مجله دلتا |
5 روز پیش

پاک کردن لکه سوختگی از مبل چگونه لکه سوختگی را پاک کنیم

جای سوختگی روی مبل ظاهر زشتی به مبلمان می‌دهد و بهتر است فکری به حالشان کنید.
پاک کردن لکه سوختگی از مبل

ریختن خاکستر سیگار یا افتادن سیگار روی مبل می‌تواند باعث لکه شدن مبل یا سوراخ شدن پارچه آن شود. نگران نباشید اکثر این لکه‎‌ها را می‌توان با روش‌هایی ساده در منزل برطرف کرد. در این مطلب ازمجله اینترنتیدلتا به بررسیپاک کردن لکه سوختگی از مبلمی‌پردازیم.

پاک کردن لکه سوختگی از مبل

انواع روش‌های برطرف کردن جای سوختگی سیگار روی مبل را در ادامه شرح خواهیم داد، با ما همراه باشید.

برطرف کردن جای سوختگی سیگار روی مبل

اگر سوختگی سیگار روی مبل شدید نباشد و پارچه را از بین نبرده باشد، به یکی از شیوه‌های زیر عمل کنید.

شستشو با گلیسیرین

آب و گلیسیرین سبزیجات را به نسبت مساوی مخلوط کرده و پارچه را با آن خیس کنید. پارچه را روی محل سوختگی بکشید و سپس آن را روی محل سوختگی قرار دهید تا کاملا خیس شود. اجازه دهید محلول گلیسیرین به مدت چند ساعت روی لکه سوختگی بماند، سپس آن را با پارچه دیگری پاک کرده و با آب بشویید. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلبتنها با یک لیوان آب شمع‌ بسازید +ویدیوسر بزنید.

پاک کردن لکه سوختگی از مبل

شستشو با جوش شیرین از نکاتپاک کردن لکه سوختگی از مبل

کمی آب به جوش شیرین اضافه کنید تا به شکل خمیر درآید. محل سوختگی را با خمیر تهیه شده از جوش شیرین بپوشانید و صبر کنید تا کاملا خشک شود. محل سوختگی را جارو برقی بکشید و سپس با یک دستمال مرطوب پاک کنید. مجددا محل سوختگی را جارو برقی بکشید تا جای سوختگی به کلی از بین برود.

شستشو با مایع پاک کننده

برس لباس را خیلی آرام بر روی جای سوختگی سیگار بکشید تا خاکستر‌ها از پارچه مبل جدا شوند. مایع شوینده را روی لکه سیکار ریخته و با یک دستمال تمیز آن را بر روی لکه بمالید تا مواد سوختگی در آن حل شوند. با توجه به برچسب مراقبت پارچه مبل، آن را شستشو داده و اجازه دهید در دمای محیط خشک شود. در صورتی که پارچه مبل جدا می‌شود، می‌توانید برای شستشوی آن از ماشین لباسشویی استفاده کنید.

شستشو با براکس از نکاتپاک کردن لکه سوختگی از مبل

یک قاشق غذاخوری براکس را با ۲ فنجان آب گرم مخلوط کنید. محلول حاصل را با استفاده از یک تکه پارچه بر روی جای سوختگی بمالید تا کاملا به آن آغشته شود. محلول موجود بر روی ناحیه سوختگی را با یک پارچه خشک، پاک کنید. ناحیه مورد نظر را با آب ساده شسته و با یک پارچه خشک کنید.

پاک کردن لکه سوختگی از مبل

منبع: سایت پارسینه

پیشنهاد مطالعه:مطلببا پوست تخم مرغ دکوری شیک بسازید +ویدیورا بخوانید.


#‌دکوراسیون #‌دکوراسیون_منزل منبع: مجله دلتا

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

بیشتر...