تیتر برتر |
۴ هفته پیش

بهترین درمان خانگی برای از بین بردن شپش سر سایت تیتربرتر TitreBartar com

بهترین درمان خانگی برای از بین بردن شپش سر

تیتربرتر:آیا بی وقفه سر خود را می خارید؟ آیا کودک شما به دلیل خارش شدید شب های بی خوابی دارد؟ با مشاهده دقیق، می توانید متوجه حشرات کوچکی شوید که در داخل سر شما به نام شپش می خزند.شپشیکی از آزاردهنده ترین موجوداتی است که می تواند با گزش خارش خود زندگی شما را بد کند. اگر از امتحان انواع روش های ما مانند شانه کردن شپش ها یا استفاده از مواد شیمیایی خشن که به موهای شما آسیب می زند خسته شده اید، تا پایان همراه ما باشید.

شپش سر چیست و چگونه ایجاد می شود؟

شپش موجودات انگلی کوچکی هستند که شبیه حشرات گدا هستند. آنها روی سر انسان زندگی می کنند و با خون از پوست سر رشد می کنند. شپش بالغ می تواند تا 30 روز زندگی کند و می تواند تا اندازه 1/8 اینچ رشد کند. شپش ماده معمولاً از نظر اندازه بزرگتر از نر است و هر ماده حدود 8 تخم در روز می گذارد. در صورتی که میزبان موهای تیره داشته باشد، شپش ها نیز تیره تر به نظر می رسند. شپش با تزریق بزاق خود به پوست سر میزبان خون را می مکد تا از لخته شدن خون جلوگیری کند. این دلیل خارش پوست سر است.

علائم و نشانه های آلودگی به شپش؟

شما می توانید آلودگی به شپش سر را با علائم زیر شناسایی کنید:

خارش پوست سراولین علامت شپش سر است.

احساس خزیدن چیزی روی پوست سر شما.

برآمدگی های قرمز و خارش دار روی موهای شما به دلیل نیش شپش.

نیش سفید که شبیه پوسته های شوره سر است.

تورم غدد.

در موارد نادر، ممکن است متوجه یک چشم صورتی نیز شوید.

چه چیزی باعث ایجاد شپش می شود و آیا آنها خطرناک هستند؟

تماس فیزیکی منشا شپش سر است. هنگامی که پوست سر یک فرد با سر آلوده به شپش تماس پیدا می کند، شپش میزبان خود را تغییر می دهد. آنها همچنین زمانی که شانه، برس، گیره مو و حتی حوله سر مشترک هستند پخش می شوند. شپش یک مشکل رایج در کودکان مدرسه ای است، جایی که آنها نزدیک به یکدیگر می نشینند.

اگرچه شپش از خون میزبان تغذیه می کند، اما خطرناک نیست. با این حال، حرکت آنها روی پوست سر می تواند بسیار آزاردهنده باشد و احساس خارش می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. شپش همچنین باعث مشکلات پوست سر ماننداگزما،شوره سرو سایر عفونت ها می شود.

چگونه از ورود شپش به موهایمان جلوگیری کنیم؟

ساده ترین راه برای مقابله با شپش این است که در وهله اول از ورود آنها به داخل مو جلوگیری کنید. پیروی از این روش های ساده می تواند اطمینان حاصل کند که از این آفات دوری خواهید کرد:

هرگز وسایل شخصی مانند شانه، حوله هایی که در انتشار شپش نقش دارند را به اشتراک نگذارید.

ارتباط سر به سر با دیگران را محدود کنید، مخصوصاً در میان کودکان مدرسه.

برای کاهش احتمال ابتلا به شپش، کلاه، روسری، لباس، کلاه یا گیره را به اشتراک نگذارید.

ملافه های خود را به طور مرتب در آب داغ تمیز کنید و زیر نور مستقیم خورشید خشک کنید.

این راهنما درمان های خانگی برای درمان شپش سر را در اختیار شما قرار می دهد که در 2 تا 3 کاربرد، نتایج قابل مشاهده ای را نشان می دهد. از آنها به عنوان راهنمایی برای بهترین نتایج استفاده کنید.

درمان‌های خانگی ساده برای شپش مو برای کودکان و بزرگسالان

این درمان های ضد شپش را بررسی کنید تا چگونه از شر شپش خلاص شوید.

1. روغن درخت چای درمان خانگی برای شپش

روغن درخت چاییکی از بهترین داروهای گیاهی برای از بین بردن شپش سر است. ثابت شده است که 1 درصد روغن درخت چای در از بین بردن شپش سر در مدت کوتاهی 30 دقیقه موثر است. متوجه خواهید شد که شپش پس از استفاده از این درمان 100 درصد از بین می رود. در حالی که می توانید از روغن درخت چای برای این درمان استفاده کنید، استفاده از شامپو دم کرده درخت چای نیز به خوبی کار می کند.

چطور انجام دادن:

یک بطری اسپری بردارید و آن را با 30 میلی لیتر آب پر کنید.

حالا 4 قطره روغن درخت چای اضافه کنید و خوب تکان دهید.

روی پوست سر اسپری کنید و بگذارید یک شب بماند.

صبح روز بعد شپش های مرده را شانه کنید.

راهنمای کاربر:

شما همچنین می توانید از شامپوی مبتنی بر روغن درخت چای برای نتایج خوب استفاده کنید.

اثرات جانبی:

روغن درخت چای بسیار قوی است، بنابراین هرگز از آن رقیق نشده استفاده نکنید.

2. وازلین

وازلینیکی دیگر از درمان های طبیعی و ایمن برای شپش است. در حالی که به طور مستقیم شپش را مانند سایر درمان ها از بین نمی برد، استفاده از ماسک ژل نفتی می تواند منجر به خفگی در شپش و در نهایت مرگ شود. وازلین با وارد شدن به ریه شپش ها را خفه می کند و نمی گذارد نفس بکشد. بهترین بخش این درمان این است که ژل نفتی می تواند موهای شما را نرم کند، به خصوص برای افرادی که موهای خشک دارند. این یکی از محبوب ترین درمان های خانگی برای از بین بردن شپش است.

نحوه استفاده:

وازلین را روی تمام موها بمالید.

از کلاه دوش استفاده کنید و بگذارید یک شب بماند.

صبح روز بعد آن را بشویید.

راهنمای کاربر:

ممکن است این درمان را بعد از 7 روز، یعنی دوره بیرون آمدن حشرات، تکرار کنید.

اثرات جانبی:

وازلین بسیار چرب است و به سختی پاک می شود.

3. درمان خانگی سیر برای شپش

سیر یکی از بهترین داروهای خانگی برای از بین بردن تخم شپش است. بوی تند سیر می تواند شپش ها را خفه کرده و باعث مرگ آنها شود. در حالی که بسیاری از مردم ترجیح می دهند از خمیر یا آب سیر روی پوست سر خود استفاده کنند، می توانید برای از بین بردن موثر شپش، سیر را در روغن خود قرار دهید. نه تنها شپش ها را از بین می برد، بلکه شپش ها را نیز از بین می برد و در نتیجه اجازه نمی دهد در سر شما رشد کنند. روش این درمان خانگی برای از بین بردن شپش را بررسی کنید.

چطور انجام دادن:

چند غلاف سیر را له کنید و خمیر خوبی درست کنید.

این خمیر را روی پوست سر بمالید و بگذارید 10 دقیقه بماند.

موهای خود را شانه کنید تا شپش های مرده از بین بروند.

راهنمای کاربر:

می توانید چند غلاف سیر را در نارگیل بجوشانید و بمالید. ترک یک شبه آن می تواند هدف را حل کند.

اثرات جانبی:

سیر بوی تند دارد که شستن آن دشوار است.

4. درمان خانگی نمک و سرکه برای شپش

نمک و سرکه یکی از درمان های خانگی موثر برای از بین بردن سریع شپش است. مخلوط نمک و سرکه هم شپش و هم شپش را از بین می برد. این یک معجون قدرتمند است که می تواند باعث مرگ فوری در شپش شود. هر دو عنصر باعث ایجاد احساس سوزش می شوند و می توانند شپش را از بین ببرند. برای یک راه حل موثر، توصیه می شود آن را یک شبه بگذارید. با این حال، این محلول نمکی می تواند مو و پوست سر شما را نیز خشک کند. بنابراین، شما را مجبور به استفاده از یک درمان حالت دهنده خوب کنید.

نحوه استفاده:

1/4 فنجان نمک را در ¼ فنجان سرکه حل کنید.

این مخلوط را در یک بطری اسپری انتقال دهید.

آن را روی تمام پوست سر خود اسپری کنید و بگذارید یک شب بماند.

صبح روز بعد بشویید.

راهنمای کاربر:

اگر شپش کمی دارید که باید از شر آن خلاص شوید، می توانید اجازه دهید محلول روی سرتان بماند تا خشک شود.

اثرات جانبی:

این محلول می تواند به شدت پوست سر شما را کم آب کند. حتما خوب روغن بزنید.

5. سس مایونز:

سس مایونز یکی از بهترین داروهای طبیعی برای از بین بردن شپش است. این یک محصول روغنی است که شپش و شپش را خفه می کند. مستقیماً اشکالات را نمی کشد، بلکه آنها را خفه می کند. همچنین، سس مایونز با کاهش خشکی وموخورهمی تواند برای موهای شما معجزه کند. برخلاف ژله نفتی که به سختی جدا می شود، سس مایونز را می توان به راحتی جدا کرد. می توانید از سس مایونز خریداری شده در فروشگاه یا سس مایونز تهیه شده در خانه با روغن زیتون و تخم مرغ استفاده کنید.

چطور انجام دادن:

مقدار زیادی سس مایونز مصرف کنید و روی پوست سر ماساژ دهید.

با کلاه دوش بپوشانید و بگذارید یک شب بماند.

صبح روز بعد آن را بشویید و شپش های مرده را شانه کنید.

راهنمای کاربر:

برای افزایش قدرت سس مایونز می توانید کمی جوش شیرین به سس مایونز اضافه کنید.

اثرات جانبی:

وقتی خوب شسته نشود می تواند پوست سر شما را بسیار چرب کند.

نکات اضافی برای درمان شپش سر

پوست سر آلوده به شپش می تواند به دلیل خارش بسیار ناراحت کننده باشد. اگر با داشتن شپش تمام شده و آرزو می کنید که هرگز برنگردند، ایجاد این تغییرات ساده در سبک زندگی می تواند به شما کمک کند:

1. اضافه کردن چند قطره روغن چریش به روغن درمانی معمولی می تواند از بازگشت شپش جلوگیری کند.

2-از شامپوی تخصصی استفاده کنید:

بسیاری از برندها کار روی ساخت شامپوهای تخصصی برای شپش سر را آغاز کرده اند. این به از بین بردن شپش کمک می کند و بنابراین اولین قدم موفقیت آمیز را برای رهایی از این مشکل به شما می دهد. این یکی از رایج ترین درمان های خانگی است که باید از آن استفاده کنید.

3. آن را شانه کنید:

یک شانه مخصوص برای درمان شپش سر طراحی شده است. این شانه های پرزدار به راحتی در بازار قابل دسترسی هستند و می توان از آنها برای از بین بردن چنگال محکم شپش روی تارهای مو و پوست سر استفاده کرد. قرار است این یک درمان خانگی مناسب برای این مشکل باشد.

4. از وینگر واش استفاده کنید:

برای بیرون آوردن شپش هایی که به اندازه ای بزرگ هستند که با چشم غیر مسلح دیده شوند، می توانید همیشه با کودک زیر نور خورشید بنشینید و آن را به صورت جداگانه از دستان خود خارج کنید. این یک راه بی خطر برای رفع مشکلی است که باعث خارش زیاد در پوست سر می شود. این ایده را هر هفته تکرار کنید تا مطمئن شوید که به تدریج مشکل شپش سر کاملاً فروکش می کند.

5. مزایای روغن های ضروری:

ترکیبات مختلفی از اسانس ها وجود دارد که می توان از آنها در درمان خارش و همچنین درمان تدریجی شپش سر استفاده کرد. یک ترکیب بسیار معروف، 4 قاشق غذاخوری روغن گیاهی است که با 2 قطره درخت چای، 10 قطره رزماری و 15 قطره از هر اسطوخودوس و لیمو مخلوط شده است. این باید به خوبی روی سر اعمال شود و سپس تا 1 ساعت آینده با کلاه دوش پوشانده شود. بعد از مدتی موها را به خوبی آبکشی کرده و شامپو بزنید تا نتیجه عالی بگیرید.

6. خود و محیط زیست را تمیز نگه دارید:

برای درمان خانگی شپش سر، تمیز نگه داشتن سر و بدن به همراه بالش ها، ملحفه ها و وسایلی که با سرتان در تماس هستند، مهم است. گرد و غبار عامل دیگری است که باعث ایجاد شپش سر می شود. اگر می خواهید نتایج عالی داشته باشید، بهتر است چیزها را تمیز و جاروبرقی نگه دارید.

شپش ممکن است مشکل جدی نباشد، اما می تواند به طور جدی زندگی شما را مختل کند. یک نیش شپش می تواند باعث خارش شما شود، به اندازه ای که شما را در میانه خواب بیدار کند. همچنین، خاراندن سر در ملاء عام می تواند واقعاً خجالت آور باشد. با این درمان های خانگی برای از بین بردن شپش، اکنون می توانید در آرامش بمانید. این روش های طبیعی برای استفاده در کودکان و بزرگسالان کاملا ایمن و موثر هستند. وقت آن است که آن خون آشام ها را از سرمان بیرون کنیم!

*این مطلب صرفا جهت افزایش اطلاعات شما می‌باشد و به هیچ وجه به منظور توصیه پزشکی یا درمانی نیست، لطفا برای دریافت اطلاعات دقیق به پزشکتان مراجعه کنید.

نویسنده: زهرا فرامرزی#‌سرگرمی #‌خواندنی منبع: تیتر برتر

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

معاون صدا در حکمی، مهدی شهاب تالی را به‌ عنوان سرپرست رادیو پیام منصوب کرد.

1 روز پیش

گاهی اوقات افراد هنگام ازدواج یا پس از آن تصمیم می‌گیرند تا ملک مسکونی را به نام همسرشان کنند. در این مطلب به پس گرفتن ملک از همسر می‌پردازیم.

1 روز پیش

میل جنسی به چه معناست؟, مراحل مختلف میل جنسی زن, میل جنسی خیلی بالاست؟ آیا چنین چیزی وجود دارد؟

پریروز

در اینجا 10 ارتش برتر جهان در سال 2021 را فهرست کرده ایم.

پریروز

بوتاکس مو چیست؟, چه کسانی باید برای بوتاکس مو مراجعه کنند؟, مزایا و معایب بوتاکس مو چیست؟

پریروز

خشکی پوست گوش چیست؟, علائم و نشانه های خشکی پوست در گوش

2 روز پیش

نامزدهای مراسم Grammy 2022 مهمترین مراسم اهدای جوایز موسیقی اعلام شد.

2 روز پیش

پیش از این حضور لیلا زارع، محمد امین و رضا بهبودی در این پروژه قطعی شده بود و لیست تکمیلی بازیگران و عوامل این پروژه بزودی اعلام خواهد شد.

2 روز پیش

کلاهبرداری‌ها به این دلیل موفق می‌شوند که شبیه امور واقعی هستند. امروز به موضوع کلاهبرداری با اینترنت رایگان می‌پردازیم.

2 روز پیش

نخستین مجموعه آثار وحید پویان آهنگساز و نوازنده فلامنکو با عنوان جهان در دستان من پیش روی شنوندگان قرار گرفت.

2 روز پیش

فریبا کوثری همزمان با سالروز تولدش نقش خودش را در فیلم کن - پامنار به کارگردانی اشکان درویشی و تهیه‌کنندگی شیما جبرائیلی‌پور بازی کرد.

2 روز پیش

بلفاروپلاستی چیست؟, فواید بلفاروپلاستی, قبل و بعد از  جراحی بلفاروپلاستی

3 روز پیش

ماسک حباب چیست؟, مزایای استفاده از ماسک حباب دار چیست؟

3 روز پیش

چه چیزی باعث لوپوس می شود؟ عوامل خطر آن چیست؟ درمان طبیعی برای مدیریت لوپوس

3 روز پیش

بیشتر...