مجله دلتا |
1 ماه پیش

کفپوش تیره یا روشن کفپوش های تیره روشن رنگ مناسب کفپوش مجله دلتا

انتخاب کفپوش مناسب باعث می‌شود هنگام راه رفتن احساس راحتی کنید و علاوه بر آن، بر ظاهر خانه‌ شما تاثیر می‌گذارد و آن را شیک‌تر و زیباتر می‌سازد.
کفپوش تیره یا روشن

کفپوش تیره یا روشنکدام را انتخاب کنیم؟ امروزه بسیاری از ما جهت تغییر در دکوراسیون و یا بازسازی منازل از لمینیت استفاده می‌کنیم. ما در این مطلب ازمجله دلتاقصد داریم به مزایا و معایب کفپوش‌های تیره و روشن بپردازیم.

بررسی شرایط فیزیکی

شما باید ابتدا شرایط مکانی که می خواهید پارکت یا کفپوش کنید بسنجید و سپس محصول مورد نظر را انتخاب کنید، برخی از شرایط فیزیکی عبارتند از:

اندازه اتاق

کفپوش‌‌های تیره اتاق‌های بزرگ را کمی کوچک نشان می‌دهند. با اینکه این موضوع خیلی در اتاق‌های بزرگ مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما برای اتاق‌های کوچک‌تر ممکن است خیلی جالب نباشد.

کفپوش تیره یا روشن

خلاف این قضیه هم صدق می‌کند، یعنی کفپوش‌های روشن‌تر باعث می‌شوند که هر اتاقی بزرگ‌تر به‌نظر برسد. بنابراین وقتی میان کفپوش تیره یا روشن قصد انتخاب دارید، مهم است که توهم دیدی که هر رنگ در اندازه‌ اتاق‌ شما ایجاد می‌کند را هم مد نظر داشته باشید.

میزان نور طبیعی در اتاق

حدس زدن اینکه یک کفپوش تیره باعث می‌شود اتاق‌ شما تاریک‌تر به‌نظر برسد کار سختی نیست. اگر در منزل قصد مطالعه داشته یا کفپوش را برایآشپزخانهمی‌خواهید، عدم وجود نور طبیعی ممکن است سخت باشد.

کفپوش تیره یا روشن

البته می‌توانید تاثیر تیرگی کفپوش را با دیوار‌ها و وسایل روشن خنثی کنید. در عوض، در اتاق‌هایی که خیلی نور وجود دارد این کفپوش‌های رنگ روشن هستند که می‌توانند مشکل ساز باشند.

مزایا و معایب رنگ‌های تیره و روشن

اکنون به‌طور خلاصه مزایا و معایب کفپوش‌های تیره و روشن را بیان می‌کنیم.

مزایای کفپوش‌های تیره

مزایای کفپوش‌های تیره

  • کفپوش‌های تیره جذابیتی زیادی برای انتخاب دارند.
  • لمینیت تیره کثیفی را کمتر نشان می‌دهد.
  • به جهت اینکه احساس آرامش بیشتری می‌دهند، مناسب برای اتاق خواب هستند.
  • افرادی که منازلی به سبک کلاسیک دارند، پارکت لمینت تیره می‌تواند گزینه مناسبی برای آن‌ها باشد.

معایب رنگ‌های تیره

  • کفپوش‌های تیره به جهت اینکه فضا را کوچک‌تر نشان می‌دهند، گزینه مناسبی برای خانه‌های کوچک نیست.
  • این نوع کفپوش‌ها گرد و غبار را خیلی زود به خود گرفته و می‌بایست در فواصل کم تمیز شوند.

مزایای کفپوش روشن

مزایای کفپوش روشن

  • کفپوش‌های روشن مناسب برای خانه‌های کوچک هستند زیرا فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهند.
  • رنگ‌های روشن همانند رنگ‌های تیره مشکل گرد و غبار ندارند و در فواصل کمتری نیاز به تمیز شدن دارند.
  • کفپوش‌های روشن به جهت بازتاب بیشتر نور ، روشنایی بیشتری به منزل می‌دهند.

معایب رنگ‌های روشن

رنگ‌های روشن کثیفی را بیشتر از رنگ‌های تیره نشان می‌دهند.

پیشنهاد مطالعه:مطلبشیک‌ترین مدل‌های مبل برای اتاق پذیراییرا بخوانید.

دانلود اپلیکیشن


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

هماهنگی پرده‌‎ ها و رنگ دیوارها یکی از مواردی است که در ست دکوراسیون منزل بسیار مهم شمرده می‌‎شود. با مجله دلتا همراه باشید.

19 ساعت پیش

هر اشتباهی در انتخاب مبل برای فضاهای کوچک می‌تواند فاجعه‌ بزرگی را در پیش داشته باشد. این مطلب به معرفی مبل برای فضاهای کوچک می‌پردازد. 

دیروز

انواع دیوارپوش آشپزخانه با سبک دکوراسیون داخلی هر خانه باید هماهنگ باشد. این مطلب به معرفی انواع دیوارپوش آشپزخانه می‌پردازد.

1 روز پیش

یکی از معیارهای اصلی هر فردی در خرید مبل راحتی قیمت و هزینه آن است. این مطلب ابه معرفی ۵ مبل راحتی ارزان و باکیفیت موجود در بازار می‌پردازد. 

2 روز پیش

آیا پیش آمده است که وقتی وارد خانه­‌ای می‌شوید حس بسیار خوبی داشته باشید؟ این مطلب به شما می‌گوید حس خوب و مثبت در منزل خود ایجاد کنید.

3 روز پیش

خرید پرده یکی از مهم‌ترین تصمیمات در طراحی فضای داخلی منزل است. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکات مهم انتخاب پرده می‌پردازیم.

3 روز پیش

برای نورپردازی آشپزخانه‌ های کوچک از یک آباژور خاص و به رنگ سفید استفاده کنید. این نوع از آباژورها به آشپزخانه شما زیبایی خاصی می‌بخشند.

3 روز پیش

یکی از مهم‌ترین اکسسوری که در اتاق خواب جای می‌گیرد، روتختی است. این مطلب به بیان نکاتی برای انتخاب روتختی مناسب اتاق خواب می‌پردازد.

4 روز پیش

شما می‌توانید با خرید وسایل نه چندان قیمتی، حس خوبی به خانه بیاورید. در این مطلب از مجله دلتا به بیان نکات ارزان برای چیدمان منزل می‌پردازیم. 

4 روز پیش

امروز دکوراسیون منزل به یکی از موضوعات بسیار مهم در خانواده‌ها تبدیل شده است. در این مطلب به معرفی وسایل دکوری در دکوراسیون می‌پردازیم.

5 روز پیش

طراحی و تزیین دیوارها با توجه به وسعت آن‌ها در خانه می‌تواند موجب تغییرات بزرگی شود که روح تازه‌ای در خانه بدمد.با مجله دلتا همراه باشید.

5 روز پیش

مبلمان در دکوراسیون منزل به جزئی جدایی ناپذیر از وسایل هر خانه‌ای تبدیل شده است. خانه بدون مبل، مگر در موارد خاص، کمی ناقص به‌نظر می‌رسد.

6 روز پیش

کاغذ دیواری از عناصر دکوراسیونی است که به فضای داخلی روح می‌دهد. در این مطلب به بیان نکات کاغذ دیواری مناسب در دکوراسیون می‌پردازیم.

6 روز پیش

تغییر اکسسوری‌ها و وسایل تزیینی می‌تواند راه خوبی برای تغییرهای بزرگی باشد که ما را به هدف تغییر دکوراسیون خانه بدون هزینه می‌رساند.

۱ هفته پیش

داشتن خانه‌ای زیبا دیگر یک رویای دست نیافتنی نیست. در این مطلب از مجله دلتا به بیان قوانین پایه چیدمان منزل می‌پردازیم.

۱ هفته پیش

بیشتر...