئید یا پارابن‌ها قرار نمی‌گیرید، که هر دو سرطان‌زای بالقوه هستند که در سایر روش‌های آرایشی ومراقبت از مو، مانند باد کردن برزیلی استفاده می‌شوند. علاوه بر این، استفاده از مواد مغذی خالص مو، کیفیت موهای شما را بهبود می بخشد و جایی برای آسیب رساندن یا ضعیف کردن موهای شما باقی نمی گذارد. از این رو، هیچ عارضه جانبی در درمان بوتاکس مو وجود ندارد.

همانطور که گفته شد، مانند هر درمان پوست، مو یا زیبایی، بوتاکس مو نیز با خطر واکنش های آلرژیک و تحریک پوست همراه است. بنابراین، قبل از استفاده از محصول، یک آزمایش پچ سریع انجام دهید. برای جبران کامل خطرات، اطمینان حاصل کنید که محصولات بوتاکس مو با پوست شما تماس مستقیم ندارند.

مزایا و معایب بوتاکس مو چیست؟

ما دیده ایم که درمان بوتاکس مو تا حد زیادی بی خطر است. با این حال، این بدان معنا نیست که این روش دارای مزایا و معایب مناسبی نیست. از این رو در اینجا به بررسی این موارد می پردازیم.

مزایا درمان بوتاکس مو

برخی از مزایای شناخته شده بوتاکس مو که هنوز از نظر علمی ثابت نشده است به شرح زیر است:

محصولات بوتاکس مو حاوی ترکیبات اسیدی هستند که استفاده از آنها را بدون دخالت هیچ گونه مواد شیمیایی ایمن می کند.

مو را تغذیه می کند، سلامت مو را بازیابی می کند، از هر نوع آسیب مو جلوگیری می کند و استحکام ساختاری به مو می بخشد.

پس از درمان بوتاکس مو، کاربران بهبود قابل توجهی در مشکلات مو مانندشوره سر، پسوریازیس وخارش پوست سرگزارش می دهند.

از موها در برابر آسیب های بعدی محافظت می کند و حتی می تواند ریزش مو را کاهش دهد.

ضخامت مو را افزایش می دهد و حجم مو را افزایش می دهد تا موهایی متراکم، درخشان و سالم به شما بدهد.

معایب درمان بوتاکس مو

بوتاکس مو ظاهر موهای رنگ شده را اصلاح می کند زیرا ممکن است پس از اتمام فرآیند، سایه متفاوتی را منعکس کند.

بر خلاف کراتینه درمانی که به دلیل استفاده از محصولات حاوی فرمالدئید موثرتر است، بوتاکس مو در تغییر خواص مو تاثیر کمتری دارد.

اکنون که همه چیز را در مورد بوتاکس مو می دانیم، بیایید ببینیم که چگونه آن را با درمان کراتینه مقایسه می کند.

بوتاکس مو در مقابل درمان کراتینه

در نگاه اول، بوتاکس مو و درمان کراتینه ممکن است مشابه به نظر برسند زیرا نتایج یکسانی را ارائه می دهند موهای صاف و به راحتی قابل کنترل. با این حال، این دو روش کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند.

در زیر تفاوت های عمده بین درمان بوتاکس مو با درمان کراتینه مو آورده شده است:

1. ماهیت محصولات درمان مو

محصولات بوتاکس مو حاوی هیچ گونه مواد شیمیایی و سمی نیستند. آنها بیشتر به عناصر مغذی مو ماننداسیدهای آمینه، ویتامین ها، روغن های طبیعی و غیره متکی هستند.

از آنجایی که شامل درمان شیمیایی مو می شود، محصولات مو کراتینه اغلب حاوی مواد شیمیایی خشن هستند که فرمالدئید سرطان زا در جلوی آن قرار دارد.

2. آلرژی های بالقوه یا پاسخ های آلرژیک

از آنجایی که درمان بوتاکس مو در درجه اول شامل استفاده از مواد غیر سمی و بدون مواد شیمیایی است، احتمال بروز واکنش آلرژیک به آن کمتر است.

درمان کراتینه در استفاده از مواد شیمیایی مانند فرمالدئید بسیار سنگین است. بنابراین، آنها به طور بالقوه می توانند واکنش های آلرژیک ایجاد کنند.

3. مناسب برای انواع مو

بوتاکس مو تقریباً برای همه انواع مو مناسب است اما روی موهای خشک، وز، کدر و نازک موثرتر است.

درمان کراتینه بیشتر برای افرادی که موهای وز، ضخیم و مجعد دارند مناسب است.

4. عوارض جانبی احتمالی یا مراقبت

بوتاکس مو برای مادران باردار و شیرده توصیه نمی شود زیرا می تواند منجر به تولید بیش از حد سبوم پوست سر شود که به طور بالقوه می تواند باعث واکنش های آلرژیک شود.

درمان کراتینه برای زنان باردار و شیرده ممنوع است زیرا می تواند باعث تحریک جدی پوست و چشم شود.

ماندگاری بوتاکس مو چقدر است؟

اثرات درمان بوتاکس مو بسته به روال مراقبت از موی شما پس از بوتاکس حدود 2 تا 4 ماه باقی می ماند. به طور معمول، آرایشگر شما برخی از محصولات را برای استفاده و یک روال مراقبت از مو را توصیه می کند که بعد از بوتاکس مو دنبال شود.

مراقبت های بعد از بوتاکس مو

شما می توانید اثر بوتاکس مو را به چند روش طولانی تر کنید. برخی از اقداماتی که می توانید انجام دهید عبارتند از:

پس از اتمام درمان بوتاکس مو، به مدت چند روز (حداقل به مدت 72 ساعت) از شستن موها خودداری کنید. هرچه شستن موهای خود را بیشتر به تعویق بیندازید، موهایتان پروتئین بیشتری جذب می کند.

قبل از شروع مجدد شستن موهای خود، از شامپو و نرم کننده بدون سولفات، کلرید سدیم و پارابن استفاده کنید. یک شامپو با pH متعادل می تواند کوتیکول های شما را بسته نگه دارد، در حالی که نرم کننده حاوی عصاره های گیاهی، پروتئین های هیدرولیز شده و روغن های طبیعی دانه ایده آل خواهد بود.

تا چند روز پس از درمان از حالت دادن به موهای خود، بستن آن ها به صورت دم اسبی یا کوتاه کردن موهای خود اجتناب کنید زیرا می تواند باعث ایجاد فرورفتگی در موهای شما شود.

از موهای خود در برابر نور خورشید، آب کلر و آب دریا محافظت کنید. بنابراین، از شنا کردن یا رفتن به ساحل خودداری کنید. اگر شنا اجتناب ناپذیر است، از یک محصول محافظ موی قبل از شنا استفاده کنید یا از کلاه شنای محکم استفاده کنید تا جذب نمک یا کلر را به حداقل برسانید.

همیشه بعد از شامپو کردن موهای خود را حالت دهید. از یک شانه دندانه دار برای باز کردن موهایتان استفاده کنید و قبل از اینکه موهایتان را آبکشی کنید، نرم کننده را به طور یکنواخت پخش کنید.

هر یک یا دو هفته یکبار از ماسک مو با آبرسانی عمیق استفاده کنید.

در حالت ایده آل، شما باید قبل از اینکه برای درمان بوتاکس مو بروید، موهای خود را رنگ کنید. اگر روش رنگ کردن موهای خود را با بوتاکس مو دنبال می کنید، مطمئن شوید که شما یا آرایشگر از یک شامپو شفاف کننده بی خطر برای رنگ استفاده می کنید.

هنگامی که بوتاکس موهای قبلی شما شروع به محو شدن کرد، می توانید این درمان را در خانه مجددا اعمال کنید یا برای انجام آن به سالن مراجعه کنید.

به مدت سه روز پس از درمان بوتاکس مو، باید از هر گونه تمرین بدنی شدید برای جلوگیری از تعریق بیش از حد که ممکن است مانع از تأثیرات این روش شود، اجتناب کنید.

حالت دادن گرما به موهای بوتاکس شده خود را به حداقل برسانید.

بوتاکس مو یک فرآیند حالت دهنده عمیق است که موهای شما را احیا می کند و موخوره را کاهش می دهد. پرکننده ها را مستقیماً روی ساقه مو رسوب می دهد تا ساختار و سلامت آن را بهبود بخشد. این یک جایگزین عالی برای درمان های سنتی مو، مانند درمان کراتینه است، زیرا شامل استفاده از مواد شیمیایی مضر نیست.

می توانید درمان را توسط یک متخصص معتبر انجام دهید یا از کیت بوتاکس استفاده کنید و خودتان آن را در خانه انجام دهید. هنگامی که درمان را انجام دادید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که با هوشیاری چند مرحله مراقبت پس از آن را دنبال کنید تا مطمئن شوید که بهترین نتایج را دریافت می کنید.

*این مطلب صرفا جهت افزایش اطلاعات شما می‌باشد و به هیچ وجه به منظور توصیه پزشکی یا درمانی نیست، لطفا برای دریافت اطلاعات دقیق به پزشکتان مراجعه کنید.

نویسنده: زهرا فرامرزی#‌سرگرمی #‌خواندنی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون صدا در حکمی، مهدی شهاب تالی را به‌ عنوان سرپرست رادیو پیام منصوب کرد.

پریروز

گاهی اوقات افراد هنگام ازدواج یا پس از آن تصمیم می‌گیرند تا ملک مسکونی را به نام همسرشان کنند. در این مطلب به پس گرفتن ملک از همسر می‌پردازیم.

پریروز

میل جنسی به چه معناست؟, مراحل مختلف میل جنسی زن, میل جنسی خیلی بالاست؟ آیا چنین چیزی وجود دارد؟

پریروز

در اینجا 10 ارتش برتر جهان در سال 2021 را فهرست کرده ایم.

پریروز

ویژگی اخلاق کاری خوب برای موفقیت بیشتر

3 روز پیش

نامزدهای مراسم Grammy 2022 مهمترین مراسم اهدای جوایز موسیقی اعلام شد.

3 روز پیش

پیش از این حضور لیلا زارع، محمد امین و رضا بهبودی در این پروژه قطعی شده بود و لیست تکمیلی بازیگران و عوامل این پروژه بزودی اعلام خواهد شد.

3 روز پیش

جعل از جمله جرایمی است که از قدیم‌الایام و از زمان پیدایش خط و اسناد در بسیاری از جوامع وجود داشته است. امروز به مجازات جعل امضا می‌پردازیم.

3 روز پیش

نخستین مجموعه آثار وحید پویان آهنگساز و نوازنده فلامنکو با عنوان جهان در دستان من پیش روی شنوندگان قرار گرفت.

3 روز پیش

فریبا کوثری همزمان با سالروز تولدش نقش خودش را در فیلم کن - پامنار به کارگردانی اشکان درویشی و تهیه‌کنندگی شیما جبرائیلی‌پور بازی کرد.

3 روز پیش

موضوع وصیت کردن اموال و اینکه هر فرد تا چه میزان از اموالش را می‌تواند وصیت کند، امر مهمی است. امروز به وصیت مازاد بر یک سوم می‌پردازیم.

3 روز پیش

ماسک حباب چیست؟, مزایای استفاده از ماسک حباب دار چیست؟

3 روز پیش

چه چیزی باعث لوپوس می شود؟ عوامل خطر آن چیست؟ درمان طبیعی برای مدیریت لوپوس

3 روز پیش

اکنون که کمی بیشتر در مورد تفنگ های شکاری می دانید، بیایید به چند گزینه برای یافتن بهترین تفنگ شکاری برای شما نگاه کنیم.

3 روز پیش

بیشتر...