مجله دلتا |
1 روز پیش

انتخاب مبلمان مناسب مبلمان مناسب در دکوراسیون مبلمان مناسب نشیمن مجله دلتا

انتخاب مبلمان منزل یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین کارها در طراحی دکوراسیون داخلی به حساب می‌آید. به نوعی می‌توان مبلمان را قلب چیدمان هر منزلی دانست .
انتخاب مبلمان مناسب

ما در این مطلب ازمجله دلتاقصد داریم تا شما را در خرید مبل راهنمایی کنیم تا با داشتن آگاهی مناسب بتوانید مبلمان منزل خود را خرید کرده و از آن لذت ببرید. حتما شما نیز موافق هستید که نقطه عطف در پذیرایی و یا اتاق نشیمن ست مبلمان است. باید توجه داشته باشید برای انتخاب مبلمان مناسب باید به نکات زیر توجه کرد.

توجه به ابعاد فضا

با توجه به ابعاد، فضای موجود نباید با مبلمان کاملا پوشیده شود. به زبان ساده‌تر فضای موجود نباید از مبلمان‌های بزرگ اشباع و پر شود. اگر تمام منزل را با مبلمان بپوشانیم، اینکهفضای کافی برای تردداز بین می‌رود. همچنین باعث شود مبلمان خودش را نشان ندهد و سایر وسایلی که برای زیبایی منزل تهیه شده است، جلوه نکنند.

محل مناسب برای انتخاب مبلمان را در نظر داشته باشید

برای اینکه بدانید چه مبلمانی تهیه کنید، باید اول قسمتی از فضا که برایش در حال خرید مبلمان هستید را در نظر داشته باشید. این کار می‌تواند کمک شایانی برای خرید داشته باشد. زیرا علاوه بر اینکه ابعاد مناسب برای مبلمان را متوجه خواهید شد، سبک آن را نیز پیدا خواهید کرد. به عنوان مثال برای قسمتی که گوشه است می‌توان از مبلمان به شکل L استفاده کرد و یا برای مرکز خانه، مبلمانی که می‌توان آن‌ را به صورت گرد چید، تهیه کرد.

مبلمان مناسب در دکوراسیون

مشخص کردن کاربرد مبلمان

برای انتخاب مبلمان مناسب باید این نکته را در نظر داشت که مبلمانی که انتخاب می‌شود چه کاربری دارد؟ مثلا برای پذیرایی از مهمانان است و یا برای نشیمن. مبل راحتی برای سپری کردن اوقات استراحت، در نظر گرفته شده است.

رنگ مناسب برای مبلمان

تنوع رنگی بسیار بالایی برایانتخاب مبلمانوجود دارد. حتی از طرح‌های مختلف نیز برای این منظور می‌توان استفاده کرد. اما چند ایده خوب برای انتخابرنگوجود دارد که بهتر است آنها را در نظر داشته باشید:

مبلمان مناسب در دکوراسیون

  • در مواردی که کاغذ دیواری با طرح‌های شلوغ انتخاب کردید بهتر است پارچه مبلمان ساده باشد. همچنین استفاده از کوسن‌های مناسب، طبقرنگ کاغذ دیواریمی‌تواند جذابیت بیشتری داشته باشد.
  • رنگ زمینه دکوراسیونرا برای انتخاب مبلمان حتما در نظر داشته باشید. در مواردی که زمینه روشن باشد، می‌توانید طیف رنگی همخوان با آن را انتخاب کنید. برای فضاهای بزرگ‌تر می‌توانرنگ‌های متناقضرا انتخاب کرد.
  • سعی کنید اصل تناسب برایایجاد هارمونی مناسببین مبلمان با سایر لوازم و تم اصلی را در نظر داشته باشید. توجه کنید منظور از این نکته این نیست که حتما همه لوازم یک رنگ باشند. بلکه طیفی از یک رنگ را برای آنها انتخاب کنید و در کنار آنها برای جلوه بیشتر ازرنگ‌های مکملنیز کمک بگیرید.
  • در برخی از موارد برای انتخاب رنگ مبلمان، رنگ پرده‌ها را نیز در نظر می‌گیرند. برای این منظور می‌توانوالان پرده را با کوسن‌های مبلمانست کرد تا همخوانی خوبی ایجاد شود.

نکته دیگری که باید برای رنگ در نظر داشت به مبلمان‌هایی مربوط می‌شود که دارای بدنه و پایه هستند. این گزینه می‌تواند مانند حاشیه‌ای برای مبلمان در نظر گرفته شود. علاوه بر انتخابمتریال مناسب، لازم استهمخوانی رنگآن‌ را با لوازمی مانند میز تلویزیون، کنسول، ساعت ایستاده و سایر موارد چوبی در نظر گرفت.

پیشنهاد مطالعه:مطلبایده‌هایی ارزان برای تغییر دکوراسیون خانهرا بخوانید.#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

راه‌های درمان زخم‌معده در خانه,زخم معده , آیا راهکاری برای درمان زخم معده,زخم معده,علائم زخم معده,درمان زخم معده,علی اکبر رضایی

3 ساعت پیش

ریفلاکس کودک آیا خطری هم دارد,ریفلاکس چیست,علائم ریفلاکس کودکان,درمان طبیعی ریفلاکس در کودکان,راه‌هایی برای کاهش و رفع ریفلاکس در کودک,علی اکبر رضایی

3 ساعت پیش

تخریب شخصیت مهران مدیری مدتی است توسط برخی گروه های فعال در فضای مجازی شروع شده اما به هر حال او محبوبیت و اعتباری ویژه بین مردم دارد و این تخریب ها کم و بیش واکنش هایی از طرف مردم برای تخریبچی‎ها به همراه خواهد داشت.

9 ساعت پیش

بازی فقیهه سلطانی در سریال یاور,بیوگرافی فقیهه سلطانی در سریال یاور,فقیهه سلطانی در سریال یاور,سلطانی در سریال یاور,سریال یاور,تحصیلات فقیهه سلطانی,خانواده فقیهه سلطانی,ازدواج فقیهه سلطانی,شروع فعالیت هنری فقیهه سلطانی,مصاحبه با فقیهه سلطانی,علاقه مندی های فقیهه سلطانی,بازی فقیهه سلطانی در سریال یاور,معرفی سریال یاور,تعداد قسمت های سریال یاور,زمان پخش سریال یاور,خلاصه داستان سریال یاور,اسامی بازیگران سریال یاور,معرفی عوامل سریال یاور,مجموعه کارهای فقیهه سلطانی,مریم بالوی فیلی

10 ساعت پیش

آشنایی با سریال شهید سپهبد صیاد شیرازی,اسامی بازیگران سریال شهید سپهبد صیاد شیرازی,معرفی سریال شهید سپهبد صیاد شیرازی,خلاصه داستان سریال شهید سپهبد صیاد شیرازی,اسامی بازیگران سریال شهید سپهبد صیاد شیرازی,معرفی شهید سپهبد صیاد شیرازی,زمان پخش سریال شهید سپهبد صیاد شیرازی

10 ساعت پیش

سریع ترین راه پیدا کردن یک وکیل خوب,راه پیدا کردن یک وکیل خوب,وکیل کیست, مواردی که به وکیل نیاز خواهیم داشت,انواع وکیل,وکیل خوب,پیدا کردن یک وکیل خوب,ویژگی‌های وکیل خوب

16 ساعت پیش

برای نورپردازی آشپزخانه‌های کوچک از یک آباژور خاص و به رنگ سفید استفاده کنید. این نوع از آباژورها به آشپزخانه شما زیبایی خاصی می‌بخشند.

19 ساعت پیش

در طراحی دکوراسیون داخلی خانه انتخاب کفپوش مناسب برای پذیرایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. زیرا زیبایی خاصی به فضا می‌دهد.

23 ساعت پیش

برخی از گیاهان آپارتمانی وجود دارند که با خواص بی نظیر خود آفات و حشرات را از محیط زندگی شما دور می‌کند.

دیروز

نحوه کاشت سبزی تازه بهاره در آپارتمان,کاشت سبزی در خانه,پرورش صحیح گیاهان در خانه ,آشنایی با سبک کاشت انواع سبزیجات بهاره در خانه,ترفندهای کاشت سبزی در گلدان,نحوه کاشت انواع سبزی در فصل بهار,نحوه کاشت سبزی خوردن در خانه,روش های جلوگیری از آفت زدن سبزی‌ بهاره

1 روز پیش

چگونه بفهیم هکرها به پسورد‌های ما دسترسی ندارند؟,نحوه سرقت اطلاعات شخصی در فضای وب,چگونه می توان جلوی هک شدن سایت ها را گرفت؟,اگر پسورد ما لو رفت چه کنیم؟,نحوه استفاده از ابزار Password Checkup گوگل, نحوه استفاده از ابزار Firefox Monitor موزیلا ,راه‌های فهمیدن به سرقت رفتن اطلاعات

1 روز پیش

دکوراسیون داخلی اتاق خواب نشان دهنده علایق، شخصیت و شما است. این اتاق باید شخصی‌ترین قسمت خانه باشد که موجب آرامش و راحتی است.

1 روز پیش

در این مطلب از مجله دلتا ایده‌هایی برای بازسازی دکوراسیون خانه آورده شده تا به روشی مقرون به صرفه به خانه رویایی خود نزدیک شوید.

پریروز

مجری خانم مسابقه دو در دو کیست,بیوگرافی کیمیا گیلانی,بیوگرافی مجری خانم مسابقه دو در دو,مجری خانم مسابقه دو در دو,خانم مسابقه دو در دو,مسابقه دو در دو,تحصیلات کیمیا گیلانی,ازدواج کیمیا گیلانی,نحوه ورود کیمیا گیلانی به حرفه نویسندگی,مصاحبه با کیمیا گیلانی,علاقه مندی های کیمیا گیلانی,معرفی برنامه مسابقه تلفنی دو در دو,زمان پخش مسابقه تلفنی دو در دو,مجموعه کارهای کیمیا گیلانی,مریم بالوی فیلی

پریروز

جدیدترین درمان بیش فعالی کودکان,درمان بیش فعالی کودکان,بیش فعالی کودکان,بیش فعالی چه بیماری است,علائم بیش فعالی,جدیدترین درمان بیش فعالی,داروهای غیر محرکی برای درمان بیش فعالی,درمان بیش فعالی,مریم بالوی فیلی

2 روز پیش

بیشتر...