سلامت نیوز |
۱ هفته پیش

خواب کمتر از ساعت در شب برای کودکان مضر است سلامت نیوز

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سیناپرس، طبق مطالعه جدیدی توسط محققان دانشکده پزشکی دانشگاه مریلند، کودکان بین 6 تا 12 سال که کمتر از 9 ساعت در شب می خوابند، در مقایسه با کودکانی که از 9 تا 12 ساعت خواب توصیه شده در شبانه روز بهره می برند، تفاوت های قابل توجهی در مناطق خاصی از مغز دارند که مسوول حافظه، هوش و تندرستی هستند. این یکی از اولین مطالعاتی است که تأثیر بالقوه درازمدت کمبود خواب بر رشد عصبی شناختی کودکان را نشان می ‌دهد.

این تفاوت علاوه بر مشکلات شناختی در حافظه، حل مسئله و تصمیم گیری، ‌همچنین با مشکلات سلامت روانی از جمله افسردگی، اضطراب و رفتارهای تکانشی، در کودکانی که کمبود خواب داشتند، مرتبط بود.

آکادمی پزشکی خواب آمریکا توصیه می کند که کودکان 6 تا 12 ساله، 9 تا 12 ساعت در شبانه روز به طور منظم بخوابند تا سلامت مطلوب را ارتقاء دهند. تا به حال، هیچ مطالعه ای تاثیر طولانی مدت خواب ناکافی بر رشد عصبی-شناختی نوجوانان را بررسی نکرده است.

برای انجام این مطالعه، محققان داده های بیش از 8300 کودک 9 تا 10 ساله که در مطالعه رشد شناختی مغز نوجوانان (ABCD) ثبت نام کرده بودند، جمع آوری کردند.

مطالعه ABCD که توسط مؤسسه ملی بهداشت (NIH) تامین می شود، بزرگترین مطالعه بلندمدت رشد مغز و سلامت کودکان در ایالات متحده است. پژوهشگران، تصاویر MRI، سوابق پزشکی و نظرسنجی های تکمیل شده توسط شرکت کنندگان و والدین آنها را در زمان ثبت نام و در یک ویزیت بعدی دو ساله در سن 11 تا 12 سالگی بررسی کردند.

محققان گفته اند، ما متوجه شدیم آن گروه از کودکانی که خواب ناکافی، کمتر از 9 ساعت در شب داشتند، در مقایسه گروه کودکانی که از خواب کافی بهره مند می شدند، ماده خاکستری کمتر یا حجم کمتری در نواحی خاصی از مغز که مسئول دقت، حافظه و کنترل مهاری هستند، داشتند. این تفاوت ‌ها پس از دو سال ادامه یافت، یافته ‌ای نگران ‌کننده که حاکی از آسیب طولانی ‌مدت برای کسانی است که به اندازه کافی نمی ‌خوابند.

دانشمندان افزوده اند، ما سعی کردیم تا حد امکان این دو گروه را با هم تطبیق دهیم تا تا تاثیر طولانی مدت خواب کم، بر مغز را قبل از دوره نوجوانی بهتر دریابیم. مطالعات بیشتری برای تایید یافته‌ های ما و بررسی اینکه آیا می توان با مداخلاتی، عادات خواب را بهبود بخشید و نقایص عصبی را معکوس کرد یا خیر، مورد نیاز است.

از توصیه های محققان برای والدین، به منظور ترویج عادات خواب خوب در فرزندان خود، می توان به قرار دادن خواب کافی در اولویت خانواده، رعایت برنامه خواب منظم، تشویق به فعالیت بدنی در طول روز، محدود کردن زمان استفاده از صفحه نمایش و حذف کامل صفحه نمایش، حداقل یک ساعت قبل از خواب است.

یافته های تحقیقاتی فوق در مجله Lancet Child & Adolescent Health منتشر شده اند.#‌اخبار_سلامتی منبع: سلامت نیوز

بیشتر...


تبلیغات

تبلیغات

مطالب مرتبط

هوا گرم است و خوابیدن زیر باد کولر هم عوارضی چون خشک شدن راه های تنفسی، گرفتگی عضلات و سردردهای میگرنی و سینوسی دارد. با نزدیک شدن به اواسط تابستان گرمای هوا بیش از گذشته غیر قابل تحمل می‌شود و شاید تنها راه حل برای افراد گرمایی خوابیدن زیر باد کولر باشد اما استفاده از کولر و پنکه به صورت مداوم و خوابیدن زیر باد آن قطعا عوارضی به دنبال خواهد داشت. 

۱ هفته پیش

ورزشکاران برای جبران کاهش آب از دست رفته بدن شان در فصل گرم تابستان باید چه اقداماتی انجام دهند؟ گرمازدگی شدید، کاهش آب بدن و تعرق زیاد چه پیامدهایی می تواند برای ورزشکاران به دنبال داشته باشد؟

۱ هفته پیش

برای داشتن یک سفر لذت بخش و خاطره انگیز شما نیاز به یک سری وسایل و لوازم مربوط به گردش و سفر دارید. یکی از این وسایل مهم و ضروری صندلی تاشو سفری است که سفر را برایتان لذت بخش می ‌کند. هیچ لذتی در جهان بالاتر از تکیه دادن روی یک صندلی کنار رودخانه و گوش دادن به صدای آب نیست.صندلی ساحلی تاشو سفری این امکان را به شما می دهد تا در چنین شرایطی بدون هیچ گونه نگرانی روی صندلی بنشینید و از طبیعت لذت ببرید.

۱ هفته پیش

برای داشتن بهترین عملکرد، کودکان در سن مدرسه به چیزی بیش از یک رژیم غذایی سالم و ورزش نیاز دارند. آنها همچنین به خواب فراوان نیاز دارند.

5 روز پیش

اختلال نعوظ که به عنوان ناتوانی جنسی نیز شناخته می شود، با دشواری در نعوظ و حفظ آن تعریف می شود. صحبت کردن در مورد آن می تواند شرم آور باشد. گزارش شده است که بیش از نیمی از مردان در سنین 40 تا 70 سال نوعی آن را تجربه می کنند.جالب است بدانید گاهی با مصرف یک مولتی ویتامین و یا حتی تغییر در روند بخشی از زندگی خود به راحتی میتوانید آن را درمان کنید.

۱ هفته پیش

آلت تناسلی یک عضو حساس در بدن آقایان است که باید نسبت به سایر اعضای بدن مراقبت بیشتری شود. در این مقاله سعی بر آن است که شما را با آسیبهای جدی این اندام بدنتان که لازمه مراجعه سریع به پزشک است آشنا کنیم.

1 روز پیش

گاهی در حین دویدن احساس سبکی و انرژی می‌کنید و گاهی برداشتن هر قدم سخت است. آیا این اتفاق به زمان روز بستگی دارد و آیا زمان ایده‌آلی از روز برای دویدن وجود دارد؟

3 روز پیش

آیا توسط محصولاتی که ادعا می کنند اندازه آلت تناسلی را افزایش می دهند وسوسه شده اید؟ حقایق را در مورد انتظارات از قرص ها، پمپ ها، تمرینات و جراحی های تقویت کننده مردانه دریافت کنید.

۱ هفته پیش

تیرگی اطراف چشم کودکان می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه به آنها می پردازیم.

4 روز پیش

بیشتر...